חמישי 25 באפריל 2019
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  עקום בכאילו. מגדל שרונה עזריאלי, אתמול. משמאל: הדמיית המגדל המוכן
  ממון • 04.01.2016
  האם מגדל שרונה עזריאלי באמת עקום?
  המגדל הגבוה ביותר שנבנה כעת בישראל מושך תשומת לב בשל צורתו • האדריכלים: מדובר באשליה אופטית שנובעת משיטת הבנייה הייחודית
  עופר פטרסבורג

  מגדל פיזה בשרונה? "בכל יום נכנסים אליי לגלריה אנשים ושואלים אם המגדל מאחוריי עקום בכוונה או שזו טעות בבנייה", מספר ערן גרבלר, הבעלים של בית הסביבון בשרונה - הנקודה הטובה ביותר שממנה ניתן לבחון את המגדל החדש של עזריאלי. אלא שאדריכל העל משה צור גאה מאוד ביצירה שלו, ואומר שמדובר בפיתול מכוון.

   

  אז האם המגדל עקום או לא? האדריכלים אומרים כי זו אשליה אופטית שרצו לגרום באמצעות מגדל מלופף, שמשנה גובה ומפלסים מרחוב בגין למפלס שוק שרונה. האדריכל משה צור: "המגדל משקף אסתטיקה חדשנית של מגדלים המבוצעת לראשונה בארץ. תהליך החשיבה מתייחס למגדל כישות שלמה המהווה אובייקט אורבני תלת־ממדי. הפיתול חכם, מעודן, מחושב ויוצר חזיתות פשוטות ופונקציונליות היוצרות למראית עין עקימות, אך עיצוב המגדל נקי והשילוב של העמודים המתפתלים ביחד עם הקומות כלפי מעלה יוצר חזית מאוד ייחודית".

   

  גבי עובד, האדריכל הראשי של קבוצת עזריאלי: "את תכנון המגדל הובילו היזם והאדריכל דוד עזריאלי, דנה עזריאלי ומשה צור. מהסתכלות נקודתית בבניין כיום ניתן לחשוב כי הוא נבנה בצורה לא ישרה, אך חשוב להדגיש כי הבניין בצורתו הנוכחית הוא רק בחצי הגובה - כאשר יגיע לגובהו המקסימלי ניתן יהיה לראות את האיזון בשיווי משקל מלא ממבט חיצוני".

   

  קניון, מלון ומגדל

   

   

  בתוך כך, בלי שנבחין, נשבר השיא למגדל הגבוה בישראל - מגדל עזריאלי שרונה צפוי לעקוף את מגדל משה אביב בר"ג. המגדל החדש יתנשא לגובה של 255 מטר. שילוב הבניין יוצא הדופן במיקום המרכזי (נגישות ותחבורה ציבורית) והייחודי (פארק שרונה) הינו חלק ממה שהופך אותו לאחד ממגדלי המשרדים האטרקטיביים ביותר באזור. היקף ההשקעה בפרויקט מוערכת בכ־1.5 מיליארד שקל ובנייתו צפויה להסתיים בסוף 2017.

   

  בבסיסו של מגדל המשרדים ועל פני 3 קומות ימוקם קניון עזריאלי שרונה, קניון בוטיק ראשון מסוגו בקבוצת עזריאלי שיכלול גם מותגי יוקרה. בתחתית הפרויקט נבנו שבעה מפלסים תת־קרקעיים ובהם כ־1,400 מקומות חניה. בנוסף, תקים קבוצת עזריאלי מלון בוטיק־עסקים יוקרתי על ידי אפריקה ישראל. המלון יתפרש על פני 5 קומות (33־37), מתוך 61 הקומות במגדל. בהקמת המלון יושקעו כ־50 מיליון שקל.

   

  ofer-pt@yedioth.co.il

   

   


  פרסום ראשון: 04.01.16 , 21:40