חמישי 25 באפריל 2019
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  אביגיל עוזי
  חדשות • 21.02.2016
  תשבץ עם היגיון מעוות
  ארגוני נשים נגד "הארץ": אחת ההגדרות בתשבץ ההיגיון שהתפרסם בעיתון תיארה אונס קבוצתי כאירוע מבדח
  תלם יהב | כתבנו לענייני רווחה

  תשבצי היגיון נחשבים לאתגר מחשבתי לא פשוט. אלא שההגדרה שהופיעה בתשבץ שפורסם בעיתון "הארץ" בסוף השבוע הייתה בעיקר מקוממת וחסרת טעם, וגררה תגובות נזעמות. ההגדרה מעוררת המחלוקת הייתה "נסדר קורבן של אונס קבוצתי" (5, 4) — כשהתשובה היא "נערים עליה".

   

  בעקבות הסערה שהתעוררה פירסם מחבר התשבץ, אמנון בירמן, התנצלות בעמוד הפייסבוק שלו. "בתשבץ 'גלריה' האחרון הופיעה הגדרה שלא הייתה צריכה להיכתב", כתב. "הדבר נעשה ללא כל כוונה רעה. בדיעבד אני מבין שהיו אנשים שנפגעו ממנה. אני מביע את התנצלותי בפניהם ואדאג לפרסום התנצלות דומה גם בעיתון".

   

  אבל לא כולם מקבלים את דברי החרטה שלו. "זו 'התחלקות' שלא צריכה לקרות, וההתנצלות לא מוחקת את המילים שכבר נכתבו שחור על גבי עיתון", אמרה אתמול ל"ידיעות אחרונות" יו"ר נעמת גליה וולוך. "אותנו בארגון נעמ"ת זה ממש לא משעשע".

   

  אורית סוליציאנו, מנכ"לית איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית, אמרה: "מצערת העובדה שבחברה שיש בה חולי אמיתי של אלימות מינית אנו עדות להתבטאויות חסרות אחריות כאלה. מדובר לא רק בחוסר רגישות וטקט, אלא בחוסר הבנה של חומרת הפגיעה".

   

  מ"הארץ" נמסר: "תשבץ ההיגיון האחרון שפורסם הוסר מהאתר מאחר שאחת ההגדרות בו הייתה פוגענית. 'הארץ' מתנצל על כך בפני קוראיו וקוראותיו".

   


  פרסום ראשון: 21.02.16 , 23:54