ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  המנהל מקס סיוון, עם חלק מהתלמידים | שאול גולן
  חדשות • 28.03.2016
  100 בבגרות
  הישג מרשים לתיכון עמל שבח מופת בת"א: 100% מתלמידיו הצליחו בבגרות • כעת מתכנן המנהל: תואר אקדמי במהלך הלימודים
  תמר טרבלסי חדד | כתבתנו לענייני חינוך

  כשמו כן הוא. הישג מופלא לתיכון רב־תחומי "עמל שבח מופת" בתל־אביב: 100 אחוז מתלמידיו עברו בהצלחה את מבחני הבגרות האחרונים, ובשנתיים הקודמות עברו אותן בהצלחה 97% מהתלמידים.

   

  מדובר בבית־ספר שבו לומדים 850 תלמידים. מספר הניגשים לבגרות מדי שנה הוא כ־150. כאמור, את מבחני הבגרות האחרונים עברו כולם בהצלחה. כ־80% מתלמידי בית־הספר הם ממשפחות שעלו מחבר־המדינות. בשל המוניטין שיצא לבית־הספר הוא הפך לאבן שואבת, ותלמידים רבים מגיעים אליו יום־יום ממקומות מרוחקים כמו למשל חדרה, להבים שבדרום, רמלה, לוד וראשון־לציון.

   

  מי שהוביל את בית־הספר להישגים המזהירים הוא מקס סיוון, שנכנס לתפקידו כמנהל לפני שלוש שנים. שיעור ההצלחה בבגרות עמד אז על 84% — הוא הקפיץ אותו הכי גבוה שאפשר.

   

  איך עשה זאת? אבחון מדויק של התלמידים. כל מי שהתקשה במקצוע מסוים זכה לסיוע אינטנסיבי מצוות המורים וקיבל עידוד מכל כיוון אפשרי. "הקפדנו על מעקב, ממש שמירה אישית לוחצת", מספר סיוון.

   

  נוכח ההצלחה מתכנן כעת סיוון מהפכה אקדמית שלפיה מי מהתלמידים שיחפוץ בכך יוכל להשלים תואר אקדמי במהלך לימודיו בבית־הספר ויקבל בגרות באופן אוטומטי. "תלמידים המסוגלים ללמוד לתואר ראשון אינם צריכים לגשת לבגרות. זה כמו שאתלט שקופץ לגובה של שני מטרים לא יידרש להוכיח שהוא מסוגל לקפוץ לגובה של מטר". בהנחה שמשרד החינוך והאקדמיה יקבלו בברכה את יוזמתו, גייס בינתיים סיוון מיליון דולר לפתיחת כיתות אקדמיות ולהכשרת חלק ממוריו בבארד קולג' בניו־יורק.

   

  מנכ"לית קבוצת עמל, עו"ד רווית דום עיני: "בית־הספר הגיע להישג מדהים. זו תוצאה של שיטת עבודה ייחודית שהמנהל מוביל. זו גאווה אדירה לכולנו להתברך בהישג נפלא שכזה".