שבת 19 באוגוסט 2017
ידיעות אחרונות
7 לילות • 23.03.2016
המדריך: ילדים
שי בר יעקב

אי המטמון

 

 

 

ת' אורנה פורת. עפ"י ספרו של רוברט לואיס סטיבנסון. עיבוד לבמה: אפרים סידון. נער יתום בורח על ספינה עם מפת פיראטים בניסיון לגלות אוצר אבוד. עם בן רביד, ניסו כאביה ועוד. מיועד: לגיל 6-12. לסיכום: העיבוד הבימתי לא מצליח להחיות את מלוא המתח של הספר, אך עדיין ההצגה קולחת והתפאורה מרשימה. מתי ואיפה: שבת (13.30), ת' הבימה ת"א.

 

אריה הספרייה

מחזה מוזיקלי מאת אלי ביז'אווי, על פי מישל קנודסן. אריה מגיע לספרייה, כולם מתאהבים בו והוא מתמכר לשעת הסיפור. אבל יום אחד הוא שואג ומפר את הכללים. עם: אופיר וייל, נעמה אמית, אור אילן. בימוי: רוני פינקוביץ'. מיועד: לגילאי 5־8. לסיכום: סיפור טוב, שחקנים נפלאים. כדאי מאוד. מתי ואיפה: שבת (10.30, 12.00), מדיטק חולון.

 

בנצי

ת' שלנו. מחזה: עמית פוזננסקי וליאת פרלוב-המאירי, ע"פ דיוויד מקי. בנצי הפיל נולד צבעוני ושונה מכל חבריו האפורים. עם: דורית טל־שלו, גיא פרידמן, נטע הבר. בימוי: רונן גולדפרב-פלד. מיועד: לבני 4 עד 8. מתי ואיפה: שבת (11.30), מוזיאון ת"א. טרם דורג.

 

מה קורה עם שבתאי

ת' קליפה. מחזה: אורית ברגמן. מה עושים אבא ואמא והצעצועים וכל מה שאנחנו מכירים, כאשר אנחנו לא איתם? עם: אנאל בלומנטל, קזויו שיונורי, רפאל קפוסטיאן. בימוי: מיכל הרמן ואלון שוובה. מיועד: לגילאי 3־6. מתי ואיפה: שבת (11.30), ת' קליפה ת"א. טרם דורג.

 

מוף ומוריס

 

 

 

ת' מדיטק. מחזה: יענקל'ה יעקובסון. החברים, מוף הכלב ומוריס האיש יוצאים למסע. עם: ויטלי פרידלנד ויואב בר לב. בימוי: ארז שפריר. מיועד: לבני 5 ומעלה. לסיכום: מחזה רגיש וחכם המוגש בביצוע נאה ורב דמיון של שני שחקנים מוכשרים. מתי ואיפה: שבת (10.30), ת' הבימה ת"א.

 

מעבר להרים

ת' אלעד. מאת שי פיטובסקי ובבימויו. עיבוד לחמישה סיפורים עממיים מתרבויות שונות המספקים מבט פילוסופי משעשע ואירוני על החיים. עם נעמה ארמון, בעז דן, דנה יצחקי ועוד. מיועד: לגיל 5 ומעלה. לסיכום: תיאטרון פיוטי מינימליסטי הנהנה מביצוע קבוצתי מרשים ביותר. מתי ואיפה: שישי (11.00), ב' (17.30), באולם "אשכול פיס" (תיכון בגין) אילת.

 

ספר הג'ונגל 2

מאת שיראל אשרוב חכשורי ובבימויו. סיפור ההמשך על מוגלי, אחרי שהגיע לכפר של בני האדם, אבל עדיין מתגעגע לחבריו בג'ונגל. עם צחי נוי, שאול עזר, דודי בן סימון ועוד. מיועד: לגיל 3-10. מתי ואיפה: שבת (11.00), היכל אמנויות הבמה הרצליה; ב' (17.30), היכל התרבות יוקנעם; ג' (17.30), היכל התרבות אשקלון; ד' (18.30), אמפי וואהל ת"א. טרם דורג.

 

 

עלילות חומית

קבוצת תיאטרון רות קנר. עפ"י סיפור מאת ס. יזהר. עיבוד ובימוי: רות קנר. שילוב יוצא דופן בין שתי סדנאות קצרות למופע המשלב את הילדים בתוך ההצגה כדי לספר סיפור קטן על נמלה אמיצה. עם טלי קרק, שירלי גל־שגב, עדי מאירוביץ ורונן בבלוקי. מיועד: לגיל 4-7. לסיכום: אירוע תיאטרוני מקורי ויוצא דופן, המייצר חוויה מיוחדת ומפעילה בצורה מקסימה את הדמיון של הקהל הצעיר. מתי ואיפה: ב' (11.00), מוזיאון ת"א.

 

צ'ארלי צ'פלין

תיאטרון ארצי לילדים ולנוער. מאת דפנה אנגל וצביה הוברמן (שגם ביימה). סיפור ילדותו של גדול יוצרי הקולנוע הקומי בעולם, צ'רלי צ'אפלין, שלמרות העוני והקושי של ילדותו לא ויתר על חלומו ותמיד ראה את חצי הכוס המלאה. עם יולי סקר/הלל קופון, נדב לאור ועוד. מתי ואיפה: שישי (12.30), ת' הבימה ת"א. טרם דורג.

 

רוח התיאטרון

 

 

 

ת' גשר. מאת רועי חן. נרי ונוגה, שני ילדים חמודים, יוצאים למסע מהכפר חורביצה ועד לכפר בראש ההר, ובדרך פוגשים דב שהוא לא דב ושלג מנייר שהוא דווקא שלג. עם נטשה מנור, דורון תבורי, גלעד קלטר ועוד. ביים אמיר וולף. מיועד: מגיל 5 ומעלה. לסיכום: הצגה מקסימה ויצירתית המחברת בין מבוגרים לצעירים. מתי ואיפה: א' (17.00), ת' גשר ת"־יפו.

 


פרסום ראשון: 23.03.16 , 15:38