ראשון 26 במאי 2019
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  זילבר מקבל את הפרס מידי יענקל'ה מנדל | צילום: יובל חן
  חדשות • 18.02.2016
  "גם אני נפגע לפעמים"
  "מעולם לא התכוונתי לפגוע באיש", אמר אמש אריאל זילבר בטקס • נאומה של שרת התרבות מירי רגב זכה לכמה קריאות בוז ואף לקריאת "פשיסטית"
  רז שכניק

  אחרי שתי סערות תקשורתיות וביטול אחד של פרס מפעל חיים מטעם אקו״ם, זכה אתמול אריאל זילבר לסגור מעגל כאשר קיבל פרס מפעל חיים מטעם ארגון אמני ישראל (אמ"י).

   

  "מעולם לא התכוונתי לפגוע באף אחד. ושתדעו, גם אני בנאדם וגם אני נפגע לפעמים", אמר אמש זילבר בטקס הענקת הפרס שהתקיים בהיכל התרבות בפתח תקווה. "אני מודה לקדוש ברוך הוא, לאשתי היקרה, ולכל עם ישראל שאני חלק ממנו".

   

  בינואר 2014 התעוררה סערה כשאגודת זכויות היוצרים אקו"ם החליטה להעניק לזילבר פרס מפעל חיים. בעקבות מחאה ציבורית שקמה על רקע התבטאויות בוטות של הזמר בעבר נגד הומואים, ערבים, חיילים ושמאלנים, הוחלט באקו"ם להעניק לו כפשרה פרס על תרומתו לזמר הישראלי. גם סביב הפרס הנוכחי התעוררה סערה, אחרי שהזמרת אחינעם ניני הודיעה כי היא פורשת מאמ"י במחאה על הענקת הפרס לזילבר.

   

  בתחילת הטקס אתמול ריכזה שרת התרבות והספורט מירי רגב עניין, כאשר נאומה זכה לכמה קריאות בוז. אדם אחד מהקהל אף קרא לה "פשיסטית". "מכניסתי לתפקיד גיליתי שבמשך שנים רבות מנציח המשרד מדיניות שחיזקה את החזקים והחלישה את החלשים״, אמרה רגב, "זו מדיניות שבגללה חלקים שלמים בחברה מצאו עצמם מופלים או מודרים מהשיח הציבורי אך ורק בשל מוצאם, זהותם ועמדתם. הזוכים בפרסים הם נציגיה המובהקים של ישראל הפלורליסטית והרב־תרבותית. המדינה לא צריכה לממן תרבות שחותרת תחת סמליה וערכיה. אף מוסד תרבות לא מעל לחוק. נקודה".

   

  מירי רגב | צילום: יובל חן
  מירי רגב | צילום: יובל חן

   

   

  לבד מזילבר זכו לפרסי מפעל חיים שלמה בר, יהונתן גפן, נורית הירש, דובי זלצר, רבקה גור, גדי יגיל, יונתן כרמון ואלכס פלג. עודד פלדמן, שנעדר מפאת מחלה, זכה באות הוקרה מיוחד.