yed300250
הכי מטוקבקות
  תמר קרוון
  7 ימים • 13.01.2016
  הלילה של ליהי
  השחקנית העולה והאיט גירל ליהי קורנובסקי, האוחזת גם בחבר נחשק, עוז זהבי, היא הבחירה המושלמת לדגמן את המראה הנכון לדייט לוהט. כוכבת הנוער, שמופיעה בימים אלה גם בסדרה "להרוג את הסבתא", מדברת על בן הזוג וחושפת גם מה חושב עליו הדוד, שלום חנוך. הפקת אופנה עם ניצוצות
  סמדר שיר

  אלמלא החליטה השחקנית ליהי קורנובסקי ללמוד משחק, וזאת למרות שהפכה כבר לכוכבת נוער ושיחקה בסדרות מדוברות – כנראה שלא הייתה מתאהבת בשחקן עוז זהבי. "לפני חמישה חודשים, כשהתלבטתי לאיזה בית ספר למשחק להירשם ואיך ומה, הציעו לי להתייעץ עם בוגרים ותלמידים של יורם לוינשטיין", היא מספרת, "וברשימת השמות הופיע גם עוז. בהתחלה קצת התביישתי, אבל התגברתי. צילצלתי, ביקשתי לדבר איתו והיה בינינו קליק טוב".

   

  למה התביישת?

   

  "כי עוז התחיל איתי כמה חודשים לפני כן ולא הייתי פנויה. כשקבענו פגישה כדי שיספר לי על הלימודים הבנתי עם מי יש לי עסק".

   

   

  תמר קרוון
  תמר קרוון

   

   

  כלומר?

   

  "פתאום גיליתי את עוז".

   

  ללימודים היא נרשמה כאמור אחרי שכיכבה בשתי סדרות נוער והצטלמה לסדרה המדוברת "להרוג את הסבתא" (ראשון, 22:00 ,yes drama וב־VOD), בתפקיד רקפת שרעבי, בתו של הקבלן העשיר שרוצה לקנות את השטח של סבתא. "כשקיבלתי את התסריטים קראתי אותם בשקיקה ובאודישן התרגשתי חבל על הזמן", היא מודה. "רציתי נורא להיות רקפת".

   

  ¥¥¥

   

  קורנובסקי (23) כבר עומדת בפני עצמה, אבל קשרים משפחתיים לא חסרים לה. אם יש לכם בבית את הספר "הפיל שרצה להיות הכי", תוכלו להיתקל בהקדשה "לליהי נכדתי החדשה", שכתב לה הסופר והצייר פאול קור ז"ל (מחבר ספר הילדים הנודע "כספיון הדג הקטן"). "כשסבא שלי היה בן 18 הוא החליט לקצר את שם המשפחה מקורנובסקי לקור כדי להקל על עצמו בחתימה", היא מסבירה. "אבל לא הלכתי בדרכו. אני לא אוהבת שמות של הברה אחת".

   

  תמר קרוון
  תמר קרוון

   

   

  אמה, עו"ד אוריתה קורנובסקי, היא אחותה של לימור, רעייתו של שלום חנוך ("מאז שנולדתי אני מכירה אותו בתור דוד, שלום־של־לימור. הם הבית השני שלי, המקום שאליו אני יכולה לברוח כדי לדבר על הכל"). אבל מי שהשפיע עליה במיוחד היה אביה, ד"ר יורם קורנובסקי, רופא שיניים וחובב אופרה מושבע. "הוא הכניס לי את האהבה לאופרות לוורידים. הילדים בגן וביסודי צחקו עליי כששרתי אריות. אפילו דוד שלום צחק על הרי"ש המודגשת שהייתה לי".

   

  ההערות לא הזיזו לה. היא התקבלה למגמת מוזיקה קלאסית בתלמה ילין ומדי בוקר עלתה לרכבת בכפר־סבא, עיר הולדתה, נסעה לתיכון בגבעתיים וחזרה הביתה בחושך. "הסתובבתי עם תיק גב שהכיל מברשת שיניים ובגדים להחלפה, למקרה שיהיו לי חזרות עד מאוחר ואצטרך לישון אצל חברה".

   

  כשהייתה בת 16 עקרה משפחתה לגבעתיים כדי להקל עליה. "התאמנתי המון, לקחתי שיעורים פרטיים בפיתוח קול, ולמרות שהייתי ילדת ריטלין — חרשתי בלי סוף. נתתי למוזיקה הקלאסית את השנים הכי יפות שלי במקום לצאת לבלות כמו כולם".

   

   

  תמר קרוון
  תמר קרוון

   

   

  ואז, ביום בהיר אחד, נגמלת?

   

  "זה לא משהו שקרה בן לילה, אלא תהליך ממושך. הרגשתי שבא לי לנסות דברים אחרים. ההורים חטפו הלם, הם לא הבינו איך אני מסוגלת לעזוב, אבל הסברתי להם שזה מה שהגוף שלי רוצה ומה שהנפש שלי מבקשת, והם התגברו".

   

   

  ¥¥¥

   

  לצבא התגייסה על תקן מוזיקאית מצטיינת, נשלחה לשיר בטקסים והחלה לגשש בכיוון של משחק. הסיפתח היה בסדרת הנוער "יומני החופש הגדול", שתי עונות בדמות תמר גולן ("החננה"), שממנה עברה ל"שכונה", בתפקיד אגם שינפלד ("פקאצה בלונדינית").

   

  שתי הסדרות הפכו אותה לכוכבת ילדים והיא התקשתה להתרגל למעמד. "בעולם המוזיקה הקלאסית התרגלתי לעבודה קשה שמובילה להישגים. בסדרות האלה העבודה הייתה קלה, ולא עיכלתי את כל הרעש מסביב".

   

  אבל גם הרעש ההוא לא הכין אותה להיסטריה שפרצה סביב הדמות של ליה הפרובוקטיבית שמתחילה עם יהודה לוי בסדרה "איש חשוב מאוד". "לדמות קוראים ליה ולא ליהי וממש לא שיחקתי את עצמי, אבל הבנתי את התגובות הסוערות. הורים שהילדים שלהם ראו אותי ב'יומני החופש הגדול', כנערת דיסני, צפו בי פתאום מתנשקת ומעשנת סמים. שמחתי לקבל את התפקיד, מפני שידעתי שהוא ימשוך תשומת לב, אבל לא חשבתי איך אמא שלי תגיב. אמנם לא הייתה לי סצנת סקס עם יהודה, אבל התמזמזנו וראו לי את התחת. זה מביך".

   

  ומה אמא אמרה?

   

  "הבינה שאני שחקנית שמשחקת אותה עד הסוף".

   

  בשוך הסערה היא נשאבה לתפקיד הראשי בסרט "הפורצת" של הבמאית הגר בן־אשר ("הנותנת"). "אסור לי לדבר עליו", היא מתנצלת. "אני משחקת שם ילדה בת 18 מערד שמתמודדת עם החיים".

   

  איך התמודדת עם תפקיד ראשי בסרט?

   

  "הגר נתנה לי יד, הראתה לי את הדרך ונוצר בינינו חיבור אדיר. עבדנו על הדמות במשך חצי שנה, חלק מהצילומים התקיימו בגרמניה, ואני מתה־מתה שהסרט כבר ייצא. אני הכי מחכה לזה".

   

  בעקבות הצילומים, קורנובסקי כאמור חישבה מסלול מחדש. "בשנה שעברה למדתי בבינתחומי מינהל עסקים בגלל שנשבר לי להיות אהבלה בענייני כספים. אבל החוויה העוצמתית של הסרט הבהירה לי שאין לי מה לחפש שם. הצטלמתי ל'להרוג את הסבתא' וכשכל הפרויקטים הסתיימו היו לי כמה חודשים של שקט וחשבתי מה אני רוצה ללמוד".

   

  מה היו האופציות?

   

  "חשבתי על ספרות ופסיכולוגיה, אולי כתיבה, ובסוף התייעצתי עם הגר, שהפכה לדמות משמעותית מאוד בחיים שלי. היא אמרה לי: 'עזבי שטויות, לכי ללמוד משחק. תתפתחי'. ושמעתי בקולה. נרשמתי ליורם לוינשטיין בדקה ה־90, כשבבתי הספר האחרים כבר סיימו את שלב האודישנים, כדי להרחיב את המנעד המשחקי שלי".

   

  מנעד הוא מונח מתחום המוזיקה. את עדיין מתגעגעת לאופרה?

   

  "לפעמים, אבל זה לא שהפסקתי לשיר. בבית הספר התחלתי ללמוד פיתוח קול בצורה שונה. באופרה מפעילים קול־ראש, ועכשיו אני לומדת לשיר מהחזה, בקול יותר דיבורי. זה מעבר מעניין".

   

  דוד שלום כבר שמע אותך שרה ככה?

   

  "עוד לא, אבל הוא בא לשמוע אותי בתלמה ילין, בקונצרט מלגות. היה לי סולו מרגש בליווי צ'לו ומקהלת בנות, וכשראיתי שהוא נכנס לאולם הסתכלתי רק עליו. כשהודעתי למשפחה שסיימתי את פרק האופרה בחיי, שלום אמר לי שהוא בטוח שביום מן הימים אחזור לשיר. והוא צדק".

   

  איך הגיבו חברייך לכיתה בבית הספר למשחק כשנכנסת לחדר ביום הראשון ללימודים?

   

  "לא זיהיתי התרגשות מיוחדת. אני גם לא התלמידה היחידה שכבר עשתה כמה דברים קודם. כולנו התחלנו את השנה מנקודה שווה".

   

   

  ¥¥¥

   

  את עדיין מקבלת תפקידים של בת 71־81.

   

  "נכון, כנראה אני נראית צעירה. זה טוב".

   

  למה?

   

  "הקמטים עוד יגיעו, הם תמיד באים בסוף, אז כרגע לא בוער לי לקבל תפקידים של נשים בשלות. ב'להרוג את הסבתא' אני בת 17, אבל מאוד לא טיפוסית. לרקפת יש ראייה בוגרת וחדה על העולם. אביה הקבלן עירב אותה מגיל צעיר בעסקים והיא רוצה שהוא יצליח לקנות את השטח. אחרי שמתחיל רומן בינה ובין הנכד של הסבתא (שמגלם מאור שוויצר – ס"ש) היא נקלעת בין הפטיש לסדן".

   

  הלימודים נמשכים שלוש שנים. זה אומר שבשלוש השנים הקרובות תפסיקי להצטלם?

   

  "בעיקרון אסור לתלמידים לעבוד, אבל יכול להיות שילכו לקראתי. יש לי התחייבויות קודמות. הלימודים אינטנסיביים מאוד, ואין זמן לעבוד, אבל יש לי חסכונות. חוץ מזה אני גרה עם ההורים, בגבעתיים".

   

  וכל בוקר מזדחלת באוטובוס מגבעתיים לבית הספר שבשכונת התקווה?

   

  "למה באוטובוס? יש לי אופניים חשמליים ואני חותכת את כל הפקקים".

   

  עוז בא לאסוף אותך מההורים?

   

  "גם. הוריי מאוד אוהבים אותו. הם שמחים שטוב לי. זה הכי חשוב".

   

  עוז בן 23, תשע שנים מבוגר ממך. את מרגישה בפער?

   

  "ממש לא. כשיש אהבה ויש כימיה הכל טוב".

   

  הוא כבר ראה אותך על הבמה?

   

  "עוד לא, אבל את המחזמר 'שיער', שבו הוא מככב, ראיתי פעמיים. מספיק, לא?"

   

  כבר נתקלת במעריצות שלו?

   

  "למה רק מעריצות? גם יש מעריצים שעוצרים אותנו ברחוב. בדרך כלל הם צועקים לי 'תשמרי עליו חזק' ואני עונה 'הוא זה שצריך לשמור עליי'. והוא שומר מצוין".

   

  מה אתם הכי אוהבים לעשות ביחד?

   

  "להיות ביחד".

   

  מתי תעברי לדירת הרווקים שלו?

   

  "לאט־לאט".

   

  ומה אומר עליו דוד שלום?

   

  "עוז הוא לא הבחור הראשון שלי ששלום פוגש, אבל אני חושבת שזה הבחור הראשון שלי ששלום אוהב". •

   

  ssidi@bezeqint.net

   

   

   


  פרסום ראשון: 13.01.16 , 12:18
  yed660100