חמישי 18 באפריל 2019
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צילום: משה ימין
  חדשות • 19.05.2016
  הצרות של הלנה עמרם
  היא הייתה השדכנית הכי מפורסמת במדינה, עם לקוחות בכל העולם, צי של משרתים, לימוזינות — וגם כמה סקנדלים מהדהדים • אבל בשנים האחרונות עסקי השידוכים הם לא מה שהיו פעם, היא חלתה בסרטן, ואתמול עוררה סערה כשפרסמה סטטוס שבו הציעה למכור כליה
  אתי אברמוב

  "שלום לכולם. לאור מצבי הקשה החלטתי למכור כליה. אני בתקופה קשה ומנסה להשתקם", כך כתבה אתמול השדכנית הידועה הלנה עמרם בדף הפייסבוק שלה וגרמה למהומה לא קטנה בקרב קרובי משפחה וחברים מודאגים. במשך כל היום הגיעו אליה טלפונים מאנשים שזוכרים אותה לטובה מהתקופה שהייתה השדכנית הכי עסוקה בארץ, חלקם אפילו הציעו לה סיוע כספי.

   

  בשיחה עם "ידיעות אחרונות" אישרה עמרם שמצבה הבריאותי קשה. "המחלה שלי היא סרטן הריאות", אמרה. "אני רוצה למכור את החברה שלי ולא לתרום כליה. רוצה להתעסק רק בבריאות. אני אהיה בסדר; אם אני חיה עם אפילפסיה ולופוס אני אחיה גם עם סרטן. אני לא מחפשת תרומות".

   

  עמרם, שמתגוררת בדירה בקומה ה־13 של מגדלי תל־אביב היוקרתיים, מספרת שגם מצבה הכלכלי בכי רע. "אני גרה בשכירות של 6,000 שקלים, אבל עוזבת כאן בקרוב והולכת לגור בדירה של 4,000 שקלים ברמת גן. בעקבות צוק איתן כל העסק נפל ולא היו כספים. החברה שלי היום מעוקלת, כבר שנה שאני לא עובדת. אני לא מחפשת ביזנס. לא רוצה כסף מאף אחד. ברגע שהגיעו אליי מההוצאה לפועל נלחצתי ואמרתי שאני אמכור כליה. המנהל שלי, יוליאן לוינסון, העלה את הפוסט בפייסבוק ביוזמתו".

   

  לוינסון סיפר אתמול: "הלנה חולה. היא נמצאת במיטה כל היום. המצב שלה הביא אותה לכך שאתמול בבוקר היא קמה במצב רוח מיואש ופרסמה את הסטטוס מתוך סערת רגשות ובלהט הרגע. לא ברור אם היא באמת רוצה למכור כליה, וגם לא ברור אם היא בכלל יכולה, בגלל מחלתה, אבל ככה היא יודעת לבטא את עצמה".

   

  מתוך הפייסבוק
  מתוך הפייסבוק

   

   

  בתקופת השיא שלה, שנות השבעים והשמונים, הייתה הלנה השדכנית הכי עסוקה בישראל. בהמשך היא העבירה את עסקיה לארה"ב. בתחילת שנות התשעים הורו לה שלטונות מדינת ניו ג'רזי לסגור את עסקי השידוכים ולשלם ללקוחותיה מיליון דולר. שנה אחר כך האשימה אותה משטרת בוורלי הילס בגניבה ובפרסום מוטעה. בשנת 2002 היא נעצרה יחד עם בעלה איתמר בפלורידה, בחשד שרימו את לקוחותיהם ב־2.7 מיליון דולר. בסופו של דבר הפרשה הסתיימה ללא כתב אישום. בחזרה בישראל, תבעו אותה נושים אחרי שלא עמדה בתשלומים שהייתה חייבת להם. בראיון שהעניקה ל"ידיעות אחרונות" לפני ארבע שנים, אמרה הלנה שבכוונתה להוריד פרופיל, לחתן את הזוגות שנשארו לה ברשימות השידוכים שבמאגרי המידע, ולצאת לפנסיה.

   

  "זו אישה שגלגלה מיליונים, שרגילה להיות עם נהג, מבשלת, עוזרת צמודה וצוות שמשרת אותה גם בחו"ל וגם בישראל", סיפר לוינסון, "ופתאום למצוא את עצמך נטול כסף, זה להגיע ממש לתחתית. מה זה לתרום כליה? חברים לא האמינו שהיא תרשום דבר כזה. היא סובלת מאוד, זה לא עוד תרגיל ביחסי ציבור". לדברי אותו חבר, הלנה הגיעה למצב הזה מכיוון שלא השכילה לתרגם את המומחיות שלה בשידוכים לחידושים הטכנולוגיים של העולם המודרני. "היא נשארה נאמנה לשיטות השידוך של בני ברק".

   

  עמרם עצמה סיכמה: "אני אישה בת 70, חמישים שנה מחיי נתתי לאלי חתונות. יש לי מקום בגן עדן, אינני פוחדת מהמוות. זה היה מפעל חיי, חבל שזה יימחק".