ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  עמית שעל
  ממון • 26.06.2016
  לאחר הזיכוי: המדינה תפצה את מיכאל צ'רנוי וגד זאבי
  ליטל דוברוביצקי

  8 חודשים לאחר שזוכו זיכוי מוחלט בפרשת בזק, אנשי העסקים מיכאל צ'רנוי וגד זאבי יקבלו כל אחד פיצוי המדינה בסך כ־300 אלף שקל - שאותו יתרמו. כך החליט לאחרונה השופט בני שגיא, שציין בהחלטתו כי "אין חולק כי מדובר בהוצאות הגנה של מיליוני שקלים וקבע את הפיצוי הכולל לכל מבקש בסך של 308,224 ש"ח, אף שסכום זה רחוק מלשקף את הוצאות האמת".

   

  מהחלטת בית המשפט נחשף כי מהמסמכים שהגישו צ'רנוי וזאבי עולה כי "הנזק הישיר שנגרם להם בעקבות העמדתם לדין נאמד במיליוני שקלים, וזאת מעבר לתשלום לעורכי דינם (אשר רק בעניינו של גד זאבי נאמד בלמעלה מ־8 מיליון שקל)".

   

  עו"ד ירון קוסטליץ, בא כוח צ'רנוי, ציין בדיון כי למרשו נגרמו הוצאות בסך של מיליוני דולרים. מדובר במשפט מורכב במיוחד אשר נמשך כ־12 שנה, שבמסגרתו התקיימו כ־147 ישיבות והוצגו ראיות בהיקף של אלפי מסמכים. בתמצית, בכתב האישום נטען כי זאבי וצ'רנוי קשרו קשר שבמסגרתו ירכשו במשותף מניות של חברת בזק תוך הסתרת חלקו של צ'רנוי ברכישה, והצגת זאבי כרוכש יחיד.

   

  את צ'רנוי מייצגים עוה"ד ירון קוסטליץ, יואב סגל, ויבגני טרספוב. את זאבי ייצגו גיורא אדרת, אורן אדרת, נוית נגב ואיריס ניב־סבאג. את המדינה ייצגה עו"ד מיכל סיבל־דראל.

   


  פרסום ראשון: 26.06.16 , 20:52