רביעי 15 ביולי 2020
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  עופר עמרם YNET
  חדשות • 20.04.2016
  קורבנות היוקרה
  שני פועלי בניין מטורקיה נפצעו אתמול בתאונת עבודה בפרויקט "מידטאון" היוקרתי בתל־אביב, שאוחז בשיא מפוקפק: אתר הבנייה שבו נהרגו או נפצעו הכי הרבה פועלים בשנים האחרונות
  גיא ליברמן

  פרויקט "מידטאון" הוא אחד ממיזמי הבנייה היוקרתיים בתל־אביב. מיטב הסלבס רכשו בו דירות פאר. המנופים עובדים בו 24 שעות ביממה. לפעמים אפשר לשכוח שלכל זה יש מחיר שאותו משלמים דווקא פועלי הבניין.

   

  בפרויקט, שבעבר פורסם שקנו בו דירות הזמר אביב גפן ומגיש החדשות דני קושמרו, נהרגו עד היום 3 פועלי בניין בשתי תאונות שונות. אתמול נפצעו שני פועלים בתאונה נוספת והובהלו לבית־החולים. רצף התאונות מעמיד באור תמוה אמירה של בכיר באחת החברות שאחראיות לפרויקט, שאמר רק השבוע כי "באתר הושקעו מיליונים בבטיחות".

   

  באוקטובר 2013 נהרג אנואר חוראני מדליית אל־כרמל בתאונת עבודה באתר הפרויקט, ובנובמבר 2015 היכה המוות שנית באתר — הפעם היו אלה שני פועלים, מחולון ומראש־העין, שצנחו מגובה רב אל מותם. בדיקת "ידיעות אחרונות" העלתה כי בשנים האחרונות לא היה עוד רצף קטלני כזה באתר דומה. עוד העלתה הבדיקה כי אף אחד מהבכירים בחברות היזמיות — אלקטרה, קנדה ישראל, יורוקום נדל"ן ומידטאון — לא נחקר בקשר לתאונות הללו.

   

  בכיר בחברה המבצעת הסביר שמדובר באתר בטוח במיוחד, אלא שאתמול שוב הגיעו אמבולנסים לאתר הבנייה לאחר ששני פועלים טורקים, בני 31 ו־33, נפצעו בתאונה שבנס לא גבתה את חייהם כשפלטת בטון במשקל כמה טונות קרסה ומשכה אותם אחריה. ממד"א נמסר כי הם סובלים מחבלות בגפיים ובפלג הגוף התחתון.

   

  "לא ייתכן שכל מספר חודשים עובדים ייהרגו או ייפצעו באתר הזה", אמר מייסד הפורום למניעת תאונות עבודה, ראובן בן שמעון. "משרד הכלכלה שאחראי על התחום והמשטרה חייבים להגיע יותר גבוה מדרג מנהל השטח — המנכ"ל ואם צריך גם הבעלים של החברות צריכים להיחקר ולתת את הדין. כל עוד אין הרתעה ואכיפה נמשיך לקבור את מתינו על מזבח מגדלי היוקרה".

   

  ובתוך כך, אתמול קיים ח"כ איל בן ראובן (המחנה הציוני) ביקור פתע באתר לבניית בית־ספר ברמת־גן שבו נפצע פועל בתאונת עבודה לפני כעשרה ימים. ליקויי בטיחות שנמצאו במקום הביאו את פקח משרד הכלכלה שהתלווה לסיור להפסיק מיידית את העבודות ולפתוח בחקירה. "לא ייתכן שהליקויים, המהווים סכנת חיים, לא תוקנו לאחר התאונה הקשה שהתרחשה במקום", אמר בן ראובן, והבטיח להמשיך לפעול בנחישות כדי לצמצם באופן דרסטי את היקף התאונות בתחום.

   


  פרסום ראשון: 20.04.16 , 23:58