רביעי 15 ביולי 2020
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צילום: אוהד רומנו
  7 לילות • 08.06.2016
  קול זיכרון חוזר
  ההתמוטטות בחזרות ל"גבירתי הנאווה", הסיוט באירוויזיון והשאלה המפתיעה של משינה: מה ריטה זוכרת ומה כבר הספיקה לשכוח מהקריירה המפוארת שלה
  רז שכניק
  מי היו זמר השנה ולהקת השנה כשנבחרת לראשונה לזמרת השנה?

  "משינה ואולי פוליקר?"

  התשובה: כמעט. משינה ושלמה ארצי.

  "אז אני בחברה טובה. את שלמה לא הכרתי אז. פגשתי אותו כשכתב עבורי את 'האם אתה מאושר' לאלבום 'אהבה גדולה'. את משינה הכרתי מצוין כי איגי דיין הוא האח הקטן של נאור, שאני מכירה מכיתה ד', ומייקל בנסון היה איתי בבית הספר ואפילו זכיתי איתו בתחרות הדיסקו של רמת־השרון. הוא רקדן מצוין. יש סיפור מצחיק בקשר למשינה. יום אחד בחצות בנסון מתקשר אליי ואומר, 'תקשיבי, אנחנו באולפן, רוצים להגיד משהו בפרסית. מה זה 'גילה גילה בוצ'ה בודי'. אמרתי 'זה לא אומר שום דבר'. אבל ככה זה נשאר ב'רכבת לילה לקהיר'".

   

  איך נכתב השיר 'רגע פרטי' ("ואני רק רציתי לשיר")?

  "אחרי שסיפרתי לאהוד מנור על ילדותי".

  התשובה: מדויקת.

  "השתתפתי בפסטיבל שירי ילדים והייתי אמורה לשחק בתפקיד נערת מים שמבקשת הזדמנות ורוצה להיות כוכבת. בחזרות המשפט 'גם אני רוצה להיות כוכבת' גרם לי אי־נוחות. הזמנתי את אהוד מנור ז"ל אליי הביתה, הבאתי לו מאכל פרסי שאמא שלי בישלה בשם 'אש רשתה', אמרתי לו, 'אהוד, אני לא יכולה להגיד את המשפט הזה. החלום שלי היה תמיד לשיר, בלי שיקולים של מה שייצא מזה'. סיפרתי לו שהייתי לוקחת את המברשת של המספרה של אמא שלי ושרה מול המראה כשהייתי ילדה. אהוד כתב מזה את 'רגע פרטי'".

   

  בצבא שברת קופת חיסכון וקנית כרטיס לצרפת. למה?

  "רמי ואני גמרנו את היחסים בינינו, ורציתי להתרחק".

  התשובה: נכונה.

  "נסעתי חודש לפריז. הייתי בת 21. לא יודעת איך לקחתי את ההחלטה הזו, שלוותה בתעוזה מאוד גדולה, עכשיו כשאני חושבת על זה. אבל הייתי חייבת לתת לדברים אוויר ולעצמי אוורור. בדיעבד זה התברר כמהלך נכון ויצא מזה שלאגר מטורף – 'עד שתעזוב'. השיר נכתב על הערב שלפני הטיסה לצרפת. רמי ישן בסלון אצל ההורים שלי ואני בחדר. למחרת בבוקר הוא לקח אותי לשדה התעופה. אחרי כמה שנים נכתב 'עד שתעזוב' מתוך הזיכרון באותו לילה".

   

  הראיון המלא עם ריטה יחכה לכם ביום שישי, בגיליון החג של ידיעות אחרונות ובאפליקציה

   

  ***

   

  ריטה פותחת בימים אלה את סיבוב הקיץ 'אהבה גדולה' וב־18 ביוני תופיע באמפידשא של בית גבריאל. ב־15 בספטמבר תופיע בהיכל התרבות

  בתל־אביב. במקביל, חוזר המופע 'השמחות שלי'. ב־25 ביוני יתקיים בנמל קיסריה וב־19 בספטמבר בהיכל התרבות בתל־אביב.