ראשון 29 בנובמבר 2020
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  לוגו "האח הגדול"
  ממון • 02.02.2016
  נא להיערך בהתאם: רשת מתכוננת ל"האח הגדול"
  לקראת מעבר התוכנית מקשת לרשת, בזכיינית מינו את עורך "הישרדות" רועי סטריקובסקי לתכנן את הגרסה העתידית של הריאליטי וכבר מחפשים לוקיישן חדש לווילה - בראשל"צ או פ"ת • במקביל: בקשת חושבים על מענה הולם
  מאת רז שכניק

  זכיינית ערוץ 2 רשת החלה להיערך לשידור "האח הגדול". ל"ממון" נודע כי רועי סטריקובסקי, עורך העונה נוכחית של "הישרדות", מונה כדי להתאים את "האח הגדול" למעבר לביתה החדש ולתכנן את הגרסה העתידית של התוכנית כפי שברשת היו רוצים לראות על המסך. בנוסף, בודקים ברשת אפשרות להקים את הווילה של האח הגדול בראשון־לציון, בסמוך למקום משכנה העתידי של אולפני הרצליה. לוקיישן אחר נבדק באחרונה בפתח־תקווה.

   

  כפי שפורסם ב"ידיעות אחרונות", החליטה רשת בחודשים האחרונים להעביר ללוח השידורים שלה את הפורמט המצליח של "האח הגדול", עם תום החוזה של הזכיינית קשת מול מפתחת הפורמט — אנדמול — בשנה הבאה. הטריגר למעבר נרשם בסוף 2013, אז סוכמה עסקה לפיה תרכוש אנדמול 33 אחוז ממניות רשת בתמורה להזרמה של 100 מיליון שקל. עוד לפני כן הודיעה אנדמול על רכישת השליטה בחברת קופרמן הפקות, מפיקת "האח הגדול" החל מהעונה הראשונה, והחברה הפכה לאנדמול־ישראל.

   

  לאחר רכישת שליש מרשת ע"י אנדמול, הפך קופרמן, גם אם בעקיפין, לבעל עניין בזכיינית, בעודו ממשיך להפיק לזכיינית המתחרה קשת את אחד הפורמטים המזוהים ביותר עם אנדמול — מצב אבסורדי שיגיע בשנה הבאה לסיומו. בדירקטוריון רשת התלבטו אם לקלוט בלוח השידורים שלהם את "האח הגדול" מאחר שיש בכירים בזכיינית שמסתייגים מהתוכנית, אבל בסופו של דבר החליטו בעד, גם כי מבחינה עסקית קשה לוותר על מותג גדול כזה לטובת הזכיינית קשת, שהיא גם אחת המתחרות הגדולות בשוק. אם לא יהיו הפתעות של הרגע האחרון, רשת תחזיק באופן כמעט חסר תקדים בעולם בעוגני הריאליטי הגדולים ביותר בבת אחת: "המירוץ למיליון", "הישרדות", "האח הגדול" ותוכניות הריאליטי המוזיקליות "אקס פקטור" ו"דה ווייס".

   

  גם בקשת נערכים ליום שאחרי. מקורות בזכיינית מספרים כי החלה עבודה ראשונית על פיתוח מענה הולם לעזיבת "האח הגדול". בקשת אמורים להעלות עוד עונה של התוכנית מעבר לזו שמשודרת כיום, עוד לפני המעבר לרשת ב־2017.

   

  בקרוב בראשל"צ? דיירי האח הגדול
  בקרוב בראשל"צ? דיירי האח הגדול

   

  מרשת ומקשת לא נמסרה תגובה לידיעה.

   

  razs@yedioth.co.il

   


  פרסום ראשון: 02.02.16 , 21:23