ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  ׳™׳“׳™׳¢׳•׳× ׳׳©׳§׳œ׳•׳Ÿ
  ממון • 10.07.2016
  קבוצת ח.א.ש ביטחון נקלעה לחובות
  קבוצת האבטחה, שמעסיקה יותר מ־1,200 עובדים, חייבת 180 מיליון שקל • ביקשה מבית המשפט המחוזי למנות לה נאמנת ל־3 חודשים
  ליטל דוברוביצקי

  קבוצת ח.א.ש ביטחון, שמעסיקה למעלה מ־1,200 עובדים, נקלעה לקשיים ומבקשת סיוע מבית המשפט. הקבוצה, שבבעלות איש העסקים צביקה בן שבת, פועלת בתחומי האבטחה והנדל"ן – בעיקר בדרום. אתמול היא הגישה לבית המשפט המחוזי בבאר־שבע בקשה להקפאת הליכים והסדר עם נושיה. חובותיה מוערכים כ־180 מיליון שקל, אך בקבוצה טוענים שיש לה נכסים בהיקף של כ־250 מיליון שקל. הקבוצה ביקשה למנות כנאמנת את עו"ד קרן רייכבך ממשרד איתן, מהולל&שדות לתקופה של שלושה חודשים כדי לשקם אותה. הקבוצה כוללת את החברות ח.א.ש מערכות ושירותים, מוקד ח.א.ש וגלים גלים אשקלון.

   

  רכב אבטחה של ח.א.ש ביטחון
  רכב אבטחה של ח.א.ש ביטחון

   

  הקבוצה מספקת שירותים לגופים בולטים בהם משרדי ממשלה, גופים מוסדיים וציבוריים וחברות ציבוריות ופרטיות, זה עשרות שנים.

   

  כן נטען כי לחברה יש כ־6,500 לקוחות מוקד, ביניהם משרדי ממשלה וקשישים עם לחצני מצוקה, כשאם לא יינתן צו הקפאה לקוחות המוקד יהיו חשופים לפגיעות ולסכנות פשיעה. "בפנינו בקשה חריגה ביותר, בה מתבקשת הקפאת הליכים לחברות יציבות, רווחיות ובעלות מוניטין רב, אשר נקלעו לקושי תזרימי מקומי אך משמעותי, עקב נסיבות חריגות. הבקשה מוגשת מתוך מטרה לאפשר לחברות 'פסק זמן' למימוש נכסים והתארגנות מחדש, תוך שמירה על פעילות שוטפת ורצופה בכל תחומי הפעילות. הקבוצה אינה נמצאת בחדלות פירעון נכסית אלא תזרימית בלבד. מהות הבקשה הינה שיקום החברות", נטען.

   

  לגבי העובדים הודיעה החברה כי "לאור עיקולים שהוטלו על חשבונות הבנק של החברה ועל הכספים המגיעים מלקוחותיה, עובדי החברה לא יקבלו את משכורות יוני בכ־8.5 מיליון שקל (עלות מעביד). החברה מעסיקה למעלה מ־1,200 עובדים וקריסתה עשויה להותיר מאות משפחות ללא מקור פרנסה, כאשר מדובר בעובדים רבים אשר מרוויחים שכר מינימום, וללא תשלום משכורת יוותרו ללא פת לחם. מדובר בעובדים המתגוררים באזור הדרום שאינו משופע במקורות פרנסה". חלק מעובדי הקבוצה מיוצגים על ידי עו"ד חיות גרינברג.

   

  עו"ד קרן רייכבך
  עו"ד קרן רייכבך

   

   

  הקבוצה טוענת כי "קשייה הכלכליים נעוצים בקושי תזרימי משמעותי שנוצר בשנתיים האחרונות עקב מימון עצמי של הקבוצה לפרויקט מגורים מלונאי ומסחר בטיילת אשקלון המכונה 'Royal Cliff' בבעלות חברת גלים גלים שהביא להקצנה וסחרור כלכלי במצב הקבוצה". לטענתה, "חברת רוביקון ביזנס גרופ הנמצאת בהליכי פירוק, הייתה אמורה להיות הגורם המממן לבניית הפרויקט. רוביקון העמידה מימון של כ־35 מיליון שקל לבניית הפרויקט והייתה אמורה להעמיד סכום דומה נוסף שלא הגיע". הקבוצה מבקשת כי בתקופת הקפאת ההליכים יעוכבו גם ההליכים כנגד בעלי השליטה בחברה והערב לחובותיה, צביקה בן שבת. השופטת שרה דברת קבעה דיון במעמד הצדדים ביום ראשון הבא.

   

  lital-do@yedioth.co.il

   

   

   


  פרסום ראשון: 10.07.16 , 21:36