yed300250
הכי מטוקבקות
  כולם רוצים הכל ומהר. ניצה אבירם
  24 שעות • 12.01.2016
  מעצבת את המחר
  ניצה אבירם עוזבת את "ידיעות אחרונות" לאחר 40 שנות כתיבה, מתוכן חצי יובל ככתבת העיצוב. לסיום, יש לה מה להגיד לכם על טרנדים, חומרים, שינויים, איזון והיציאה לדרך חדשה
  ניצה אבירם

  אחרי 40 שנה שבמהלכן ניהלנו רומן ארוך ומגוון, אני נפרדת מכם, קוראי העיתון הנאמנים. פרידה שיש בה רגשות מעורבים, שכן השמחה וההתרגשות שמלוות את היציאה לדרך חדשה, מהולות בהתרפקות על דרך ארוכה ומחבקת שבמהלכה שימשתי גם כתבת העיצוב של העיתון.

   

  וכך, אחרי שבילינו בצוותא שנים ארוכות במהלכן ריהטנו יחד את כל חדרי הבית, למדנו איך לעצב את המטבח והתרגשנו מחדרי הרחצה המפתיעים שהגיחו לאוויר העולם — מהדהדת בתוכי שאלת השאלות: איך עוזבים את ה"בית" המוכר והקבוע, את העשייה היומיומית שמביאה את הטרנדים ואת הקודים האסתטיים, העדכניים והאסקפיסטיים בתוך מהומת היומיום.

   

  חיים שלמים העברתי בין עמודי החדשות לבין המגזינים השונים של העיתון. עשרות שנים של כתיבה בעט על נייר, או בהקשת אצבעות על מקלדת. אלפי כתבות, מיליוני אותיות, אין־ספור שורות על המסך.

   

  אני עדיין זוכרת את יום העבודה הראשון, את הכתבה הראשונה, את היציאה הראשונה לשטח, כאילו היה זה אתמול. לעולם לא אשכח כמה סיפוק ועניין הסבו לי המפגשים עם המרואיינים, התחקירים החשובים וכמובן מלאכת הכתיבה עצמה, בעברית רהוטה וללא שימוש בסלנג שלא היה מקובל אז. השינוי המשמעותי בדרכי המקצועית התרחש לפני 25 שנה, כשפרשתי מכתיבה חדשותית והתחלתי לכתוב על תחום העיצוב. מבחינתי היה זה שער לתחום מעניין ומרתק שהיה אז עדיין בחיתוליו בעיתונות היומית, שכן רק במגזינים מקצועיים הופיעו עד אז כתבות מקיפות בנושאי אדריכלות ועיצוב. ומאז, הכל היסטוריה. העיתונים מלאים היום בעיצוב — הבית, הדירה, המשרד, גם המרחב הציבורי כבר מעוצב, ויש טרנדים, מגמות, השפעות, השראות והפתעות.

   

  זכיתי להיות שייכת למקום העבודה שעזר לי לגדול ולצמוח, ואפשר לי למצוא את האתגרים והסיפוק לאורך השנים בעשייה הרצופה שלי, עם המצאות וחידושים מעל דפי העיתון. כעת הגיע הרגע שבו אני יוצאת מהמשבצת הקבועה וניצבת בפתחה של תקופה חדשה ומסקרנת.

   

  את נכסי הקריירה העיתונאית שארכה 40 שנה וארבעה חודשים אני לוקחת איתי הלאה, כדי לעצב את החיים מחדש, ליהנות מהמשפחה היקרה שלי, מהפנאי ומהחופש, להגשים חלומות חבויים, לממש שאיפות בתחום הכתיבה — אזור הנוחות שלי — כשאני עושה שימוש במילים מתוך הצורך להביע ולשתף. מתוך שכך, ודאי עוד ניפגש, אני מבטיחה, בין דפים מודפסים ומסכים מרצדים ותמיד עם הרבה צבע, יופי ואהבה.

   

  אבל רגע לפני שנפרדים, אני רוצה להשאיר לכם את האני מאמין שלי:

   

  אנחנו חיים בעידן שבו כולם רוצים הכל, מהר והרבה. אני עדיין לא בטוחה שזו הדרך.

   

  תחשבו על: מעט אבל טוב, פחות שזה יותר, לקנות יקר בתנאי שיהיה איכותי, וגם — להמשיך לקרוא ספרים או עיתונים עם המגע של הנייר ולא רק מעל גבי המסכים. שמרנות? לאו דווקא. אולי דרך חיים שמשמרת את הנכון והטוב. וכמו שתמיד כתבתי לקוראי מדורי העיצוב — שימו לב למינון, מידתיות. זה נכון בכל תחומי החיים, לא רק בעיצוב הבית.

   


  פרסום ראשון: 12.01.16 , 21:27
  yed660100