ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  רמי זרנגר
  24 שעות • 11.04.2016
  אתם קולטים?
  אברי גלעד יוביל הערב ברשת תוכנית על סכנות הקרינה ממכשירי תקשורת ("הופכים את הכיתות של הילדים למיקרוגל") ומסביר למה אין סיכוי שנמצא אותו מגיש את "האח הגדול"
  רז שכניק

  טאבלטים, אייפונים, אינטרנט פתוח ברחובות. התרגלנו. אלא שיש מיליון ישראלים רגישים לקרינה ברמות שונות. אברי גלעד ייצא מכיסא המגיש רשת כדי להוביל סרט שבודק איך ולמה הקרינה הנפלטת ממכשירי חשמל, מתקשורת ווי־פיי ומטלפונים סלולריים, שגורמת לתסמינים רפואיים שונים, לא מקבלת את ההד הנכון בציבור. הסרט, "איך אנחנו הורגים את עצמנו", יעלה לשידור הערב בזכיינית ערוץ 2 רשת.

   

  מהסרט עולה כי תסמיני הקרינה הם לרוב כאבי ראש, התחממות רקמות בגוף ונימול באצבעות הידיים. במקרים קשים יותר מגיעים לבחילות והקאות, לחץ בחזה, דפיקות לב מואצות, טשטוש ואפטיות, קשיי נשימה ובעיות זיכרון. "זה הסרט הראשון בסדרה של ארבעה סרטים על הסכנות של העולם החדש", אומר גלעד. "מה שמדהים הוא שעובר מהלך של הפיכת כל בתי הספר לחכמים עם תשתית ווי־פיי בכל הכיתות כשכל המומחים אומרים שהדבר הזה הוא מסוכן. ההורים חושבים שטוב שיהיו טאבלטים בבית ספר אבל לא לוקחים בחשבון שהם מכניסים את הילדים למכלאות ווי־פיי. הכיתות הופכות להיות למיקרוגלים קטנים".

   

  אף אחד לא באמת הוכיח שזה גרוע.

   

  "יש עדויות ראשונות לזה שהקרינה היא לא טובה. אנחנו רואים אנשים שמתחילים לפתח רגישויות לקרינה וילדים שמפתחים כאבי ראש וחולשות שמשויכות לקרינה. היום גם מדברים על תסמונות של אלרגיה לקרינה".

   

  מה עושים במקרה כזה?

   

  "אלה אנשים שאחר כך אין להם מה לעשות אלא למגן את ביתם מקרינה, שזה מאוד יקר, או לעבור למקום שהוא נטול קרינה וזה כבר מסובך. יש מקום בארה"ב שבו קיים מצפה כוכבים ולכן הוא נטול קרינה בגלל הגבלות מסוימות, אז אנשים מכל העולם כבר נוהרים לשם. בינתיים אנחנו מכניסים הביתה עוד ועוד ראוטרים ולא לוקחים בחשבון שזה לא משהו שיש לו אפס השפעה".

   

  מה אומרים רואי השחורות?

   

  "שאנחנו לפני מגיפה עולמית. לא יודע אם יצדקו או לא, אבל ברור שאנחנו מעדיפים את ההתמכרות שלנו למכשירים על פני הזהירות המינימלית שאומרת שעד שאנחנו לא יודעים מה זה בדיוק עושה, בוא ננסה להגביל".

   

  גלעד ממשיך להוביל בהצלחה את תוכנית הבוקר של רשת יחד עם הילה קורח, אבל בשנה הבאה תהיה לו אולי עוד אופציה: הנחיית "האח הגדול" שעובר מקשת לרשת. האם יילך בעקבות הפרטנר לשעבר ארז טל? הסיכוי כרגע הוא לא גבוה. "אני אשמח לקבל הצעה כדי שאוכל לסרב לה פומבית. בינתיים לא קיבלתי הצעה ואני מניח שגם לא תגיע, כי אנשים יודעים מה הטעם שלי ואני מתבטא בעניין 'האח הגדול' באופן חופשי למדי".

   

  אז מה צריך לקרות כדי שתעשה את זה?

   

  "אם 'האח הגדול תהיה תוכנית שבה נחשפים הדברים הטובים של האנשים ולא תהומות הנפש שלהם, יש מקום למו"מ. אבל הסיכוי קלוש".

   


  פרסום ראשון: 11.04.16 , 20:41