שבת 17 בנובמבר 2018
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צביקה טישלר
  חדשות • 01.06.2016
  אפשר גם אחרת
  המדריכים הם בני נוער, רוב הפעילות מתרכזת במקום אחד, ובמקרה הצורך מאחדים פעילות עם קייטנות אחרות. מתברר שאפשר להעסיק את הילדים גם בלי לקרוע את הכיס
  כתבי "ידיעות אחרונות"

  קייטנת כנרת

   

  קייטנת הכנרת שמארגנת עיריית טבריה לילדי העיר תעלה רק 600 שקלים.

   

  "מדובר בקייטנה שתימשך כשבועיים וחצי ומיועדת לתלמידי כיתות ה'־ו'", אומר ראש העיר, יוסי בן־דוד. "במסגרת הקייטנה הילדים ילמדו שחייה, ילמדו שיט וייהנו ממתקנים מתנפחים, שהובאו לכנרת ויהיו חלק מאטרקציות המים. הקייטנה תפעל עד השעה אחת בצהריים, שכן אחר כך כבר לא ניתן לקיים פעילות בחוץ".

   

  קייטנת כנרת
  קייטנת כנרת
   

  לדבריו המדריכים בקייטנה יגיעו מהמרכז הימי של טבריה ומחברת המתנס"ים. המחיר הזול יתאפשר הודות לסבסוד של העירייה.

  ישראל מושקוביץ

   

  בשיא המחאה: גם השנה לא תהיה קייטנה בבתי־הספר לכיתות ג'־ד'

   

  קייצת של הנוער העובד

   

  ה"קייצת" של הנוער העובד והלומד עולה לא יותר מ־850 שקל, וכוללת פעילות מגוונת בקנים לצד מחנה של 3–5 ימים בשטח.

   

  הקייטנה, שנערכת במקומות שונים ברחבי הארץ, נמשכת כשבועיים ומועברת על ידי המדריכים הרגילים של הקן, מה שמאפשר להוזיל עלויות. בנוסף רוב הפעילויות מתקיימות בקן עצמו, מה שחוסך הוצאות על אוטובוסים. הפעילות כוללת סדנאות יצירה, בישולי שטח ומחנאות לצד יציאה ללונה פארק ולבריכה. "המחירים שלנו הם מחירי עלות", אומר ברק סלע, דובר התנועה, "אנחנו שמים דגש על פעילות איכותית, חינוכית וערכית במחיר שווה לכל נפש שמאפשר לכל אחד להשתתף".

  איריס ליפשיץ־קליגר

   

  קייטנת דו־קיום בעין יעל

   

  קייטנת הדו־קיום היהודית ערבית במוזיאון עין יעל עולה רק 400 שקל.

   

  כבר שש שנים שהמוזיאון מפעיל קייטנות בעלות סמלית לילדים יהודים וערבים. הקייטנה נמשכת שלושה שבועות וכוללת התנסות במלאכות מסורתיות, חקלאות וטבע, לצד משחקים ולימוד השפה של האחר. המחיר הנמוך הוא תוצאה של סבסוד נדיב של הקרן לירושלים.

  קייטנת דו־קיום בעין יעל
  קייטנת דו־קיום בעין יעל
   

  לדברי המנכ"ל עודד רגב, בכל קבוצה בקייטנה יש 20 ילדים, מחציתם ערבים ומחציתם יהודים, ולצידם שני מדריכים שלפחות אחד מהם הוא דו־לשוני. הביקוש לקייטנה גבוה, ו־60 המקומות לקיץ הקרוב כבר נתפסו. "אילו היה לנו עוד תקציב היינו פותחים מחזור נוסף", הוא אומר.

  יעל פרידסון

   

  קייטנת גרעין בנצרת־עילית

   

  בנצרת־עילית יוכלו הילדים ליהנות הקיץ מקייטנה במחיר מוזל של 350 שקל בלבד.

   

  הקייטנה, שמיועדת למשפחות זכאי הדיור הציבורי, נמשכת שלושה שבועות וכוללת פעילות חברתית, סדנאות יציאה, פעילות עם בלונים ופלסטלינה, חוגי ציור וכדורגל וימי מים. את הקייטנה מפעיל הגרעין המשימתי בנצרת־עילית מבית "קרן קהילות", בשיתוף חברת עמידר שגם מסבסדת את הפעילות. "המדריכים הם חברי הגרעין לצד בנות שירות לאומי", אומר מנהל הגרעין, צחי וייס.

  קייטנת גרעין בנצרת־עילית
  קייטנת גרעין בנצרת־עילית
   

  "אני לא יודעת מה הייתי עושה בלי הקייטנה הזו", אומרת מירי גרין, שמתכוונת לרשום את שני ילדיה, "הקייטנות האחרות ממש יקרות ופה אני רגועה שהילדים במקום בטוח".

  תמר טרבלסי חדד

   

  קייטנת "מאיר פנים" באור־עקיבא

   

  עמותת "מאיר פנים" תקיים הקיץ קייטנה למשפחות מעוטות יכולת באור־עקיבא בעלות סמלית של 100 שקל.

  קייטנת "מאיר פנים" באור־עקיבא
  קייטנת "מאיר פנים" באור־עקיבא
   

  "הקייטנה שלנו פועלת על טהרת המתנדבים, וההורים לא צריכים לשלם על כלום חוץ מביטוח", אומרת מנהלת העמותה באור־עקיבא, אילנית חפוטה. "היא נמשכת חודש ימים וכוללת ארוחת בוקר וצהריים ושפע של פעילות, כמו סדנאות יצירה, בריכה, פארק שעשועים וטיולים. יש ביקוש רב של משפחות לקייטנה, והשנה נגיע כבר ל־100 ילדים". המחיר הזול הוא תוצאה של סבסוד נדיב של עיריית אור־עקיבא ועמותת "מאיר פנים" לצד התגייסות של תורמים מחו"ל.

  איתן גליקמן

   

  קייטנה קהילתית באלון־מורה

   

  באלון מורה הצליחו להרים קייטנה לילדי היישוב ב־460 שקל בלבד.

  קייטנה קהילתית באלון־מורה
  קייטנה קהילתית באלון־מורה
   

  הקייטנה נמשכת ארבעה שבועות וכוללת סדנאות יצירה, בילוי בפארק המים נחשונית ומתנפחים. "אנחנו מצליחים גם לספק קייטנה איכותית ומהנה לילדים, וגם להתחשב במגבלות הכלכליות של כל משפחה", אומר מזכיר היישוב, משה שמעון. "אנחנו מצליחים להוזיל את המחיר – בלי להוריד את הרמה – הודות לשיתופי פעולה עם קייטנות אחרות, וגם הודות לשימוש במשאבים מקומיים. כך למשל המדריכים שלנו הם בני נוער מהיישוב".

   

  עד כה נרשמו לקייטנה 200 ילדים. "קייטנות לא צריכות לכלול רק חוויות אקסטרים. אפשר לשלב עם חוויות פשוטות וכך ההורים יכולים לעמוד בתשלום", אומרת תהילה ברונר, שכבר רשמה את שלושת ילדיה.

  אלישע בן־קימון

   

   

   

   

   

   


  פרסום ראשון: 01.06.16 , 23:55