שבת 19 באוגוסט 2017
ידיעות אחרונות
7 לילות • 23.03.2016
המדריך: תיאטרון
שי בר יעקב

הצגות בהרצה:

כל ההצגות ב־20.30 — אלא אם כן צוין אחרת

 

היירספריי

 

 

 

מאור מימון הפקות. מאת מארק או'דונל ותומס מיהאן, מוסיקה: מארק שיימן. פזמונים: סקוט וויטמן ומארק או'דונל. נערה גדולה עם שיער גדול וחלום עוד יותר גדול מחליטה שהיא חייבת לפרוץ לתכנית ריקודים טלוויזיונית, ועושה זאת בגדול. עם איציק כהן, משי קליינשטיין, עידו רוזנברג ועוד. ביים שוקי וגנר. מתי ואיפה: שישי (21.00), א' (21.00), ב' (18.00), ד'־ה' (21.00), משכן האופרה ת"א.

משפוחה כן בוחרים

יידישפיל. ערב של שירים ומילים בעברית, יידיש ולדינו, המאירים בזוויות שונות רגעים וזיכרונות מבית אבא ואמא, ומנסים להוכיח שגם אם כל אחד מאתנו מגיע מתפוצה אחרת, הרי שכולנו משפחה. עם שלומית אהרון, האחים אסנר, נתן דטנר (שגם ביים) ועוד. מתי ואיפה: א' (20.00), המשכן לאמנויות הבמה אשדוד; ב' (20.00), המשכן לאמנויות הבמה ב"ש; ה' (20.00), בית העם רחובות.

 

פולישוק

 

 

 

ת' בית ליסין. מאת שמואל הספרי ובבימויו. רובי פולישוק, שר זוטר, מתמנה במפתיע לממלא מקום ראש הממשלה שהתאשפז לרגל ניתוח, ומתחיל מיד למכור את המדינה לסינים ולייצר סקנדלים. עם ששון גבאי, חנה אזולאי־הספרי, גיא לואל ועוד. מתי ואיפה: שישי (21.30), שבת (18.00, 21.00), א'־ב', בית החייל ת"א.

 

פעם בשנה

תיאטרון הקומדיה. מאת ברנרד סלייד. גבר ואישה שנפגשים במקרה ומתאהבים למרות שכל אחד מהם נשוי לבן/בת זוג אחר/ת, ומחליטים להמשיך ולהיפגש פעם בשנה באותו חדר באותו מלון. עם יעל בר זוהר וגיא זוארץ. ביים אלון אופיר. מתי ואיפה: שישי (22.00), היכל התרבות הרצליה; מוצ''ש (21.00), היכל התרבות ראשל''צ; ה' (21.00), היכל התרבות פ"ת.

 

פתאום דפיקה בדלת

 

 

 

ת' הקאמרי. עפ"י סיפורי אתגר קרת. עיבוד לבמה: עודד ליטמן וצבי סהר (שגם ביים). בעולם אפוקליפטי וחסר תקווה, בו נראה כי המצב האנושי לא שווה סיפור, מנסות הדמויות לברוח אל סיפורים שיעניקו משמעות לקיומן. עיבוד לבמה בשילוב מיוחד של שחקנים, בובות וקולנוע. עם שמחה ברבירו, יובל סגל, אסף סולומון ונטע פלוטניק. מתי ואיפה: ג', ד' (16.30, 20.30), ה', ת' הקאמרי ת"א.

 

שייקספיר מאוהב

ת' הבימה. עפ"י תסריט מאת מארק נורמן וטום סטופארד. עיבוד לבמה: לי הול. ויל שייקספיר, מחזאי צעיר החי בסוף המאה ה־16, נקלע למשבר כתיבה חמור, ובאותו הזמן מתאהב באצילה צעירה החולמת לשחק על קרשי הבמה. עם מיכאל אלוני, דניאל גד, אקי אבני ועוד. ביים משה קפטן. מתי ואיפה: ב' (21.00), ג' (11.00, 20.00), ד' (20.00), ה' (21.00), ת' הבימה ת"א.

 

הצגות רצות:

 

אויב הציבור

ת' הקאמרי. מאת הנריק איבסן. רופא צעיר ואידיאליסט מנסה להציל את עירו מזיהום קטלני שפגע במעיינות המרפא, שהן מקור ההכנסה העיקרי של העיירה, אך מגלה לתדהמתו שרוב התושבים אינם רוצים לשמוע את מה שיש לו להגיד ואף רואים בו את האויב האמיתי של העיר. עם דן שפירא, ערן מור, מרב פלדמן ועוד. ביים יונתן אסתרקין. מיועד: לחובבי תיאטרון חברתי אקטואלי. לסיכום: הפקה צעירה וקצבית, שמצליחה להשתמש באיבסן כדי לבנות אמירה נוקבת על קשרי הון-שלטון-עיתון. מתי ואיפה: א'־ג' (21.00), ת' הקאמרי ת"א.

אליס

ת' גשר. מאת רועי חן. ביוגרפיה דמיונית בעקבות דמותה של אליס מספרו הנודע של לואיס קרול, 'אליס בארץ הפלאות', וכן מסיפור חייה של אליס לידל, הילדה האמיתית שהיוותה השראה לסיפוריו של קרול. עם אפרת בן־צור, נטע שפיגלמן, דורון תבורי ועוד. ביים יחזקאל לזרוב. מיועד: לחובבי סיפורי ילדים למבוגרים. לסיכום: הצגה מרתקת הן בעיבוד הטקסטואלי והן בשפה הבימתית שלה. שלוש השחקניות היוצרות את הקולאז' של הדמות של אליס הן מצוינות, ובמיוחד בן־צור שנותנת הופעה בלתי נשכחת כאליס הבוגרת. מתי ואיפה: ה' (20.00), ת' גשר ת"א־יפו.

 

במנהרה

 

 

 

ת' גשר. מאת רועי חן, על פי הסרט 'שטח הפקר' מאת דניס טנוביץ'. שני חיילים ישראלים ושני מחבלים חמאסניקים נתקלים זה בזה במנהרה על גבול חבל עזה. מה יעלה בגורלם? מי יהפוך למוקש חי? ואיך יתייחסו התקשורת והפוליטיקאים לסיפור שלהם מעל לקרקע? עם מיקי ליאון/ גלעד קלטר, עידו מוסרי, פיראס נסאר ועוד. ביים עירד רובינשטיין. מיועד: לחובבי סאטירות חריפות ומצחיקות. לסיכום: פיצוץ של קומדיה פרועה, היורה לכל הכיוונים וכמעט תמיד פוגעת בול. אסור להחמיץ! מתי ואיפה: שישי, מוצ''ש, ת' גשר ת"א־יפו.

 

בעלה של אשתי

מאת מירו גבראן. שני גברים החיים בשתי מדינות שונות נשואים לאותה אישה במשך חמש שנים. יום אחד מגלה אחד הבעלים תעודת נישואים של אשתו בבטנת מעיל החורף שלה ומתחיל לחקור בנושא. עם פיני קידרון, עמי סמולרצ'יק ויעל לבנטל. ביים רועי שגב. מיועד: לחובבי קומדיות על גברים ונשים. לסיכום: קומדיה קטנה, מקורית ומשעשעת, הזוכה לביצוע מהוקצע של שלושה שחקנים נחמדים. מתי ואיפה: מוצ''ש (20.00), א' (20.00), ת' הבימה ת"א.

החדר האחורי

ת' הקאמרי בשיתוף בית ליסין. מאת עדנה מזי"א ובבימויה. סטנדאפיסט צעיר, שניתק את הקשר עם בני משפחתו ומשתמש בהם כחומר גלם ליצירתו, נאלץ להתמודד מחדש עם המורשת המשפחתית שלו בגלל שובה ארצה של בת דודתו. עם מוני מושונוב, סנדרה שדה, ידידיה ויטל ועוד. מיועד: לחובבי דרמות משפחתיות אפלות. לסיכום: ביצוע נפלא של כל הצוות. דרמה משפחתית מורכבת המותירה חומר רב למחשבה. מתי ואיפה: ה', מוזיאון א"י ת"א.

הקומה השלישית

ת' בית ליסין. מאת דפנה אנגל־מחרז, עפ"י ספרו של אשכול נבו. על רקע הקיץ של המחאה החברתית, שופטת בדימוס מצטרפת למפגינים הצעירים ברחובות, ומתוודעת שם אל אדם מסתורי המפגיש אותה מחדש עם בנה, שעזב את הבית עקב סכסוך עם אביו. עם יונה אליאן־קשת, אילן דר, יורם טולדנו ועוד. ביימו מאיה ניצן ואלה ניקוליבסקי. מיועד: לחובבי דרמות חברתיות. לסיכום: שילוב מעניין בין הסיפור האישי לסיפור החברתי וביצוע קולח של כל הצוות בראשותה של אליאן-קשת מייצרים הצגה מרגשת ומגרה למחשבה. מתי ואיפה: שישי (12.00, 21.30), שבת (18.00, 21.00), ב', בית ציוני אמריקה ת"א.

יהודים רעים

ת' הקאמרי. מאת ג'ושוע הרמן. שלושה בני דודים יהודים נפגשים בדירה של סבם אחרי הלוויה שלו ומתמודדים עם משקעי העבר וגם עם יחסיהם עם אישה צעירה שאינה מבני השבט. עם אולה שור סלקטר, אודי רוטשילד, דנה מיינרט ועוד. ביים עמרי ניצן. מיועד: לחובבי קומדיות ביקורתיות. לסיכום: טקסט מושחז ומבריק וארבעה שחקנים מצוינים המגישים ביצוע עשוי בקפידה יוצרים הצגה מקסימה שהיא פיצוץ של קומדיה אינטליגנטית. מתי ואיפה: א'־ב', ת' הקאמרי ת"א; ד'־ה', ת' חיפה.

כטוב בעיניכם

ת' הקאמרי. מאת ויליאם שייקספיר. רוזלינד היפה, המחופשת לבן, וחברתה הטובה, סיליה, בורחות ליער קסום, המשמש מקום מפלט בפני העולם האכזר. שם הם יפגשו כל מיני דמויות משעשעות וגם רציניות, וילמדו מה זו אהבת אמת. עם אולה שור סלקטר, דנה מיינרט, שמואל וילוז'ני ועוד. ביים אודי בן משה. מיועד: לחובבי קומדיות קלאסיות. לסיכום: שייקספיר עכשווי בטעם איכותי ומהנה. תרגום שנון ומבריק, משחק נהדר של כל הצוות, ובימוי רב־דמיון הופכים את ההצגה הזו לתענוג אמיתי. מתי ואיפה: שישי (21.00), שבת (18.00, 21.00), ת' הקאמרי ת"א.

מהוללת

ת' חיפה. מאת פיטר קווילטר. סיפורה האמיתי של פלורנס פוסטר ג'נקינס, הזמרת הגרועה בעולם, שלמרות זיופיה הצורמים הצליחה להאמין שהיא כוכבת־על בעזרת ידידיה ומלוויה, שטיפחו את האשליה המתוקה שלה. עם לאורה ריבלין, עידן אלתרמן ויעל לבנטל. ביימה נועה רבן. מיועד: לחובבי קומדיות על אנשים אקסצנטריים. לסיכום: עשוי היטב, משעשע, מבדר, ואפילו קצת נוגע ללב בסיום. מתי ואיפה: מוצ''ש (21.00), ת' חיפה.

סיפור אהבה בשלושה פרקים

ת' הבימה. מאת הארווי פיירסטיין. שש שנים מחייו של הומו יהודי־אמריקאי המופיע כדראג קווין מוצגות באמצעות שלושה סיפורים על מפגשים טעונים ומצחיקים עם חברים ובני משפחה, ובמרכזם יחסיו המורכבים עם אמו. עם מורדי גרשון, ריקי בליך, מיקי קם/רבקה מיכאלי ועוד. ביים נתן דטנר. מיועד: לחובבי דרמות על יחסים מכל הסוגים. לסיכום: קצבי, עשוי היטב ומשוחק בצורה קלילה ומרגשת. מתי ואיפה: ב'־ד' (20.00), ה' (18.00), ת' הבימה ת"א.

קיץ במריאנבד

ת' גשר. עפ"י כתבי שלום עליכם. עיבוד לבמה: נגה אשכנזי. חליפת מכתבים של כמה יהודים אמידים מוורשה הנופשים בעיירת הקיט, מריאנבד, מאיימת לייצר תסבוכות בחיי הקהילה היהודית ולערער את מוסד הנישואים. עם דורון תבורי, ישראל דמידוב, נטע שפיגלמן ועוד. ביים אמיר י. וולף. מיועד: לחובבי קומדיות יהודיות. לסיכום: עיבוד מבריק של הנובלה של שלום עליכם, וביצוע גרוטסקי חריף ומשעשע מאוד הופכים את ההצגה הקלילה הזו לחגיגה קיצית של ממש. מתי ואיפה: ב' (20.00), ג', ד' (20.00), ת' גשר ת"א־יפו.

תמונות מחיי נישואין

ת' קאמרי ות' גשר. מאת אינגמר ברגמן. יוהן, מרצה באוניברסיטה בגיל העמידה, נוטש את אשתו, מריאן, ואת שתי בנותיהם לטובת אישה צעירה ואושר מדומה בחיקה. עם איתי טיראן, אפרת בן־צור, ועוד. ביים גלעד קמחי. מיועד: לחובבי דרמות העוסקות בזוגיות. לסיכום: הצגה יפהפייה, המציגה שילוב מופתי בין טקסט אינטליגנטי, משחק אמין, רגיש וחכם, ועבודה מתוחכמת של במאי ומעצב. התוצאה הסופית חזקה ומרתקת. מתי ואיפה: א'־ב', ג' (17.00, 20.30), ד', ת' הקאמרי ת"א.

תרופה

ת' הספרייה. מאת מאיה שעיה ובבימויה. בחור גרמני-יהודי המגיע למעבדה שניהל אביו לאחר מותו של האב מגלה מסמכים סודיים שמהם מתבררים פרטים חדשים על המחקר של האב ועל הסיבה שהוא נטש את המחקר שלו. עם דני גבע, מורן בן אריה (טחן), ועוד. מיועד: לחובבי סיפורים על יחסי יהודים וגרמנים אחרי השואה. לסיכום: דרמה מעניינת על נושא מורכב, הזוכה לביצוע נקי ומרוכז של צוות טוב בראשותו של גבע המצוין. מתי ואיפה: ב', אולם אהוד מנור ר"ג.

 

 

 

 


פרסום ראשון: 23.03.16 , 15:38