ראשון 26 במאי 2019
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  מצעד הגאווה בתל־אביב. "מסרבים להיות עלה תאנה" | צילום: אי־פי־אי
  חדשות • 04.04.2016
  לא גאים בקמפיין
  ארגוני הלהט"ב זועמים על ההחלטה להקציב 11 מיליון שקל לעידוד תיירות גאה, בזמן שהפעילות למען הקהילה בישראל מתוקצבת בסכומים זעומים
  רותם אליזרע

  בשבוע שעבר הודיע משרד התיירות כי הוא מתכוון להשקיע 11 מיליון שקל בקמפיין עולמי שיקרא לחברי הקהילה הגאה באירופה לבוא לבקר בישראל. אלא שארגוני הלהט"ב בישראל מביעים מורת רוח מההחלטה להשקיע סכום אסטרונומי בתיירות גאה, בעוד שהתקצוב לפעילותם של חברי הקהילה בישראל נמוך באופן משמעותי.

   

  במכתב שנשלח בשבוע שעבר לראש הממשלה בנימין נתניהו על ידי אגודת הלהט"ב בשם כל ארגוני הקהילה הגאה נכתב: "נדהמנו לגלות באיזו קלות נצבע סכום כזה בצבעי הגאווה. ב־40 שנות פעילות חברתית של עשרות ארגוני להט"ב לא התקבלה תמיכה תקציבית בסדר גודל כזה. שמחנו לקרוא את דבריו של שר התיירות, המבין את חשיבותה וכוחה של הקהילה הגאה, אלא שצורם הפער בין תקצוב המתהדר בקהילה הגאה לבין התקצוב התומך בחברי הקהילה הגאה בישראל, שנאבקים נגד אפליה ואלימות".

   

  נציגי הקהילה הגאה טוענים שהתמיכה השנתית של כל משרדי הממשלה בארגוני הלהט"ב מסתכמת במיליון וחצי שקל, סכום כסף זעום לעומת התקציב המיועד לקמפיין התיירות הגאה. במכתבם הם מבקשים תוספת תקציבית להסברה, לחינוך, לשירותים רפואיים, סוציאליים ופסיכולוגיים, לסיוע משפטי ולקידום תרבות גאה. "יש בארץ עשרות ארגונים כמו איגי, מעברים, חוש"ן, הבית הפתוח בירושלים, בת קול, חברותא ועוד, שעושים עבודה מדהימה למען הקהילה הגאה אבל זוכים לתמיכה תקציבית מועטה, אם בכלל", אומרת חן אריאלי, יו"ר משותפת של אגודת הלהט"ב. "אנחנו מסרבים להיות עלה תאנה".

   

  ממשרד ראש הממשלה נמסר בתגובה: "הממשלה תתחיל בקרוב בדיוני התקציב הבא, והנושא ייבחן על ידי המשרדים הרלוונטיים במסגרת סדר העדיפויות הכולל".