ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  ליטל גינדי | אוראל כהן
  ממון • 09.02.2016
  הקרב על אלון רבוע כחול: גינדי לא מוותרת
  אחרי ההצעה שהגיש שלשום מוטי בן משה, שיפרה אתמול גינדי החזקות את הצעתה רגע לפני כינוס מחזיקי האג"ח • ההצעה החדשה כוללת הזרמה של 800 מיליון שקל לתוך אלון רבוע כחול, בנוסף ל־115 מיליון שקל שיועברו לקבוצת אלון עבור מניות השליטה
  מאת רועי ברגמן

  גינדי החזקות לא מוותרת על אלון רבוע כחול. אתמול, רגע לפני כינוס אסיפת מחזיקי האג״ח של אלון רבוע כחול, הגישה גינדי הצעה משופרת לרכישת השליטה בחברה, שצפויה להתחרות בהצעה שהגיש שלשום איש העסקים מוטי בן משה.

   

  ההצעה החדשה של גינדי כוללת הזרמה של 800 מיליון שקל לתוך אלון רבוע כחול, בנוסף ל־115 מיליון שקל שיועברו לקבוצת אלון עבור מניות השליטה בחברה. הצעה זו גבוהה ב־100 מיליון שקל מההצעה שהגיש לחברה בן משה, לשעבר מבעלי השליטה באי־די־בי.

   

  הן בן משה והן גינדי מציעים לשעבד לטובת הנושים הפיננסיים את מניות דור אלון ורבוע נדל״ן וכן להקצות לטובתם 10% ממניות אלון רבוע כחול, בהתאם לסעיפי ההסדר שסוכמו כבר בעבר בין נציגות האג״ח להנהלת אלון רבוע כחול, בראשות אביגדור קפלן. הסעיף היחיד שאותו לא מוכנים לאמץ שני המציעים הוא העובדה שהחברה צריכה לממש את רבוע נדל"ן או את רשת התדלוק והקמעונאות דור אלון.

   

  ״השקענו הרבה כסף בלימוד החברות, אז הנה הרצינות שלנו", אמר עו"ד יורם ראב"ד, נציג גינדי החזקות, בתגובה לשאלת מחזיקי האג״ח לגבי רצינות החברה לעמוד בתנאים שהיא מציעה בהסדר. ראב״ד ציין עוד כי הסכומים שיזרמו לחברה ישמשו ברמה העקרונית לפירעון חובות, אך לא התחייב כי לא יבוצעו בהם שימושים אחרים, לשאלת מחזיקי האג״ח.

   

   
  מוטי בן משה | צילום: יריב כץ
  מוטי בן משה | צילום: יריב כץ

   

   

  אחד התנאים שמעמידים גם גינדי וגם בן משה הוא הגעה להסדר במגה שיהיה לשביעות רצונם. נאמני מגה הודיעו לבית המשפט שהם מנסים לגבש הסדר כולל, אך מחזיקי האג״ח הביעו סקפטיות לגבי היכולת להגיע להסדר בלוח זמנים קצר, כפי שדורשים המציעים באלון רבוע כחול.

   

  ״למשפחת גינדי אין ניסיון בניהול חברות ציבוריות ויש חשש של הנושים מכך״, אמר עו״ד אופיר נאור שמייצג מספר מחזיקי אג״ח. על כך השיב לו ראב״ד: ״אני רואה בכך יתרון. הם לא מביאים כסף של אנשים אחרים אלא את הכסף שלהם וניסיון בניהול נדל״ן. המשפחה הביאה הוכחת יכולת של מיליארד שקל מבנק לאומי״.

   

  לפי ההצעות שהוגשו לחברה, מעבר ל־115 מיליון שקל שישולמו לבעלת השליטה עבור כ־72.7% מהמניות, המציעים יזרימו 400 מיליון שקל מיידית לקופת אלון רבוע כחול ואת הסכום הנותר בשני תשלומים.

   

  ״ההצעה שלנו באה להגן בעיקר על מחזיקי האג״ח״, אמר עו״ד דוני טולידאנו, המייצג את מוטי בן משה והגיע כדי להציג את ההצעה מטעמו. ״ננהל דיון עם הנאמנים והנציגות על הפקדה אפשרית של דמי רצינות לטובת מחזיקי האג״ח. הוכחות ליכולת שלנו מראים פיקדונות של מוטי באירופה ב־725 מיליון שקל. ההצעה שלנו הייתה שוברת שוויון וכבר עשינו טוב למחזיקי אג״ח ג׳״. בזמן קיום האסיפה הודיעו ביג ומגה אור כי הן יורדות מההצעה לרכוש את רבוע נדל"ן.

   

  Roee.bergman@yedioth.co.il

   


  פרסום ראשון: 09.02.16 , 20:41