חמישי 25 באפריל 2019
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  ללא קרדיט
  חדשות • 28.02.2016
  המועמד המפתיע לתפקיד מזכיר הממשלה
  ד"ר חיים זיכרמן נחשב מקורב לעורכי הדין וינרוט ונאמן • לפני 4 שנים הוא התפטר מתפקיד היועץ המקצועי לראש מנהל מקרקעי ישראל, לאחר שעלו נגדו טענות על חריגות בדיווח הנוכחות בעבודה
  איתמר אייכנר

  ראש הממשלה נתניהו צפוי להחליט בימים הקרובים מי יהיה מזכיר הממשלה שלו במקום אביחי מנדלבליט, שהחל לשמש בתפקיד היועץ המשפטי לממשלה. המועמד המוביל לתפקיד הוא ד"ר חיים זיכרמן (37), משפטן חרדי, שנחשב מחובר בין השאר לשר הפנים אריה דרעי, לעו"ד יעקב וינרוט, פרקליטה של שרה נתניהו בפרשת חקירת מעונות רה"מ, וליעקב נאמן המקורב מאוד לבני הזוג נתניהו.

   

  עד לאחרונה המועמד המוביל לתפקיד מזכיר הממשלה היה אורן הלמן, סמנכ"ל רגולציה ותקשורת בחברת החשמל. אולם נודע כי העובדה שהלמן מקורב לשר לשעבר גדעון סער ולשר התחבורה ישראל כץ הספיקה כדי לדחוק את מועמדותו.

   

  שמו של זיכרמן, בנו של העסקן החרדי דוד זיכרמן, לא הוזכר עד כה כמועמד לתפקיד, והוא נכנס לתמונה באופן מפתיע. לפי הערכות, נתניהו מבקש למנותו כדי שיעזור לו בקשרים עם החרדים ועם התקשורת החרדית. השניים נפגשו בימים האחרונים, ולדברי מקורביו של זיכרמן הפגישה הייתה טובה מאוד.

   

  ב־2012, כאשר שימש זיכרמן היועץ המקצועי של מנכ"ל מנהל מקרקעי ישראל בנצי ליברמן, הוא התפטר אחרי חצי שנה בלבד בתפקיד. העיתון "כלכליסט" חשף אז כי נגד זיכרמן הועלו טענות שלפיהן הוא חרג בדיווח על נוכחותו בעבודה, וכי חרג מההיתר שניתן לו לעבודה פרטית. מאחר שסיכם על עזיבה מיידית של התפקיד הסכימו בנציבות שירות המדינה להסתפק בנזיפה, בכפוף לשימוע. בסופו של דבר התפטר זיכרמן מהתפקיד בלי שננקט נגדו ההליך המשמעתי. "נוכח פרישתו המיידית של העובד, ומכיוון שהובא לידיעתנו כי אין בכוונתו של מנהל המינהל להחזירו לעבוד במינהל בטווח הזמן הנראה לעין, לא נמצא מקום למצות עימו את ההליך המשמעתי", נמסר אז מהנציבות.

   

  זיכרמן מסר אז בתגובה: "לא היו דברים מעולם. עזיבתי הזמנית את מנהל מקרקעי ישראל נובעת ממחויבותי לסיים את עבודת הדוקטורט בתוך זמן קצוב". ממנהל מקרקעי ישראל נמסר אז: "לאחר שדרישתו להחזיק במשרה האקדמית לא נענתה על ידי הנציבות, שקל זיכרמן את המשך דרכו במנהל. הוא התפטר מעבודתו טרם ניתן היה לנקוט הליך משמעתי כהמלצת הנציבות בנושא דיווח השעות".

   

  עו"ד זיכרמן הוא חבר סגל בפקולטה למשפטים בקריה האקדמית אונו. את התמחותו בעריכת דין עשה במשרד הרצוג־פוקס־נאמן.