ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  טל שחר
  חדשות • 17.06.2016
  המהפך של הזילברמנים
  כך הצליחו זוג הורים וארבעה ילדים, שהשתתפו בשנה שעברה בפרויקט "בית בריא" של "ידיעות אחרונות" ותנובה, לשנות לחלוטין את הרגלי התזונה שלהם • האם המאושרת: "השינויים הקטנים הפכו לאורח חיים שעובד מצוין"
  שיר־לי גולן

  מקרר שמתפוצץ מירקות ומפירות, מזווה שמכיל פסטה מחיטה מלאה, בישול במינימום שמן — אם בכלל — וכריכים לבית־הספר ולגן מלחם מלא: כך נראה העולם הקולינרי של בני משפחת זילברמן מכפר־יונה, שנה אחרי שהשתתפו בפרויקט "בית בריא". "ונורא כיף לנו ככה", מספרת אתי, אם המשפחה, בחיוך רחב.

   

   

   

  "נרשמנו לפרויקט בגלל הילדים, שאכלו לא מסודר ולא בריא, ולשמחתי השינוי גדול מאוד", מספרת זילברמן, אמם של אופיר ואפק (9.5) ודניאל ותמר (4). "גילינו שהחששות הם שלנו, המבוגרים. כשהתחלנו להגיש פסטה מחיטה מלאה הילדים פשוט אכלו, והיה להם טעים. אנחנו גם מקפידים להכין להם כריכים רק מלחם או לחמניות מחיטה מלאה, בצהריים אנחנו אוכלים אוכל ביתי מבושל עם המון ירקות, את הנשנושים בדמות ארטיקים החליפו פירות, ובערב אנחנו עושים ארוחה קלה ובריאה".

   

  טיפ נוסף שקיבלו יוגב ואתי מהדיאטנית רותי אבירי והם מיישמים במרץ הוא הוצאת החטיפים מהבית, למעט בייגלה. "לפני טיול כיתתי אני לוקחת את הילדים איתי לסופר, וכל אחד בוחר שקית או שתיים לטיול, בלי שזה נכנס הביתה. איכשהו גם הבחירות העצמאיות שלהם במצבים האלה נעשו טובות יותר", הוסיפה.

   

  על יישום המלצה אחת ויתרו בבית זילברמן, זו המתייחסת לאורז מלא. "הם לא אהבו את זה, ואחר כך פורסם התחקיר לגביו, אז עברנו לאורז בסמטי", אומרת אם המשפחה. "אבל בסך הכל השינויים הוטמעו, וזה הפך לאורח חיים שעובד מצוין".

   

  עניין לגמרי לא מובן מאליו, כשלוקחים בחשבון את הנתונים שלפיהם כרבע מהילדים ומבני הנוער בארץ סובלים מעודף משקל, וכ־12 אחוזים סובלים מהשמנה בדרגות שונות, מציינת אירית פורז, הדיאטנית הראשית בשירותי בריאות כללית.

   

  פרויקט "בית בריא" של "ידיעות אחרונות", ynet ותנובה חוזר לעונה השנייה

   

  הפרויקט מקדם ומלווה משפחות שרוצות לשנות את אורח החיים ואת הרגלי התזונה שלהן.

  איך זה עובד? נרשמים ומספרים לנו מה אתם אוכלים, איך מתנהל סדר היום התזונתי שלכם ושל שאר בני המשפחה שלכם ועם אילו בעיות אתם מתמודדים בכל מה שקשור לאכילה ולאורח חיים בריאים.

  15 המשפחות שייבחרו יתראיינו ויצולמו לעיתון ולאתר ynet ולמגזינים של קבוצת "ידיעות אחרונות". המשפחות הנבחרות יזכו בשוברי קנייה של תנובה למשך שנה בשווי 1,000 שקל, ובנוסף — מתוך 15 המשפחות, הגולשים יבחרו 5 משפחות שיזכו בייעוץ תזונתי למשפחה מהדיאטנית הקלינית של תנובה, רותי אבירי.

  איפה נרשמים? את טופס ההרשמה יש למלא באתר ynet בלבד, החל מהיום. מידע נוסף על אודות הפעילות תמצאו כאן:

  tnuvasfamily.ynet.co.il