שבת 29 בפברואר 2020
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צילום: אלעד גרשגורן
  חדשות • 01.06.2016
  מרד הקייטנות
  המחאה נגד מחירי הקייטנות העירוניות מתרחבת • ההורים מתכננים הפגנות, וחברי הכנסת דורשים פיקוח: בשבוע הבא יתקיים דיון חירום בוועדת הפנים ובמשכן יוזמים גם הגבלת מחירים בחקיקה
  עמיחי אתאלי, מאיר תורג'מן ודני אדינו אבבה

  ההורים בישראל כבר יודעים שיוקר המחיה הופך לסוגיה מטרידה במיוחד בחודשי הקיץ, כשלא רק החופש גדול אלא גם ההוצאות גדולות. אלא שהם לא מוכנים לשתוק יותר. הפגנות מקומיות, קבוצות זועמות ברשת ודרישה גוברת להתערבות מצד הממשלה הם הבסיס של המחאה הגוברת.

   

  תחקיר "ידיעות אחרונות" שפורסם במוסף "ממון" ביום שישי האחרון, חשף פערים של מאות שקלים במחירי הקייטנות בערים השונות, מחירים שמאמירים לכ-2,500 שקלים עבור פחות מחודש. יש לציין כי המחירים משתנים מרשות לרשות, וכך גם אורך הקייטנות והאפשרות לקבלת הנחות. בערים שונות, כגון גבעתיים וקריית-ביאליק, כבר החליטו לבוא לקראת ההורים ולהוזיל את המחיר בעקבות המחאה.

   

  יו"ר ועדת הפנים של הכנסת, ח"כ דודי אמסלם (ליכוד), יכנס ביום שני הקרוב דיון מיוחד בו יידרשו משרדי הממשלה להציג פתרונות לסוגיה. "המדינה משום מה חושבת שהילדים נעלמים ביולי-אוגוסט", אמר אמסלם, "כל ראש עיר עושה מה שהוא רוצה וגובה מחירי עתק. המדינה חייבת לקחת אחריות". אמסלם הצהיר כי בכוונתו לקדם חקיקה שתעגן את מחירי הקייטנות. גם יו"ר הוועדה לזכויות הילד, ח"כ יפעת-שאשא ביטון ("כולנו"), מתכוונת להגיש היום הצעת חוק לפיקוח על מחירי הקייטנות. "אין סיבה שהורים ישלמו אלפי שקלים", אמרה. יו"ר  מרכז השלטון המקומי וראש עיריית מודיעין, חיים ביבס, אמר כי המרכז מוביל בימים אלו תהליך להוזלה משמעותית של הקייטנות. "בתקופת הקיץ מרבית הציבור משלם כספים רבים עבור פעילויות לילדיהם ועלינו, ראשי הערים, לעשות את המירב כדי להקל עליהם את יוקר המחיה". ביבס קרא למשרד החינוך להרחיב את תוכנית "בית הספר של החופש הגדול" לגילאים נוספים מלבד כיתות א'-ב'.

   

  אפשר גם אחרת

  קייטנת המחשבים בבית־שאן תעלה 50 שקלים בלבד למשך שבוע. הקייטנה, הממומנת על ידי פרויקט "סיסמה לכל ילד", תתנהל בשלושה מחזורים כדי שישתתפו בה כמה שיותר ילדים. בתמונה משמאל: תחקיר "ידיעות אחרונות" שהתחיל את המחאה.

   

  השתתפו בהכנת הכתבה: ליאור אל־חי, אילנה קוריאל, גואל בנו, יעל פרידסון וישראל מושקוביץ

   

  ידיעות אחרונות