חמישי 23 במאי 2019
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  "אבי נשר אמר עליי שאני רוצחת, שאעשה הכל כדי להגיע למה שאני רוצה". ג'וי ריגר
  24 שעות • 14.10.2015
  איזה ג'וי
  תכירו את ג'וי ריגר : השחקנית הכי נכונה היום. היה לה מעמד בטוח של כוכבת ילדים, אבל היא סיכנה הכל לטובת תפקיד הסרסורית של עוז זהבי והמאהבת של יוסף סוויד בסדרה המדוברת של yes, "ג'וני ואבירי הגליל". וזה השתלם ביג טיים כולל רומן אמיץ על המסך, בטח בימים כאלה, בין יהודייה לערבי. "יוסף הוא מתוק אמיתי. אני לא פוסלת אהבה כזאת גם במציאות"
  יואב בירנברג

  הורים של ג'וי ריגר לא יודעים איך להתמודד עם ההופעה שלה בסדרה "ג'וני ואבירי הגליל". בכל זאת היא מגלמת סרסורית צעירה, שמנהלת מכון ליווי לגברים ומתאמת לעוז זהבי, אושרי כהן, יוסף סוויד ויואב לוי את המפגשים עם הנשים שמבקשות את שירותיהם. "ראיתי עם אבא שלי כמה פרקים ביחד והוא היה ממש מובך בגלל העירום שבה", היא מספרת. "הוא עצם את העיניים לרגע, ואמר לאמא שלי, 'זה לא מביך אותך?' והיא אמרה לו, 'לא'. נראה לי שבעיקר מביך את אבא שלי לצפות בסדרה יחד איתי. אני בטוחה שבחורות בגילי שרואות את הסדרה, לא צופות בה יחד עם ההורים שלהן. אבל למרות הכל ההורים שלי מאוד אוהבים את הסדרה".

   

  ומה אחרים אומרים?

   

  "עצרו אותי אנשים ברחוב כמה פעמים וביקשו שאהיה הסרסורית שלהם".

   

  ככה זה כשמראים את הישבן החשוף של עוז זהבי בסדרה ישראלית.

   

  "לעוז זהבי יש גוף מושלם". עם הצוות
  "לעוז זהבי יש גוף מושלם". עם הצוות

   

  "כשאני רואה את הסדרה עכשיו, הרבה פעמים יותר מחרמן אותי לראות סצנות שהן בין אוהבים מאשר סצנות סקס שהן, כביכול, 'ביי דה בוק'. היום אתה פותח אינטרנט, והסקס מיד זמין".

   

  בלי סטיגמות בבקשה

   

  ריגר, רק בת 21, היא הבחורה הכי חמה ונכונה להרגע. מי שחשב שהיא עוד כוכבת ילדים בעקבות ההשתתפות שלה בסדרה "החממה", הופתע לגלות באיזה קלות היא עשתה את הסוויץ' לעולם המבוגרים. לצד התפקיד המפתיע שלה ב"ג'וני ואבירי הגליל" המשודרת ב־yes, היא עומדת לככב בשני סרטי קולנוע מבטיחים — אחד מהם של הבמאי אבי נשר.

   

  "כשבאתי לאודישן הראשון של 'ג'וני'", מספרת ריגר, "ונפגשתי עם היוצרים דני רוזנברג ותום שובל, הטקסט נראה לי מגניב ומאוד מצחיק. לא תיארתי לעצמי אז את המיניות. רק כשהגענו לחזרות ולצילומים הבנתי למה אני נכנסת. בטח כשהחבר'ה סיפרו לי סיפורים כמו: 'איזו חזרה הייתה אתמול! היא הייתה עליי ואני עליה'".

   

  ונבהלת?

   

  "לא. הרגשתי בכל מקרה שאני במקום בטוח, שאני לא עושה משהו יוצא דופן מבחינת הריסקיות שלו".

   

  סיכון דווקא יש. באת ככוכבת סדרת ילדים פופולרית כמו "החממה".

   

  "יש מין סטיגמה על כוכבי ילדים שהם נורא רוצים להיות כוכבי ילדים, אבל שוכחים שבסופו של דבר אתה יוצא מבית ספר למשחק ומתיכון לאמנויות, ומקבל הזמנות לאודישנים. עשיתי אודישן לסדרת נוער, והפכתי לכוכבת, אבל אני רק בת 21 וכבר לא ב'החממה'. אם 'החממה' הייתה ממשיכה, לא הייתי יכולה לעשות את זה בו־זמנית. אבל ילדים, בתכל'ס, רואים היום הכל. עדיף שהם יראו את זה מאשר פיצוצים ואלימות. יש לי אחות בת 17 שרואה את הסדרה ואוהבת אותה. גם חברות שלה. כל הבנות אוהבות את עוז זהבי".

   

  מלבד הסרסורית של החבורה, ריגר בסדרה היא גם אחותו של עוז זהבי ומנהלת קשר רומנטי עם יוסף סוויד. רומן בין יהודי לערבייה בטלוויזיה הישראלית, בטח בימים שעוברים עלינו, הוא צעד די אמיץ.

   

  יכול היה להיות לך רומן עם בחור ערבי?

   

  "בטח, לא הייתי פוסלת שום דבר. אני יכולה להתאהב בכל אחד שהוא שונה ממני. אני בחורה שמתאהבת על ימין ועל שמאל, כל הזמן. אני יכולה להתאהב ברחוב, אני יכולה להתאהב בבר לשעתיים, לצאת ולשכוח מזה, או להיתקע עם זה שנים. אני מאוהבת בלהיות מאוהבת. האהבה הבוסרית שלי ליוסף סוויד ב'ג'וני' היא כל כך טוטאלית וזה מאוד מקסים בעיניי".

   

  מה ההורים שלך היו אומרים על זה?

   

  "ההורים שלי אוהבים אותי עד השמיים, ונראה לי שכל דבר שאעשה יהיה טוב בעיניהם. הייתי כבר בסיטואציות מופרעות, כטינאייג'רית, והדבר הראשון שהם היו שואלים אותי הוא אם זה עושה אותי מאושרת. אם הם היו רואים שאני שלמה ומאושרת, גם הם היו מאושרים".

   

  ומה עם יוסף סוויד?

   

  "החברות שלי הכי אוהבות אותו, זה לא מפתיע, כי הוא בחור מהמם. נראה לי שזה משהו בחספוס שלו שמושך אותן. יש לו פנים של תינוק, והוא מלא חן וכריזמטי. הוא פשוט מתוק והוא גם שחקן מעולה ומאוד אינטליגנטי".

   

  ואיך זה לשחק עם עוז זהבי?

   

  "מעבר לזה שהוא חתיך הורס ושיש לו גוף מושלם, הוא גם שחקן אדיר. הוא אחד הפרטנרים הכי טובים שהיו לי. יש בו משהו מאוד ישראלי ומצד שני גם מאוד הוליוודי, והדיסוננס הזה פשוט צ'ארמינג. הוא עובד נורא מסודר על הטקסטים ופיענוח הדמויות, ולכן הדמויות שלו יוצאות נורא מדויקות וגם נורא שונות זו מזו".

   

  ומה עם אושרי כהן?

   

  "הוא גרם לי להרגיש מהרגע הראשון שהוא בגובה העיניים שלי. נורא פחדתי בהתחלה. כולם שחקנים כל כך טובים, שמות, ואני פישרית, בוגרת סדרת נוער, ואושרי נתן לי את ההרגשה שהכל בסדר ושאני יכולה לעוף על התפקיד. יואב לוי חכם בטירוף. אני פשוט מתה עליו, ויש עוד גם את מלי לוי ונועה קולר. אני לא מאמינה, גם היום, כשהסדרה כבר משודרת, שאני חלק ממנה".

   

  מהסדרה עולה שזנות גברית היא הרבה יותר קולית ומכובדת מזנות נשית.

   

  "זאת לא הסדרה, זאת המציאות, לצערי. אצל נשים זה הופך להיות מלודרמטי ועצוב נורא שהן בוחרות להיות זונות. מצד שני, אני לא חושבת שגברים שיושבים בבית ורואים את הסדרה, מקנאים בהם. יש איזו מין השערה שגברים אוהבים סקס עם בחורה בכל מצב, לא משנה איפה, וזה פשוט לא נכון. אם הייתי צריכה לשחק נערת ליווי, לא בטוח שההורים שלי היו מאושרים מזה כי יש בזה משהו זול, ובטח אם היית צריכה להתפשט".

   

  והיית מוכנה להתפשט?

   

  "זה מאוד תלוי במה שהתפקיד והסצנה דורשים. עירום אף פעם לא היה בעיה בשבילי. גם בתיכון לא הייתה לי בעיה להתפשט ולהתלבש ליד חברים. יש כאלה שיגידו שקל להגיד את זה כשאת צעירה, אבל אני אומרת לך עכשיו, שקל לי הרבה יותר להתפשט בסדרה מאשר ללכת עם ביקיני בים. האינטימיות בעירום בחדר הצילומים עדיפה בעיניי על חשיפת הגוף בפרהסיה.

   

  "זה גם מצחיק כי אני לא אוהבת לרקוד ולזוז, וב'ג'וני' באחד הפרקים יש לי סצנת ריקוד. אמרתי לבמאי, 'אוי, מה אני אעשה? אני מפחדת', והוא אמר לי, את מצטלמת בחזייה ובתחתונים ומזה את מפחדת?! זה ממש מוזר. זה אישיו מהחיים האישיים שלך'. יש לי גם בעיה עם כפות רגליים. אני לא הולכת כמעט עם כפכפכים. גם בצילומים כמעט תמיד ביקשתי להצטלם עם גרביים".

   

  רציתי להיות מוגלי

   

  ריגר, ילידת הרצליה ובוגרת בית הספר התיכון לאמנויות תלמה ילין, הספיקה לשחק כבר בגיל 8 בהצגה "ספר הג'ונגל" ובהמשך ב"מקווה" בתיאטרון בית ליסין וב"צלילי המוזיקה". "כשהייתי בת 7־8 הייתה בטלוויזיה פרסומת לאודישנים ל'ספר הג'ונגל'", היא מספרת. "החלום שלי היה להיות מוגלי ולסתובב בתחתונים אדומים על הבמה. כתבתי להם בלי שאמא שלי ידעה. אחרי שבוע התקשרו אליה ואמרו, 'אנחנו לא יודעים אם את יודעת, אבל הבת שלך רוצה לעשות אודישן למוגלי. מוגלי לא יתאים לה, אבל באנה כן".

   

  בקרוב ייצא לבתי הקולנוע הסרט "עמק" של סופי ארטוס בכיכובה של ריגר לצד מאור שוויצר. היא מגלמת בו נערה בת 17 ממגדל־העמק שחולמת להיות שחקנית מפורסמת. בשבוע הבא ריגר תקפוץ עוד מדרגה עם תחילת הצילומים לסרטו החדש של אבי נשר, "חטאים". ריגר תשחק בו לצד נלי תגר ויבגניה דודינה. "לפני שנפגשנו, כל הזמן היה אומרים לי שאני מזכירה את נלי", היא מחייכת. "אושרי היה אומר לי, 'את מזכירה לי אותה בטירוף', וגם לה היו אומרים שהיא מזכירה אותי. זה מצחיק כי בסרט נשחק אחיות. יש משהו כל כך חם באישיות שלה, שהיא שובה את ליבך. שתינו דברניות גדולות, אבל נלי גם מעופפת. היא יכולה לשכוח משהו שאמרה לפני חצי שעה ולחזור עליו שוב".

   

  נותנים לך לא מעט תפקידים של פושטקית.

   

  "תמיד אני איכשהו מצוותת לחבורות בנים. ב'ג'וני' אני סוג של פושטקית, וגם ב'החממה' הייתי כזאת. זה כנראה בגלל שאני טום בוי בחיים. ב'ג'וני' אני מנסה להיות חלק מהבנים ומהצחוקים שלהם, לשמוע את השיחות שלהם על פלוצים, בחורות, הכל".

   

  איפה תהיי בעוד חמש שנים?

   

  "בכל שנה אני רוצה משהו אחר. מה שאחרים בגילי מחפשים בהודו ובדרום־אמריקה, אני מחפשת כרגע במשחק. אני יודעת שאני חייבת להמשיך לספק את הסחורה. אני מאוד רגועה ועם זה הכי לחוצה בעולם. אבי נשר אומר שאני רוצחת — בגלל שאעשה הכל כדי להגיע למה שאני חותרת אליו". •

   

   

  הסדרה "ג'וני ואבירי הגליל" זמינה ב־Yes VOD

   


  פרסום ראשון: 14.10.15 , 20:21