ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  7 לילות • 06.04.2021
  מהדורת השבר
  בחדשות 13 מציינים שנה למהפכת המיתוג שהושקה מסיבות מוצדקות, אבל בדרך הלכה לאיבוד ונכשלה
  עינב שיף

  לקראת סיום המשמרת בליל הבחירות, תמר איש שלום פנתה לאודי סגל כדי לציין שנה להשקת האולפן של חדשות רשת והמעבר להגשה זוגית. השניים גיחכו על כך שבתור מתנה הם קיבלו עוד בחירות. "עשינו פריצת דרך למבוי סתום", סיכם סגל. מן הסתם, כוונתו הייתה לתיקו הפוליטי שמשתק את ישראל, אלא שקשה שלא לתהות אם זה לא תיאור מדויק למצבן של חדשות ערוץ 13.

   

  בניגוד לכל מיני אגדות נוסטלגיות, חברת החדשות בהחלט נזקקה לרענון אחרי דשדוש ארוך. הדבר נגע בעיקר להיבט הטלוויזיוני של המהדורה: ההחלטה ללכת על פריים שונה ושפה אחרת לעומת המתחרים בקשת ובכאן הייתה הגיונית, בטח אם רוצים להתגבר על הבדלי הדי־אן־איי בין ערוץ 10 ורשת. כמו כן, זכותו של ערוץ מסחרי לנקוט פעולות שלדעת המנהלים ישיגו מספרים טובים יותר. מי שהביט בטבלאות ללא משקפיים רומנטיים ראה את הצורך הבהול בדיאטת השמנה.

   

  אלא שמסע מוצדק לא מבטיח הגעה אל היעד. ודאי אם המצפן שלך הסתחרר לחלוטין עקב טריליון אייטמים על טיסות לחו"ל, כתבת יח"צ תמוהה לאירית רחמים, הפיכתה של מהדורת מוצ"ש לחממת טראש, והתחושה שמשלב מסוים נגמרו החדשות האמיתיות והתחילו חדשות הג'קוזי והסלבס. בפן המגזיני, המהדורה סובלת מנחיתות משמעותית ואין לה תחליף לכתבים שפוטרו. מהצד האסתטי, כמו השימוש במציאות רבודה, ישנו פער רציני בין היומרות לביצוע. אפילו רעיון עם כוונות טובות כמו בדיקת עובדות בשידור חי נתקל במציאות מורכבת. ברמה האישית, העימות הפומבי בין ברוך קרא לאבישי בן חיים חשף מתח מאחורי הקלעים. ואחרי הסגר וללא עוגן בסדר הגודל של 'האח הגדול', גם הנתונים מתכווצים כמו גרביים בכביסה.

   

  זה לא שלא היו כמה הצלחות. הראיון הנוקב של אודי סגל עם ראש הממשלה, לדוגמה, נתן לחדשות רשת את אחד הרגעים היפים שלה, כולל השנים בערוץ 10. לאור ההשוואות ליונית לוי, שבעיקר החמיאו לסגל, התברר שאפילו השתלם להיות שניים בתור. גם הקיצוצים הכבדים בטח לא עזרו וכמובן, שום תכנון לא יכול לצאת לפועל במלואו עם מגפה באמצע. ובכל זאת, ניכר שחדשות רשת יצאו למהפכה רק בשביל לאבד נתח נכבד מהאתוס ובלי להרוויח הרבה בתמורה. ואם כך, המתנה הכי טובה שאיש שלום וסגל יכולים לבקש היא חישוב מסלול מחדש.

   


  פרסום ראשון: 06.04.21 , 00:23