yed300250
הכי מטוקבקות
  צילום : ידיעות אחרונות
  7 לילות • 12.04.2016
  פרסום ראשון: צעירה נוספת מצהירה בכתב שא"ק הודתה ברצח תאיר ראדה
  יהודה נוריאל

  לפני פחות משנה, ב־11 ביוני 2015, הגיעה אל עורך הדין אביגדור פלדמן בחורה, שנכנה כאן ס'. היא העלתה בפניו על הכתב את הדברים הבאים (המובאים עם השמטות וקיצורים קלים):

   

  "רצח תאיר ראדה 2006: ענת ז"ל הייתה חברת נפש של א"ק. הן הכירו במחלקה סגורה בבית חולים. ענת בגין אובדנות וא"ק בגין ניסיון רצח... א"ק שיתפה את ענת בסודותיה... והוסיפה שהפעם היחידה שלא נתפסה הייתה רצח תאיר ראדה.

   

  "התיאור שהשמיעה א"ק לענת על הרצח של תאיר ראדה: א"ק תושבת קצרין למדה בבית ספר גולן שבאזור. בסביבות גיל 20 פקעה סבלנותה של א"ק והיא החליטה לממש את התשוקה החבויה בה לדם אדם. היא רקמה לעצמה תוכנית ובתאריך 6.12.2006 נכנסה לבית הספר שלמדה בו כשהיא לבושה בתלבושת, על גבה ילקוט, ובתוכו סכין ותלבושת להחלפה.

   

  "א"ק מספרת שנכנסה לשירותים של הבנות וחיכתה למישהי אקראית שתיכנס. אז נכנסה תאיר לתא, א"ק הציגה לענת איך היא פקחה זוג עיניים מאיימות לתאיר והצביעה לה על השפתיים לאות שקט. תאיר קפאה בהתחלה אבל אז א"ק שלפה את הסכין. תאיר ניסתה לקרוא לעזרה אבל היד של א"ק חסמה לה את הפה. א"ק עמדה מאחורי גבה של תאיר כשהיא משספת לה את הגרון וחוסמת לה את הפה תוך כדי שתאיר נאבקת, מושכת לא"ק את השיער ומנסה להדוף אותה. אולם א"ק הייתה גדולה וחסונה מול תאיר והצליחה לבצע את זממה. א"ק עברה מהר תא, החליפה תלבושת ויצאה בסיפוק מבית הספר.

   

  "א"ק שיתפה את ענת ואמרה לה שבלי שום קשר יש לה תשוקה חבויה לדם אדם ולמעשה מאז ועד היום היא מלאת סיפוק מהרצח של תאיר ולא מצטערת עליו".

   

  עו"ד פלדמן: "ס' הגיעה, כנראה לאחר ששמעה שהצטרפתי לייצוג של רומן זדורוב. היא סיפרה את הדברים כי זה רבץ עליה. אבל היא לא חתמה ולא השאירה פרטים, כי היא פחדה מא"ק. ואת זה היא אמרה באופן הכי ברור".

   

  דבריה אלה של ס', המתפרסמים כאן לראשונה, מצטרפים אל דבריו של א"ח, שהיה בן זוגה של א"ק, הטוען כי זו התוודתה בפניו על מעשה הרצח (ר' בגוף הכתבה). בשלב מאוחר יותר ניסו יוצרי 'צל של אמת' להגיע אף הם אל ס'. כך שמעו לראשונה על ענת ז"ל, ואגב חיפושים בקרב חברותיה של ענת, הגיעו אל מאי פלג, זמן קצר לפני שהתאבדה. פלג המנוחה סיפרה להם אף היא על התוודותה של א"ק בפני ענת (ר' בגוף הכתבה).

   

  בית המשפט העליון לא נענה לבקשת הסנגוריה להחזיר את הדיון בעניין הזה. את עוה"ד פלדמן הוא עדיין מטריד.

   

  "האמת היא שמלכתחילה כל הסיפור הזה של א"ח על א"ק נשמע פנטסטי לגמרי. אבל פתאום הוא מתחיל להתממש. ישנה מאי פלג ז"ל ששמעה מענת. ויש הבחורה ס' ששמעה מענת. ושתי אלה עדויות חופפות לא"ח ששמע ישירות מא"ק - ולהן לא הייתה שום סיבה להמציא את זה", הוא אומר, "כשם שאין עדות על קרבה של א"ח לתיק או למשפחת זדורוב".

   

  א"ק מעורערת נפשית. אולי היא פשוט בודה סיפור מטורף, והיא חוזרת עליו בפני כמה אנשים - ועכשיו היא נמצאת "אשמה" על לא עוול בכפה במשפט הציבור?

   

  "כן. זו אפשרות קיימת. ואמרתי בתחילה, אנחנו מגינים על זדורוב, לא נעשה לא"ק אותו דבר. אבל יש דברים שהיא אמרה שמעוגנים במציאות. היא מספרת שיצאה מתא השירותים לתא הסמוך, כולל נעילת הדלת. זדורוב עשה אחרת, הוא יצא החוצה ישר. ובכל זאת א"ק מתארת את מה שהשוטרים חשבו שקרה, ואף אחד אחר למיטב ידיעתי לא ידע אותו. בנוסף יש עדות של ילדה בבית הספר שאומרת שראתה ילדה זרה וגבוהה, שמתאים לסיפור. וכשהייתה בשירותים שמעה שאומרים לה, 'תפוס'. תיאור הרצח דומה. העובדה שהסכין משוננת".

   

  מה ניתן עוד לעשות?

   

  "אם למשל בדגימות הדם שנאספו, שהמדינה עדיין חייבת לשמור עליהן, יימצא דם של א"ק - זו תהיה בוודאי ראיה ניצחת. כי הרי לא נמצא שום ממצא פורנזי שקושר את רומן זדורוב. שום דבר. וזה עניין מטריד ביותר. למשל, אין דם בנעל שלו. אתה יכול לרחוץ, לשטוף, להשרות - או שתהרוס את הנעל, או שיימצא דם. אי־אפשר להדיח דם מנעל, כי המדע הפורנזי הוא מיקרוסקופי. אבל לא נמצא כלום.

   

  "ובכלל, לזדורוב אין מניע. אין שום דבר שמצביע על אישיות פסיכופתית, אפילו על אדם 'אמיץ' בצורה בלתי רגילה. לעשות את המעשה המטורף הזה, באמצע בית ספר, יום לימודים, שעת צהריים, לצאת מהשירותים בלי לדעת מי ייכנס, מגואל בדם, ובלי להותיר שום ראיות פורנזיות. כל זה רק מחזק את תיאוריית א"ק".

   

  יוצרי הסדרה 'צל של אמת' ביקשו מספר פעמים מ־ס' לספר את דבריה בגלוי. לפי שעה, היא עדיין מסרבת להיחשף.

   


  פרסום ראשון: 12.04.16 , 12:59
  yed660100