yed300250
הכי מטוקבקות
  "מעולם לא היו לי חיים רומנטיים". חיטמן
  24 שעות • 21.06.2016
  "עד היום פחדתי להתאהב"
  הזמרת ענת אסתר חיטמן כבר לא מפחדת. האחיינית של עוזי חיטמן מדברת לראשונה על חייה עם אישה ומסבירה איך השיר החדש שלה מתחבר לכל זה. "תמיד נמשכתי לשני המינים, אבל היום אני מאושרת"
  לילית וגנר

  לפני שנתיים ענת אסתר חיטמן רצתה לצרוח. או לפחות, כך היא הכריזה בשיר מתוך אלבום הבכורה שלה. היום היא במקום אחר לגמרי. מרוכך ומפויס הרבה יותר, חיה באהבה גדולה עם בת זוג בתל־אביב ומוציאה את "מהתחלה", סינגל ראשון מתוך אי־פי שהיא מבטיחה שייצא אחרי הקיץ.

   

   

   

  "האלבום הקודם שלי היה רוקנרול ביי דה בוק, ועכשיו אני ועודד דוידוב, המנהל המוזיקלי, הולכים על כיוון שמשלב קצת יותר עבודת מחשב ומוזיקה אלקטרונית. גם הטקסטים שונים מאוד ממה שהיה באלבום הקודם, כי הם באים ממקום שאני הרבה יותר שלמה עם עצמי, וגם עם לא להיות בסדר כל הזמן", היא מספרת.

   

  וכשחיטמן מדברת על השלמה עם עצמה, היא כנראה מתכוונת לכך שלראשונה היא חושפת את העובדה שהיא חיה עם אישה. כבר בתחילת הדרך היא אספה סביבה קהל מעריצות לסביות שהתחברו לצליל הייחודי שלה, ואימצו אותה גם כשהיא עצמה לא הכריזה על שייכות לקהילה. "מעולם לא דיברתי על חיי הרומנטיים, פשוט כי מעולם לא היו לי חיים רומנטיים, והשירים שלי מדברים לגברים ולנשים כאחד", היא אומרת.

   

   

  עוזי חיטמן
  עוזי חיטמן

   אז למה בחרת דווקא עכשיו לחשוף את העובדה שאת חיה עם בת זוג?

  "תמיד נמשכתי לשני המינים. עד היום. ובת הזוג שלי יודעת את זה. אבל אני מאושרת איתה. זה לא שבעבר פחדתי לדבר על זה. פשוט פחדתי להתאהב. מעולם לא הייתי מאוהבת כמו שאני היום, ולכן אני מוכנה גם לדבר על זה".

   

  הטבח באורלנדו, שפגע בבני הקהילה הגאה, זיעזע אותה מאוד, אבל זה עדיין לא אומר שחיטמן מתכוונת להרים את דגל צבעי הקשת של הלהט"ב ולעלות על בריקדות. היא אפילו לא מצטרפת למצעדי הגאווה באשר הם, ויש לה גם סיבה טובה: "פשוט יש לי עור רגיש מאוד, ואסור לי להיחשף לשמש", היא מסבירה.

   

  חיטמן (31) פרצה לתודעה הציבורית במהלך העונה הרביעית של "כוכב נולד", שם הבליחה לרגע - ונעלמה. "הגעתי למקום שני מהסוף", היא אומרת בצחוק. כפי שמעיד שמה, היא נולדה בבית מוזיקלי, אחייניתו של עוזי חיטמן ז"ל ואחותם של אוהד ותמיר חיטמן, אף שהצליל שלה שונה מאוד ממה שהורגלנו לשמוע מהמשפחה המוזיקלית.

   

  "אנחנו יודעים היטב את הקווים המבדילים בינינו, וכל אחד פונה לתחום שלו, תוך שאנחנו תמיד שם למקרה שמישהו מבקש עצה ואוזן", היא אומרת. "שיתופי פעולה? טוב, אנחנו שרים יחד את ההגדה של פסח כל שנה", היא צוחקת.

   

  את האלבום הראשון היא כתבה בדיוק כשנחתה בתל־אביב מרעננה, "והכל הגיע ממקום קצת יותר קשה וכואב", היא מודה. "הייתי מבולבלת ומחוספסת, למדתי ב'רימון' ולא הסתדרתי עם התחרותיות העצומה שם, וכל העצמאות החדשה הייתה קצת יותר מדי בשבילי".

   

  היום היא יודעת שביטחון עצמי לא חייב לקבל ביטוי בצעקה. "הוא מגיע דווקא כשאנחנו שלמים עם היתרונות והחסרונות שלנו ומביאים אותם לידי ביטוי במוזיקה שאנחנו יוצרים".

   

  אז אם האלבום הקודם הסתיים ב"הכל התמוטט", הסינגל הראשון מהאי־פי החדש מתחיל ב"לאסוף את השברים ולחבק את הפחדים". "זה בא ממקום של למידה שאם נחבק את הפחדים נרגיש יותר שלמים, וזה בסדר ליפול מדי פעם", היא מסבירה. "אז נכון שהאלבום החדש הוא המשך של הקודם, אבל הוא המשך 'מאותחל', כי אני בעיצומו של 'ריסטארט', ולכן גם בחרתי לקרוא לסינגל הראשון 'מהתחלה'".

   


  פרסום ראשון: 21.06.16 , 20:51
  yed660100