רביעי 30 בספטמבר 2020
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  חדשות • 04.11.2015
  אישום: רב אנס נערה מאז שהייתה בת 12
  במכונית ובחדר: הרב אליהו דילבסקי (53) מגבעת־שמואל, מנהל ישיבה, הואשם שאנס את הנערה במשך 5 שנים
  יורם ירקוני

  רב קהילתי ומנהל ישיבה בבני־ברק הואשם אתמול כי במשך חמש שנים אנס וביצע מעשים מגונים בילדה.

   

  בכתב האישום שהוגש לבית־המשפט המחוזי בתל־אביב נטען כי הרב אליהו דילבסקי (53) מגבעת־שמואל, העומד בראש ישיבת "דרך אמונה", ביצע עבירות מין חמורות בילדה מאז שהייתה בת 12. חלק מהעבירות בוצעו בשעה שאמה של הילדה ואשתו של הרב התפללו בעזרת הנשים בישיבה — בחדר שבו נהג ללון עם אשתו בסופי שבוע.

   

  כשהרב הבין שהנערה סיפרה למקורביה על מעשיו, הוא ניסה לשכנע אותה לא להתלונן נגדו במשטרה. לאחר שהיא בכל זאת התלוננה, הוא לא היסס להאשים אותה שהיא פיתתה אותו. נציגת הפרקליטות, עו"ד שרית שמש, ציינה כי בחקירות הראשונות הכחיש הרב שקיים מגע מיני עם הילדה, אך בהמשך הודה בקיום קשר מיני אולם טען שהכל קרה כשהנערה הייתה בת יותר מ־16.

   

  על פי כתב האישום, הרב החל לקיים יחסים מיניים עם הילדה כשהייתה בת 12. אז הזמין אותה לחדרו והחל לשוחח עימה על נושאים אינטימיים. בהמשך הוא החל לבצע בה מעשים מגונים והסביר לה שאלה מעשים של "אבא" ושזה "בריא".

   

  בהמשך, נטען, כשהילדה הייתה בת 13, הוא החל להזמין אותה אליו באמצע השבוע ולקיים עימה יחסי מין. כשהייתה בת 14 היא סיפרה לרב כי החלה לצאת עם נער.

   

  בתגובה הוא נסע עם הנערה במכוניתו לשטח פתוח ואנס אותה. הרב שיכנע את הנערה לנתק כל קשר עם הנער והחל לאנוס אותה כמה פעמים בשבוע, במכוניתו או בחדרו בישיבה.

   

  לפני כמה חודשים, כשהרב הבין שהנערה מתכוונת להתלונן נגדו, הוא אמר לה: "איזה אכזרית, תרגישי עם זה טוב שאני אשב בבית־סוהר ושכולם יידעו שאליהו ישב בבית־סוהר על שידול קטינה".

   


  פרסום ראשון: 04.11.15 , 23:57