ראשון 22 באפריל 2018
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
חדשות • 23.04.2016
פייסבוק וטוויטר נגד חמאס
אליאור לוי

חזית חדשה נפתחה מול חמאס: בתקופה האחרונה החלו פייסבוק וטוויטר לסגור חשבונות שקשורים לארגון הטרור ולהקשות עליו להעביר את מסרי ההסתה לצעירים הפלסטינים. בחמאס מאשימים בסגירה את ישראל וטוענים כי היא פתחה במבצע לאיתור דפים הקשורים לארגון ולהעברת המידע להנהלות הרשתות החברתיות.

 

תחילה סגרה פייסבוק את הדף הרשמי שפתח חמאס, ואחר כך נסגר דף הפייסבוק הפופולרי ''שיהאב'' המזוהה עם חמאס שצבר יותר ממיליון עוקבים. בינתיים הדף נפתח מחדש, צבר בתוך זמן קצר 5.5 מיליון עוקבים והוא ממשיך להפיץ חומרי הסתה שקוראים להסלים את האינתיפאדה ומפארים מחבלים. בשבוע האחרון סגרה פייסבוק דפים של התאים האיסלאמיים המזוהים עם חמאס ועם הג'יהאד האיסלאמי באוניברסיטאות הפלסטיניות ביהודה ושומרון וכן חשבונות נוספים המזוהים עם חמאס.

 

במקביל להגבלות של פייסבוק, ספגה לאחרונה הזרוע הצבאית של חמאס מכה קשה גם מטוויטר: החשבונות שלה בשפות אנגלית, ערבית ועברית נסגרו על ידי טוויטר, ובמקביל נסגר חשבונו של הדובר הצבאי של הארגון, אבו עוביידה, שצבר 156 אלף עוקבים. בחמאס פתחו חשבונות חדשים, וגם הם נסגרו על ידי טוויטר.

 

"בעוד טוויטר פותחת את הפלטפורמה שלה בפני דמויות ומוסדות ישראלים הנגועים בגזענות ובקיצוניות, היא סוגרת בפעם השלישית בשבועיים את החשבונות הרשמיים של גדודי אל־קסאם", אמרו בחמאס, והאשימו את הרשת החברתית ב"בחירת צד" ובאי־שמירה על ניטרליות.

 

 


פרסום ראשון: 23.04.16 , 23:36