שלישי 17 באוקטובר 2017
ידיעות אחרונות
7 לילות • 23.03.2016
המדריך: תיאטרון
שי בר יעקב

הצגות בהרצה

כל ההצגות ב־20.30 — אלא אם כן צוין אחרת

 

הרצל אמר!

ת' גשר. מאת רועי חן. סיפורה של מדינת היהודים על פי חזונו האוטופי של חוזה המדינה נבחן אל מול המציאות העגומה. האם הסטארט־אפ של הרצל צלח? עם גלעד קלטר, הנרי דוד, רות רסיוק ועוד. ביים ניר ארז. מתי ואיפה: ג'־ה' (20.00), ת' גשר ת"א־יפו.

חיית מחמד

ת' בית ליסין. מאת פרנסיס ובר. הנרי מנסה להוכיח לאשתו הדעתנית, קריסטין, שהוא באמת אוהב אותה על ידי הבאת מתנה יוצאת דופן, דג זהב. עם רמי הויברגר, דב נבון, נתי קלוגר וירדן גוז. ביים אלון אופיר. מתי ואיפה: ה', בית ציוני אמריקה ת"א.

משפוחה כן בוחרים

יידישפיל. ערב של שירים ומילים בעברית, יידיש ולדינו, המאירים בזוויות שונות רגעים וזיכרונות מבית אבא ואמא, ומנסים להוכיח שגם אם כל אחד מאיתנו מגיע מתפוצה אחרת, הרי שכולנו משפחה. עם שלומית אהרון, האחים אסנר, נתן דטנר (שגם ביים) ועוד. מתי ואיפה: ה', היכל התרבות נהריה.

נפוליון - חי או מת

ת' החאן. מאת ניסים אלוני. הקיסר נפוליאון בונפרטה חוזר מעולם המתים ומנסה לתקן את הטעות הגדולה שעשה בחייו – הפלישה לרוסיה. אך בעקבותיו רודפים שדים המפזרים ברחבי אירופה כפילים של המנהיג הנערץ, אותם הוא חייב לחסל לפני שיוכל להגשים את מטרתו. עם ארז שפריר, אריה צ'רנר, ניר רון ועוד. ביים אודי בן משה. מתי ואיפה: ג', ד' (17.30, 20.30), ה', ת' החאן י־ם.

שייקספיר מאוהב

ת' הבימה. עפ"י תסריט מאת מארק נורמן וטום סטופארד. עיבוד לבמה: לי הול. ויל שייקספיר, מחזאי צעיר החי בסוף המאה ה־16, נקלע למשבר כתיבה חמור, ובאותו הזמן מתאהב באצילה צעירה החולמת לשחק על קרשי הבמה. עם מיכאל אלוני, דניאל גד, אקי אבני ועוד. ביים משה קפטן. מתי ואיפה: ד'־ה', היכל התרבות אור־עקיבא.

 

הצגות רצות

Love Love Love

ת' הבימה. מאת מייק ברטלט. דרמה קומית העוקבת אחר זוג בריטי, בני דור ילדי הפרחים של שנות ה־60, מגיל 19 ועד גיל 63. עם אסנת פישמן, יואב דונט, שפי מרציאנו ועוד. ביים משה קפטן. מיועד: לחובבי דרמות משפחתיות בין־דוריות. לסיכום: מצחיק, מרגש, ומשוחק היטב, גם אם המסר מתגבר על העומק של הדמויות. מתי ואיפה: ד' (20.00), ה' (11.00, 20.00), ת' הבימה ת"א.

אם נדע לאהוב

ת' באר־שבע. ערב תיאטרלי־מוזיקלי המציג מסע בתוך עולמו הפנימי של המשורר והזמר, ז'אק ברל, שכתב שירים בני אלמוות כמו 'מדלן', 'אל תלכי מכאן' ו'אהבה בת עשרים'. עם אמיר קריאף, מיכל ויינברג, עלאא דקה ועוד. ביים רפי ניב. מיועד: לחובבי שאנסונים צרפתיים. לסיכום: למרות שכל אחד מהשירים מבוצע היטב, המופע בכללותו חסר חוט שדרה דרמטי. מתי ואיפה: ד', היכל התרבות כרמיאל; ה' (17.00, 21.00), ת' ב"ש.

אקווריום

ת' חיפה. מאת רוני ברודצקי ובבימויה. תיאטרון תנועה בשילוב טקסטים בליפסינק המציג מציאות כפולה של נבחרת שחייה אמנותית המתאמנת למופע בבריכה וחבורת זקנים השוחים באותה בריכה ומדברים על החיים, המשפחה, סקס ומחלות. עם קרן אור, ארז ביטון, חן גרטי ועוד. מיועד: לחובבי תיאטרון ניסיוני, הומוריסטי. לסיכום: משעשע, אבסורדי ומפתיע. בצורה מוזרה הערוצים הנפרדים של התקשורת הבימתית מתחברים לבסוף ויוצרים אמירה חזקה ומעוררת חמלה. מתי ואיפה: מוצ''ש (21.00), ת' חיפה.

גרין מייל

ת' באר־שבע. מאת עירד רובינשטיין (שגם ביים) על פי ספרו של סטיבן קינג. לאגף הנידונים למוות בבית כלא שמור מגיע אסיר חדש שהורשע ברצח ואונס אכזריים של שתי ילדות, אך עד מהרה מתברר שהאסיר והסיפור שלו הרבה יותר מורכבים ממה ששיערו בתחילה. עם יונתן צ'רצ'י, אמיר קריאף, איצ'ו אביטל ועוד. מיועד: לחובבי סיפורי מתח על־טבעיים. לסיכום: חזק, אפל ומעורר מחשבה. ביצוע נהדר של כל הצוות ובעיקר קריאף וזוהר בתפקידים הראשיים. התוצאה מרתקת. מתי ואיפה: ד', מתנ"ס קרית אתא.  

 ההצגה חייבת להיגמר

ת' בית ליסין. מאת הנרי לואיס, ג'ונתן סאייר והנרי שילדס. ערב הבכורה של הצגת מתח חדשה, המועלית בידי להקת שחקנים שאפתנית, שלכל אחד מחבריה יש גם עבודה אחרת ביום, הכל מתחיל להשתבש. עם נעמה אמית, עופרי ביטרמן, לירון ברנס ועוד. ביים אודי בן משה. מיועד: לחובבי קומדיות. לסיכום: הצגת בידור מטורפת, בלי שום יומרה לאמירה חברתית או אמנותית גבוהה, אבל עשויה היטב ומצחיקה בטירוף. מתי ואיפה: שישי (21.30), שבת (18.00, 21.00), א' (10.00), בית החייל ת"א.

היירספריי

מאור מימון הפקות. מאת מארק או'דונל ותומס מיהאן, מוזיקה: מארק שיימן. פזמונים: סקוט וויטמן ומארק או'דונל. נערה גדולה עם שיער גדול וחלום עוד יותר גדול מחליטה שהיא חייבת לפרוץ לתוכנית ריקודים טלוויזיונית, ועושה זאת בגדול. עם איציק כהן, משי קלינשטיין, עידו רוזנברג ועוד. ביים שוקי וגנר. מיועד: לחובבי מחזות זמר עם מסר אופטימי. לסיכום: גם אם המחזה קצת שטחי ושבלוני, אין ספק שההצגה שבנה וגנר עובדת חזק. הפקה קצבית, צבעונית, מקפיצה ומשוחקת היטב. מתי ואיפה: שישי (21.00), מוצ''ש (21.00), המשכן לאמנויות הבמה - בית האופרה ת"א.

 

 

הקומה השלישית

ת' בית ליסין. מאת דפנה אנגל־מחרז, עפ"י ספרו של אשכול נבו. על רקע הקיץ של המחאה החברתית, שופטת בדימוס מצטרפת למפגינים הצעירים ברחובות, ומתוודעת שם אל אדם מסתורי המפגיש אותה מחדש עם בנה, שעזב את הבית עקב סכסוך עם אביו. עם יונה אליאן־קשת, אילן דר, יורם טולדנו ועוד. ביימו מאיה ניצן ואלה ניקוליבסקי. מיועד: לחובבי דרמות חברתיות. לסיכום: שילוב מעניין בין הסיפור האישי לסיפור החברתי וביצוע קולח של כל הצוות בראשותה של אליאן־קשת מייצרים הצגה מרגשת ומגרה למחשבה. מתי ואיפה: ב'־ה', מוזיאון א"י ת"א.

חתונה מושלמת

ת' הספרייה. מאת רובין האודן. בבוקר יום חתונתו מתעורר ביל במיטה בבית המלון כשלצידו שוכבת אישה עירומה שהוא אינו מכיר, וכלתו המיועדת ובני המשפחה כבר בדרך. מה יעשה החתן המבולבל? עם אבירם אביטן, גיל כהן, יעל חיימובסקי ועוד. ביים עידו רוזנברג. מיועד: לחובבי פארסות אנגליות. לסיכום: מצחיק ומבדר. עשוי היטב. ניקוי ראש מושלם לקיץ המהביל. מתי ואיפה: מוצ''ש (21.00), א', ג'־ד', ת' הספרייה, אולם גרי בילו ר"ג.

סוס אחד נכנס לבר

ת' הקאמרי. עפ"י ספרו של דויד גרוסמן. עיבוד לבמה: מיכה לבינסון ואבנר בן עמוס. מופע הסטנד־אפ של דובלה ג'י, במרתף באזור תעשייה בנתניה יוצא משליטה ותופס תפנית מצמררת. עם דרור קרן (שגם ביים), איה גרניט־שבא, יגאל זקס ויוסי ירום. מיועד: לחובבי סיפורי חיים ישראליים. לסיכום: עיבוד אינטליגנטי ורגיש לסיפור של גרוסמן וביצוע נפלא של דרור קרן, מייצרים הצגה מטלטלת ומרגשת ביותר. מתי ואיפה: ד', היכל התרבות צפת; ה' (21.00), ת' הקאמרי ת"א.

עלובי החיים

ת' הבימה. מאת אלן בובליל וקלוד מישל שונברג, על פי הרומן מאת ויקטור הוגו. סיפורו של ז'אן ולז'אן שנאסר למשך 19 שנה על גניבת שני כיכרות לחם, ולאחר שחרורו יוצא לדרך חדשה תחת זהות בדויה והופך לראש עיר, אך עברו ממשיך לרדוף אותו. עם אמיר דדון, אבי קושניר, חנה לסלאו/מיקי קם ועוד. ביים משה קפטן. מיועד: לחובבי מחזות זמר רציניים. לסיכום: הפקה מרשימה ביותר שבוימה בצורה דינמית ומלאת מעוף עם צוות שחקנים־זמרים מעולה, ובראשם דדון המופלא. מרגש ומפעים ביותר. מתי ואיפה: ב'־ה' (20.00), ת' הבימה ת"א.

פשוט לאהוב

ת' הקאמרי. מאת שלמה מוסקוביץ'. מחזמר המספר סיפור אהבה תמים וסוער בין שני צעירים תל־אביבים המתרחש בתקופה שבין מלחמת ששת הימים למלחמת יום כיפור ומלווה במיטב שירי אריק איינשטיין, שלום חנוך ושאר הזמרים הגדולים של התקופה. עם עוז זהבי, אליאנה תדהר, עידית טפרסון ועוד. ביימה דדי ברון. מיועד: לחובבי מחזות זמר נוסטלגיים. לסיכום: קטעי השירה והריקודים עובדים היטב, אבל העלילה שבלונית והדמויות קצת שטחיות. התוצאה הסופית מהנה אך לא מעמיקה. בידור נוסטלגי עשוי היטב. מתי ואיפה: ג'־ד', ה' (12.00, 20.30), ת' הקאמרי ת"א.

תמונות מחיי נישואין

ת' קאמרי ות' גשר. מאת אינגמר ברגמן. יוהן, מרצה באוניברסיטה בגיל העמידה, נוטש את אשתו, מריאן, ואת שתי בנותיהם לטובת אישה צעירה ואושר מדומה בחיקה. עם איתי טיראן, אפרת בן־צור, ועוד. ביים גלעד קמחי. מיועד: לחובבי דרמות העוסקות בזוגיות. לסיכום: הצגה יפהפייה, המציגה שילוב מופתי בין טקסט אינטליגנטי, משחק אמין, רגיש וחכם, ועבודה מתוחכמת של במאי ומעצב. התוצאה הסופית חזקה ומרתקת. מתי ואיפה: שישי (12.00, 21.00), שבת (18.00, 21.00), א', ת' הקאמרי ת"א.

 


פרסום ראשון: 23.03.16 , 15:38