שלישי 25 בפברואר 2020
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  חדשות • 13.04.2016
  החשד: מרמה והפרת אמונים
  אחרי הרשעת ראש העיר הקודם, צבי בר, כולם ציפו שישראל זינגר יחזיר לרמת־גן את טוהר המידות • אבל המשטרה ממליצה להעמיד גם אותו לדין על הבטחת ג'ובים לפעילים • לעבירת השוחד לא נמצא ביסוס • פרקליטו: "בטוח שאין בחשדות ממש"
  אלי סניור ואדוה כהן

  שלוש שנים אחרי הבחירות לרשויות המקומיות ושנה וחצי אחרי שנפתחה החקירה, המשטרה ממליצה להעמיד לדין את ראש עיריית רמת־גן, ישראל זינגר, בחשד למרמה והפרת אמונים. זאת בשל הבטחות שנתן לכאורה לפעילים ולנותני שירותים שסייעו בקמפיין הבחירות שלו והמאמצים שעשה אחרי הבחירות לממש את ההבטחות הללו.

   

  לטענת המשטרה, במהלך הבחירות לרשויות המקומיות, שהתקיימו ב־2013, הבטיח זינגר הטבות לפעילים ולספקי שירותים שסייעו לו, מי בשכר מופחת ומי ללא כל שכר. כך למשל הוא הבטיח להם תפקידים בעירייה או במוסדות הקשורים אליה או הזמנות לביצוע פרויקטים שונים עבור העירייה.

   

  על פי החשד, אחרי שניצח בבחירות פעל זינגר כדי לעמוד בהבטחות ולאתר מקומות תעסוקה והתקשרויות לפעילים ולספקים. בחלק מהמקרים אכן נשכרו שירותיהם של אותם פעילים על ידי העירייה או שהם התקבלו כעובדים בעירייה ובמוסדותיה.

   

  לטענת המשטרה, ממצאי החקירה, שהוגדרה "מסובכת ומורכבת", מגבשים תשתית ראייתית נגד זינגר וכן נגד סמנכ"ל מינהל התרבות בעירייה, אמנון בוץ, שהיה יד ימינו של זינגר בתקופת הבחירות, ונגד בכיר במחלקת הפיקוח בעירייה, החשוד שפעל בניגוד עניינים במסגרת קשריו עם קבלן בעיר. במסגרת החקירה נחקרו השלושה באזהרה, כמו גם מעורבים נוספים. כעת יועבר התיק לעיון פרקליטות תל־אביב (מיסוי וכלכלה), וזו תחליט אם יש מקום להגיש כתבי אישום.

   

  זינגר הוא ראש העיר השני ברציפות ברמת־גן שמסתבך בעבירות על טוהר המידות. קדם לו ראש העיר צבי בר, שהורשע בקבלת שוחד ונידון לחמש שנות מאסר וחצי. בר עירער על גזר הדין לבית־המשפט העליון. החקירה נגד זינגר נפתחה בחשד לעבירות של שוחד והלבנת הון והסתיימה בסופו של דבר בהמלצה להעמיד לדין על עבירת מרמה והפרת אמונים. עבירה זו נחשבת לכלי מרכזי במלחמה בשחיתות, אולם נטען נגדה שהגדרתה עמומה מדי.

   

  פרקליטו של זינגר, עו"ד ינון סרטל, מסר בתגובה כי "ראש העיר מברך על סיומה של החקירה, אשר החלה לפני כשנה וחצי ולוותה בפרסומים רבים ובטענות חסרות שחר בדבר חשדות לביצוע עבירות שוחד, הלבנת הון, קבלת דבר במרמה, עבירות מס, השתלטות גורמי פשיעה על העירייה ועוד ועוד. הודעת דוברות המשטרה מהיום מלמדת כי טענות אלה התבררו בחקירה כחסרות שחר.

   

  "בכל הנוגע לטענה בדבר ראיות לביצוע עבירה של הפרת אמונים, חשוב לזכור כי הגורם היחיד המוסמך להכריע בשאלת העמדה לדין הוא הפרקליטות, ואנו סמוכים ובטוחים שלאחר שזו תבחן את הראיות, וככל שיידרש גם תשמע את טענותינו, יוחלט על ידיה כי גם בחשד זה אין ממש ודין התיק להיסגר. כפי שפעל עד עתה, ימשיך ראש העיר גם בעתיד לפעול לרווחת תושבי העיר רמת־גן".

   

  במקביל לסיום החקירה נגד זינגר, הודיעה אתמול המשטרה על סיום החקירה גם בעניינם של שני ראשי רשויות נוספים — שמעון סוויסה מחצור־הגלילית ואלי אבוטבול מזכרון־יעקב. גם בעניינם המליצה על הגשת כתבי אישום.

   


  פרסום ראשון: 13.04.16 , 23:49
  מנוי סופש