רביעי 29 בינואר 2020
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  ללא קרדיט
  24 שעות • 29.12.2015
  למרות המחיר הכבד
  מול כל המערכת הצבאית, בחרה מאי פאטל להיחשף ולהשמיע את קולן של נפגעות תקיפות והטרדות מיניות בצה"ל
  מאי פאטל

  את א', ג', ר', וד' למדנו להכיר עם השנים. כולן אמיצות בדרכן, כולן נשים שהתעמתו מול כוחות חזקים ומול עבר אפל. מאי פאטל שונה, ולו משום שהחליטה לחשוף את עצמה ולהילחם ראש בראש עם המערכת החזקה בישראל — צה"ל. למרות הקשיים והלחץ הנפשי, היא התעמתה עם מפקדה לשעבר לירן חג'בי, והביאה לסיום דרכו בצבא. וכשהעונש שקיבל מצה"ל נראה לה קל מדי — היא ועורכת דינה רוני אלוני סדובניק סירבו לשתוק.

   

  לחשיפה שלה יש מחיר, בדמות ניסיון תמידי להשחיר את פניה. אבל היו לכך גם השלכות חיוביות: כך למשל ניתנה הוראה לכל שדרת הפיקוד הצה"לית לאסור קיום יחסים בהסכמה או שלא בהסכמה בין מפקד לפקוד, ועורכת דינה מספרת שמאי הוזמנה להרצות בבה"ד 1 בפני פרחי קצונה על נושא הטרדה המינית. היא גם רשמה הישג כשניתנה לה אפשרות שעורכת דין בתוך בית הדין הצבאי ייצגה אותה כנפגעת עבירה, ובכך סללה את דרכן של חיילות בעתיד שיהיו זכאיות אף הן לייצוג דומה החל מהגשת תלונתן.

   

  "אני שמחה שהמקרה שלי יצר שיח חשוב מאוד בחברה הישראלית, העלה את המודעות והחשיבות בנושא", מסרה פאטל. "אין בי חרטה על הדרך שבחרתי למרות המחיר האישי ששילמתי. אני שמחה לחזק ולהעצים את הנפגעות האחרות וכמובן למנוע מרבות אחרות להיפגע. ישנה עוד כברת דרך מפרכת לעבור, אבל אני מאמינה שפריצת הדרך עשתה שינוי חשוב ומשמעותי. אני מאחלת לכל החיילות בצה"ל שנה אזרחית טובה".

   


  פרסום ראשון: 29.12.15 , 20:45
  ידיעות אחרונות