yed300250
הכי מטוקבקות
  צילום: יח"צ
  חדשות • 07.02.2016
  המשיכה לשדר עד היום האחרון
  ביום רביעי קיבלה ענת דולב את הבשורה המרה: היא חולה כבר שנתיים במחלת ניוון שרירים • למחרת היא עדיין הגישה את תוכניתה היומית ברשת ב’ "בשלוש עם ענת דולב" • אתמול היא נפטרה כשהיא רק בת 52
  רז שכניק

  ביום חמישי היא עדיין הגישה, בקולה החם, את תוכניתה היומית ברשת ב' — אולם אתמול נדהמו חבריה ואלפי המאזינים הקבועים שלה לשמוע כי שדרנית הרדיו הוותיקה ענת דולב הלכה לעולמה בגיל 52, אחרי מאבק במחלה הניוונית MSA.

   

  דולב, בוגרת התיכון "אוהל שם" ברמת־גן, התגייסה לגלי צה"ל ושירתה כשדרנית, קריינית ועורכת. אחרי שחרורה הצטרפה לקול ישראל ועד ליום חמישי האחרון הגישה את תוכניתה היומית "בשלוש עם ענת דולב".

   

  דולב רשמה קריירה עשירה ברדיו ובטלוויזיה. בין היתר הנחתה את טקסי פרס ישראל, הגישה את תוכנית המוזיקה "עד פופ" בטלוויזיה, השתתפה כקריינית בתעמולת הבחירות של מפלגת העבודה, לקחה חלק בשידורי הניסיון של ערוץ 2 ואף עבדה בעבר ככתבת ועורכת ב"ידיעות אחרונות".

   

  קטע מהתוכנית "עד פופ"

   

  "היה לה קשה מאוד עם המחלה כי היא הגבילה אותה", סיפר אתמול עופר מאיר, מומחה בתקשורת בריאות וחבר קרוב של דולב, שהגיש פינה קבועה בתוכניתה בשלוש השנים האחרונות. "ענת שמרה פאסון. בשידור לא הרגישו שום דבר ממה שעבר עליה, והיא אף פעם לא התלוננה — למרות שהבשורות הלכו ונהיו רעות יותר. לקח שנתיים עד שהחלו להבין שיש לה בעיה. ביום רביעי האחרון היינו בבית־החולים תל־השומר. ליוויתי אותה בפגישה עם הרופאים, ואז הנחיתו את הפצצה ואמרו לה שזו בוודאות מחלת MSA. היא בכתה. ביום שישי בלילה התכתבנו בסלולר והיא שלחה לי הודעה: 'אני ממש אוהבת אותך, תזכור את זה'. עצוב מאוד".

   

  קטע מהתוכנית האחרונה של ענת דולב ז"ל

   

  "ענת הייתה בעלת ידע נרחב, קראה הרבה מאוד ספרים, וזה בא לידי ביטוי בתוכניות שהגישה", מספר יואב גינאי, מנהל חטיבת התוכניות של רשות השידור וחבר של דולב. "הייתה לה אהבה ענקית לבעלי חיים. היא נאבקה על זכויותיהם וראתה בהם נשמות תאומות. בשנים האחרונות ענת רזתה מאוד ובקושי הלכה. הרדיו היה עבורה ממש בית. היא מצאה נחמה מאוד גדולה בשידור".

   

  יועצת התקשורת אורה לפידות, חברתה הקרובה של דולב, אמרה: "הלכה לי חברה גדולה. נעלמה לי מהחיים והשאירה חלל שלא יתמלא אף פעם. ענת הייתה אחד האנשים המיוחדים כאן. אישה מדהימה, חכמה, טובה. הכרנו לפני 27 שנים בחדר התקשורת של פסטיבל הסרטים בחיפה כשהיא הגיעה להנחות את ערב הפתיחה. שקענו בשיחה ומאז נשארנו ביחד, חברות כאחיות. בתקופה האחרונה היא לא הייתה יכולה להיפגש אבל עד הרגע האחרון היא שידרה, ואני בטוחה שאיש מהמאזינים לא הרגיש כמה היא סובלת ומתענה כי היא הייתה מקצוענית. נכנסה לשידור, לוקחת פסק זמן מהסבל ומגישה. אבידה גדולה".

   

  המגיש יואב אביב: "ענת הייתה סוג של אחות בשבילי. המחלה הזו תפסה אותנו לא מוכנים. לא בדיוק ידעו מה זה. היא הייתה מורת דרך, שדרנית ענקית, מבריקה ואחרת, מיוחדת, עשתה דברים ראשוניים כאן בתעשייה. היא הייתה מלאת ידע בכל נושא, מרפואה ועד תרבות כמובן. היא תחסר לנו מאוד".

   

  ענת דולב השאירה ילד אחד. הלווייתה תיערך מחר בבית־העלמין של רמת־השרון בצומת מורשה.

   


  פרסום ראשון: 07.02.16 , 00:20
  yed660100