ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  הרחוב החדש (הדמיה). הפרויקט יעלה 12 מיליון שקל
  ממון • 04.04.2016
  חדש במעלות־תרשיחא: שכונת מכולות ליד האגם
  150 המכולות, שיוצבו ברחוב חדש לשפת אגם מונפורט, ישמשו למסחר, בילוי, חממות היי־טק וכפר אמנים
  עופר פטרסבורג

  שכונת מכולות ראשונה תוקם בישראל: עיריית מעלות־תרשיחא מוציאה בימים אלה לפועל את התוכנית להקמת רחוב אקולוגי חדש (שייקרא "מפלים") ליד שפת אגם מונפורט, עם כ־150 מכולות מעוצבות שיוקמו לאורכו בהשקעה של 12 מיליון שקל. השבוע נבחר קבלן מבצע שיתחיל בעבודות פיתוח הרחוב מיד לאחר חג הפסח.

   

  המכולות ישמשו למסחר, בילוי, משרדים, חממות היי־טק וכפר אמנים שיכלול 20 גלריות ו־20 מבנים למגורי אמנים. הקמת שכונה כזאת נמשכת רק חודשים ספורים. העלות של בית מכולה מגיעה לכ־85 אלף שקל, אבל בשלב הזה העירייה תשכיר את בתי המכולה שיוקמו לאמנים שיפעלו בעיר.

   

  העירייה תשקיע 12 מיליון שקל ברחוב המפלים ובמכולות במשותף עם הקרן לשמירה על שטחים פתוחים של רשות מקרקעי ישראל, משרד התיירות והמשרד לפיתוח הנגב והגליל.

   

  לדברי שלמה בוחבוט, ראש עיריית מעלות־תרשיחא, "מדובר בפרויקט החלוץ בתוכנית ענק חדשה לפיתוח כולל של אגם מונפורט, שתשדרג את רחבי האגם, תייצר אטרקציות חדשות ותניב 700 חדרי מלון. אין ספק שזו תהיה אבן שואבת שתמשוך מבקרים מכל רחבי הארץ".

   

  שלמה בוחבוט | צילום: יריב כץ
  שלמה בוחבוט | צילום: יריב כץ

   

  השבוע נסגר כאמור המכרז לקבלן המפתח. חברת ר.מ ראם הנדסה בע"מ זכתה ותתחיל את עבודות הפיתוח אחרי החג. מכרז יזמי למתחם הבילוי והמסחר בהיקף של 7,000 מ"ר יפורסם עד חודש ינואר 2017.

   

  רחוב המפלים תוכנן על ידי אדריכל הנוף אמיר מילר בלום במשותף עם עופרה צמחי מים. תכנון המכולות מבוצע על ידי חברת בוקסס, אדריכלות מכולות, שביצעה גם את כפר הסטודנטים ממכולות בלוד. אדריכל העל של תכנון התב"ע לאגם מונפורט הוא גיא מילוסלבסקי.

   

  בימים האחרונים גייסה העירייה את אדריכל התאורה גיל טייכמן כדי לתכנן תאורה ייחודית וחדשנית לרחוב ולאגם.

   

  בסמוך לפרויקט רחוב המפלים יוקמו חווה אקולוגית חקלאית ומרכז מבקרים באישור ובסיוע משרד החינוך והעירייה, ובתוך כשנה יוקם ממש בסמוך פארק אקסטרים הגדול בישראל.

   

  ofer-pt@yedioth.co.il

   

   


  פרסום ראשון: 04.04.16 , 20:26