{ }
ראשון 17 בנובמבר 2019
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  REUTERS
  24 שעות • 18.05.2016
  כשג'ורג' פגש את ג'וליה
  בתפריט: צחוקים, קריצות, ובדיחות פרטיות שרק הם מבינים. רק כשרואים מקרוב את ג'וליה רוברטס וג'ורג' קלוני ביחד מבינים עד כמה השמועות על כך שהפכו לחברים הכי טובים נכונות. אמיר קמינר שמע מהם על השטויות שעשו בצילומי הסרט החדש שלהם ולמה הטלוויזיה אשמה בתופעה שקוראים לה דונלד טראמפ
  אמיר קמינר, קאן

  ג'וליה רוברטס וג'ורג' קלוני מפזרים חיוכים, קריצות, בדיחות פרטיות. הם משלימים אחד את השני במשפטים ובג'סטות, ואם צריך — רוברטס גם מושיטה יד לעבר הפה של קלוני כדי למנוע ממנו לשתף את העיתונאים במידע מיותר. החברות הממושכת בין קלוני לרוברטס היא סוד ידוע בהוליווד, עיר שבה קשה לשמר על מערכות יחסים טובות לאורך זמן, אבל רק כשיושבים מולם במסיבת העיתונאים אפשר באמת להבין עד כמה הקשר ביניהם הוא באמת חזק וקרוב. "כבר כמעט הפכנו לאדם אחד", מצהירה רוברטס בצחוק.

   

  בכלל, רוברטס נראית זוהרת מתמיד. קצת קשה להאמין, אבל זאת הפעם הראשונה שלה בפסטיבל קאן. "לא הייתי כאן אף פעם", היא אומרת. "זה מטורף, פשוט חגיגה פרועה של קולנוע". רוברטס מודה שקצת חששה להגיע לריביירה הצרפתית, בשל איומי דאעש ומתקפות הטרור באירופה. "כן, אני מפחדת, אבל אני מרגישה יותר בטוחה כשאני ביחד עם חברים קרובים, כמו למשל ג'ורג', שהוא אחד מחבריי הכי טובים".

   

  זאת אולי הפעם הראשונה שלה בקאן, אבל רוברטס גנבה את הכותרות בפסטיבל בזכות הצילום שהנציח אותה מהלכת יחפה על השטיח האדום — אחרי שהסירה במחאה את נעלי העקב שלה. אין עיתון או אתר אינטרנט ברחבי העולם שוויתר על התמונה. כן, רוברטס בהופעת הבכורה שלה בפסטיבל יצאה נגד כללי הלבוש הנוקשים המוטלים על הכוכבים, וצפצפה בפומבי על הרודנות של המארגנים. זה זיכה אותה ביחסי ציבור טובים — יחסי ציבור שרוברטס מאוד זקוקה להם לאחר הכישלונות היחסיים של סרטיה האחרונים ("הסוד שבעיניים", "יום האם") בקופות.

   

  קלוני מצידו ידוע כמי שאוהב להתחכם ולהתבדח עם העיתונאים, לעיתים בצורה מאולצת וקצת מתאמצת. ואכן, גם על השטיח האדום, כשהתייצב ביחד עם רוברטס מול המצלמות, הוא לא הפסיק לעשות פרצופים לעבר הצלמים. אבל החיוכים נגמרו מהר מאוד. כאבי בטן טורדניים, כך לפחות לפי הגרסה הרשמית, גרמו לו לבטל את סדרת הראיונות לטלוויזיה שתוכננה לו ולהסתגר בחדרו עם רעייתו אמל אלמודין.

   

  צילום: גטי
  צילום: גטי

   

  פצצה מתקתקת

   

  קלוני ורוברטס הגיעו לפסטיבל כדי לקדם את הסרט החדש שלהם "מפלצת הכסף", שביימה ג'ודי פוסטר. היום עולה הסרט המסקרן גם בישראל. קלוני ורוברטס הם עדיין שניים מהשמות הכי גדולים שיש להוליווד להציע, וסרט שבו הם משתפים פעולה מעורר כמובן עניין רב.

   

  הצמד כבר שיתף פעולה בשני שוברי הקופות "אושן11" ו"אושן12", ורוברטס אף כיכבה בסרטו הראשון של קלוני כבמאי, "וידויים של מוח מסוכן". מאז הם הפכו לחברים קרובים, והפרויקט החדש שלהם עם במאית כמו ג'ודי פוסטר יוצר כמובן ציפיות לא מעטות. אז על כל המהומה? קלוני מגלם בסרט כוכב טלוויזיה המגיש תוכנית כלכלית, שנותן עצות לצופיו בדרך סקסית ומבדרת. באחד הימים, במהלך שידור חי, משתלט צעיר זועם (ג'ק אוקונול) על האולפן ולוקח את כוכב התוכנית כבן ערובה, ומלביש עליו אפוד נפץ, לאחר שקיבל ממנו עצה מפוקפקת שגרמה לו ולרבים אחרים הפסדים גדולים.

   

  "אני חושב ש'מפלצת הכסף' מדברת על הערבוב שקורה היום בין חדשות לבידור", אומר קלוני. "נראה שכבר התרגלנו לרעיון שאיזה שמוק יכול להופיע בטלוויזיה ולהגיד לך מה לעשות עם הכסף שלך, והוא עושה מזה בידור — ואנשים מקשיבים לו, מבצעים מה שהוא אומר, ומפסידים בגללו כסף בעולם האמיתי. ובינתיים העולם ממשיך להתנהל כרגיל כאילו כלום לא קרה. פעם התפיסה הייתה שהתפקיד של החדשות הוא לתת מידע לאנשים. היום יש כבר רעיונות אחרים, איך לשלב בין חדשות לבידור ואיך לעשות רייטינג וכסף מהחדשות. זה מסוכן, אנחנו נמצאים בבעיה גדולה".

   

  כן, קלוני לא חוסך ביקורת על מה שקורה כיום באמריקה ובעולם. ואי־אפשר שלא לשאול אותו מה הוא חושב על דונלד טראמפ. "בואו נתחיל במשהו פשוט", אומר קלוני. "טראמפ לא יהיה נשיא, זה לא יקרה. וזה לא יקרה כי פחד לא יהיה הגורם שיניע את ארצות־הברית. אנחנו לא נפחד ממוסלמים, ממהגרים או מנשים. אנחנו לא באמת מפחדים משום דבר".

   

  וקלוני שוב חוזר להאשים את כלי התקשורת. "בהרבה מובנים טראמפ הוא תוצאה של העובדה שהרבה מתוכניות החדשות לא שואלות שאלות קשות. זו האמת. והבעיה היא שהרייטינג של כל תוכניות הכבלים הללו רק עולה. הם יכולים להראות פודיום ריק ולהגיד: 'דונלד טראמפ עומד לדבר', במקום להקדיש את שלושים השניות הללו לדבר על הפליטים, שהיא הסוגיה הגדולה ביותר בעולם כיום. האם כל החברות בעולם יפלו אם ניידע את הציבור קצת? ועל זה 'מפלצת הכסף' מדבר. בעיקר על מה שאני רואה כאסון הכי גדול: איבדנו את היכולת לספר לציבור את האמת והעובדות. כל אחד כיום מאמין בעובדות שונות".

   

  רוקד עם כוכבים

   

  רוברטס מגלמת ב"מפלצת הכסף" את הבמאית של התוכנית. "כשג'ורג' שלח לי את התסריט של 'מפלצת הכסף' והציע לי להצטרף, הגבתי באופן חיובי, וככל שהתלהבתי יותר, ג'ורג' לחץ עליי שאדבר עם ג'ודי. דיברתי איתה ושתינו התלהבנו נורא. זה היה ממש איחוד נפלא בינינו".

   

  במהלך התחקיר שערכו קלוני ורוברטס לקראת "מפלצת הכסף", הם ביקרו באולפני טלוויזיה וחדרי חדשות. "ראינו איך הכל עובד, מה העבודה באמת כוללת, והלחץ תחתיו נתונים האנשים שעובדים באולפן. למדתי הרבה", אומרת רוברטס. "הרבה מהעבודה הקשה שלי לא מופיעה בסופו של דבר בסרט. אבל ג'ודי יודעת שעשיתי אותה. האמת שרק ניסיתי להרשים את ג'ודי כל הזמן. אני חושבת שהשגתי את המטרה שלי בסוף".

   

  רוברטס שלא מפסיקה להרעיף שבחים על פוסטר ("אני רוצה ללכת אחריה לכל מקום"), מגלה שאין לה שום כוונות ללכת בעקבותיה ולהפוך גם היא לבמאית. "אני לוקחת את זה כמחמאה גדולה כששואלים אותי אם אני רוצה להיות במאית — אבל אני לא, כי אני יודעת מה המגבלות האינטלקטואליות שלי ואני יודעת את המגבלות של הסבלנות שלי ואני לא יכולה כשיותר מארבעה אנשים בשעה שואלים אותי שאלה שדורשת תשובה. זה דומה לנגינה בצ'לו, לציור לדברים שאני מקנאה באלה שיודעים לעשות אותם".

   

  קלוני מצדו נאלץ להפגין בסרט כישורי ריקוד מאחר שהמנחה שהוא מגלם נוהג להסביר רעיונות כלכליים גם באמצעות פיזוזים. "כשג'ודי הציגה לי את הפרויקט לראשונה, היא אמרה: 'אני רוצה לעשות מחזמר', וחשבתי לעצמי שאני הבחור הנכון לתפקיד", מתבדח קלוני. "כשעלה הרעיון שכוכב הטלוויזיה נוהג לפזז, ג'ודי אמרה שהיא תשלח לי כוריאוגרפית. ואז הגיעה בחורה צעירה, מתוקה ומוכשרת מאוד. אמרתי לה שאני רקדן גרוע ושאני חושב שיהיה מצחיק אם ארקוד. הראיתי לה מה אני רוצה לעשות, והכוריאוגרפית ביקשה שלא אספר לאף אחד שהיה לה קשר לעניין. הבטחתי לה שלא אספר. כשהתחלנו לצלם את סצנות הריקודים, היו הרבה פיות פעורים".

   

  מסתבר שקלוני ורוברטס נהנו להשתולל יחד בצילומים, מה שהקשה לפעמים על פוסטר. "בתור מי שביים פעמים אחדות, אני יודע מה עובר עליה, ואני יודע שזה לא זמן טוב להשתטות, אבל לא יכולנו להתאפק. עבור ג'ודי זה היה כמו לשמור על חתולים. לנו זה היה כיף, עבורה זה היה אסון".

   

  קלוני מוצא דמיון בין הדמות שהוא מגלם ב"מפלצת הכסף" לבין האידיוטים שגילם בסרטי האחים איתן וג'ואל כהן ("אחי, איפה אתה?", "לקרוא ולשרוף"). "אני חושב שחלק מהסיבה שהדמות של כוכב הטלוויזיה ב'מפלצת הכסף' הייתה כה מהנה עבורי, היא משום שהוא קרוב לדמויות ששיחקתי בסרטיהם של האחים כהן. שם אתה חושב שאתה האדם החכם ביותר בחדר עד שאתה מבין שאולי אתה הטיפש ביותר.

   

  "אני אוהב את הדמות שלי ב'מפלצת הכסף', כי יש בה פגמים, כי הוא חושב שהכל יהיה בסדר, ושאם שום דבר לא היה משתבש, הוא היה יכול להמשיך לחיות את חייו כפי שחי אותם עד כה — להמשיך לפגוע באנשים ושכולם מסביב יזרמו עם זה. אני מקווה שאני קצת יותר טוב מהדמות הזו, אבל אי־אפשר לדעת". •

   

   

  הסרט "מפלצת הכסף" עולה הערב בבתי הקולנוע

   


  פרסום ראשון: 18.05.16 , 19:59