שני 27 במאי 2019
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  מורשת בעמק יזרעאל | צילום: דוברות עמק יזרעאל
  מסלול • 09.06.2016
  שביל חדש: חוויה יזרעאלית
  ישראל מושקוביץ

  • אחרי שלוש שנים של עבודת מתנדבים מאומצת נחנך "שביל יזרעאל קק"ל", שמחבר את 39 יישובי המועצה האזורית עמק יזרעאל עם עשרות אתרי מורשת, טבע וזיכרון שמתעדים את ראשית הציונות בעמק. אורך השביל נכון להיום הוא כ־100 ק"מ, חלקו צר וחלקו רחב יותר, והוא מיועד להולכי רגל, רוכבי אופניים ורוכבי סוסים, ומתאים גם למשפחות.

   

  השביל בנוי כציר אורך ראשי שאליו מתחברים שבילי משנה המקשרים ליישובים, לאתרים ולשבילים נוספים. לא כל השביל המתוכנן סומן עד תום. בסיום הסימון, אורך הציר המרכזי יהיה כ־120 ק"מ, ויחד עם כל שבילי המשנה המתחברים אליו, האורך הכללי יהיה כ־200 ק"מ.

   

  את השביל יזמה ותיכננה מחלקת הנוער במועצה האזורית עמק יזרעאל, והוא נועד לתת לאוכלוסיית העמק הצומחת – שמוסיפה כ־1,000 תושבים חדשים מדי שנה – אפשרות להכיר את אתרי הטבע, החקלאות והמורשת של העמק, ולחבר בין היישובים השונים בשביל טיול רציף.

   

  הקטע המסומן שנחנך עתה מתחיל בפסלו של השומר המיתולוגי אלכסנדר זיד ליד אתר בית שערים העתיקה, חוצה את הכביש העגול של מושב נהלל, ערש ההתיישבות הציונית בעמק, עובר בקיבוץ כפר החורש והיער הסמוך לו, ומסתיים ביישוב אחוזת ברק הצמוד לאתר המורשת "מחנה ישראל", שאותו הקימו חלוצי העמק לפני כמעט 100 שנה.

   

  השביל נושק לשבילים אחרים ובהם שביל ישראל, שאליו הוא מתחבר בחלקים מהמסלול. בעתיד, לפי התכנון, השביל יהיה ארוך יותר, יגיע עד צפונית לציפורי בצד אחד ועד נחל תבור בצד השני.

   

  ההליכה בשביל חופשית ופתוחה לכל, ונכון להיום יש גישה אליו מרוב יישובי המועצה המקומית. "מקטעי השביל השונים אומצו על ידי הקהילות ביישובים, ודפי הסבר שיחולקו למטיילים יספרו את סיפורו של העמק", אומר אייל בצר, ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל ובן מושב נהלל.

  • שביל יזרעאל קק"ל, למידע: אתר המועצה האזורית עמק יזרעאל, http://goo.gl/qCxm5u

   

   


  פרסום ראשון: 09.06.16 , 21:36