שישי 30 באוקטובר 2020
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  סיפור אהבה
  מגזין חג • 08.05.2016
  סיפור אהבה
  האהבה של יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין ושל יו"ר בית התפוצות אירינה נבזלין מנצחת את כל הפערים. רגע לפני החתונה, בראיון ראשון שיתפרסם בגיליון יום העצמאות של "ידיעות אחרונות", הם מסבירים למה הם לא מתווכחים על פוליטיקה בבית - ומגלים כמה פעמים יולי הציע נישואין עד ששמע כן
  אמירה לם
  כשאירינה נבזלין הייתה בת 13 לקחה אותה סבתה לביקור בארץ. "הגענו מרוסיה לכותל, ולא נעים לי להגיד, אבל בכלל לא ידעתי מה זה כל האבנים האלו, בקושי ידעתי שאני יהודייה", היא מספרת. "ולמרות שלא ידעתי, אני זוכרת את עצמי עומדת שם ובוכה במשך שעות. ולא קל להוציא ממני בכי. אולי בגלל זה אני כל כך זוכרת את החוויה. היום אני יודעת שזה היה הרגע הכי משמעותי בחיים שלי, שם התחלתי בעצם את המסע שלי ליהדות ולארץ".

  בקיץ הקרוב נבזלין (37) ויו"ר הכנסת יולי אדלשטיין (57) אמורים להינשא ואת החופה הם יערכו בירושלים. "אין לי ספק שלקראת החתונה, אגיע שוב לכותל שהייתה לו כזו משמעות גם בחיים שלי", היא אומרת. כמה ימים אחר כך, תיערך מסיבת החתונה בחוות רונית, עם מאות מוזמנים, בהם ראש הממשלה וחברי הצמרת הפוליטית של ישראל.

  "בהתחלה היינו בלחץ מכמות המוזמנים, בעיקר אירינה", אומר אדלשטיין. "היא דיברה עם אחת החברות שלה ואמרה, 'מילא אצלו אני מבינה, בגלל ענייני פוליטיקה ותפקיד הוא צריך להזמין הרבה אנשים. אבל למה גם אצלי יש כל כך הרבה מוזמנים?' והחברה החכמה אמרה לה, 'אולי זה בגלל שאת סוף־סוף בבית?' אני חושב שזה אומר הרבה, שאחרי עשר שנים בלבד בארץ, יש סביב אירינה כל כך הרבה אנשים".

  מהרבה בחינות, הזוגיות ביניהם מפתיעה. לא רק 20 שנה מפרידות ביניהם, אלא גם הבדלים של רקע וביוגרפיה. אדלשטיין, פעיל ציון בעבר שלימד עברית במחתרת, הוא חובש כיפה מגוש עציון. נבזלין היא חילונית שמתגוררת בווילה בהרצליה פיתוח. ועדיין, בראיון ראשון הם מדגישים שהמשותף גובר על המפריד. הזיכרונות שהם חולקים ממוסקבה, הזהות היהודית על רקע סביבה עוינת והשפה הרוסית שהם מגלגלים בינם לבין עצמם כשאין אף אחד בסביבה - כל אלה עוזרים לאהבה לנצח.

   

  הראיון המלא עם יולי אדלשטיין ואירינה נבזלין יתפרסם ביום רביעי, בגיליון יום העצמאות ובאפליקציה של "ידיעות אחרונות"

   

   


  פרסום ראשון: 08.05.16 , 18:59