רביעי 27 במאי 2020
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  שימי
  24 שעות • 19.07.2016
  יורות לכל הכיוונים
  מי שחשב שפרשת שימי תבורי ויהודית באומן כבר מיצתה את כל הכותרות והשערוריות האפשריות — טעה בגדול. אחרי המריבות עם הילדים, החברים והאמרגנים הגיעה תורה של בטי רוקאווי, הסוכנת לשעבר של הבת אנה באומן, לנהל קרב עקוב מדם עם בני הזוג
  צחי קומה

  אין רגע דל בחיים של שימי תבורי ויהודית באומן. שערורייה רודפת שערורייה בפרשה שלא מפסיקה להסעיר את המדינה לאחר הפרסום ב"עלוקה". ועכשיו נפתחת חזית חדשה וחמה במיוחד. יהודית באומן נגד סוכנת הדוגמניות בטי רוקאווי. ואם חשבנו שאי־אפשר כבר להפתיע אותנו בגזרת תבורי את באומן, נראה שהשיא עוד לפנינו. הסכסוך החדש נפתח בעקבות הראיון שהעניקה הדוגמנית אנה באומן, בתה של יהודית, למגזין "פנאי פלוס". בראיון מדברת אנה על הנתק מאמה, ואומרת שהיא לא "מתגעגעת להיות קרובה אליה".

   

  בטי רוקאווי, הסוכנת לשעבר של אנה באומן, קראה את הדברים ומיד העלתה פוסט חריף לפייסבוק. לא נגענו: "היה לה הכל ולא היה לה כלום בנשמה. ראיון אמיץ עם אנה באומן, שאחרי גמילה של שמונה וחצי חודשים וניתוק מאמא מרעילה ופוצעת מהילדות (יהודית באומן), שכיום בכותרות עם שימי תבורי. אני שמחה שייצגתי אותה ואת אחיה רנה ועשיתי כל שביכולתי לתת להם מקלט בבית שלי של חום, איזון, אהבה, שפיות, אנושיות ודאגה של אמא. ואנה לא שוכחת ומודה לי בסרט שיצא בקרוב "לאהוב את אנה" ובכתבה שיצאה בפנאי פלוס. ישר כח אנל'ה".

   

  הדברים האלה לא נשארו בלי תגובה כמובן. "כל מה שמעצבן את בטי", הגיבה לנו באומן מיד, "הוא שקלטתי אותה. היא רצתה להיות האמרגנית של הילדים שלי ולנצל אותם בגלל המצוקה הכלכלית שלהם. לא נתתי לה את ההזדמנות הזאת לנהל אותם כמו סרסורית. הייתי מגיעה לכל צילום קמפיין כדי להשגיח מקרוב. בטי היא אדם רכושני, צריך מאוד להיזהר ממנה. היום היא כבר מבוגרת, אבל בזמנו היא הרסה לי את החיים בכל צורה רק כדי לשלוט על בנותיי ולהרוויח על גב ילדות יפות וצעירות הון של כסף. היא פושעת וצריכה לשבת בכלא. זאת בטי, היא נהייתה חזקה רק בזכות הכספים והבתים שעשתה על גביהן של דוגמניות". 

   

  זמן קצר לאחר ששוחחנו עם באומן, היא החליטה להעלות גם פוסט תגובה לרוקאווי: "את אדם בודד ועלוב וככה תישארי כל שארית ימי חייך. את קוראת לי חתולת רחוב? את חתולת ביוב שמתגוררת בבניינים מפוארים על חשבון ילדיי. שלחת את אנה בגיל 15 לניו־יורק בכדי לנצל אותה. אני אתלונן עלייך במשטרה ותצטרכי להפסיד את מרבית כספך שלקחת בניצול ילדות תמימות. כל כלב בא יומו, אלוהים רואה הכל, וכל מה שעוללת למאות בנות ששקעו בדיכאונות והלכו לסמים בגללך". 

   

   
  אין יום של שקט. תבורי ובאומן
  אין יום של שקט. תבורי ובאומן

   

   

  הזנחה מטורפת

   

  לפני שנמשיך בסיפור המריבה, קצת רקע כללי. ליהודית באומן שישה ילדים, מתוכם ארבעה הצליחו בעולם הדוגמנות. אבל הסיפור מתחיל שנים רבות לפני. ילדי המשפחה גדלו בנהריה עם אמם וללא האב שנשאר בהולנד. חברת משפחה, שביקשה להישאר בעילום שם, מספרת כי הילדים גדלו בסביבה נוראית, תחת הזנחה מטורפת. 

   

  רנה באומן היה אחד הדוגמנים הישראלים הראשונים שכיכב בקמפיינים של קלווין קליין ודולצ'ה וגבאנה. הוא גם עבד כבוקר בסוכנות הדוגמנות של בטי רוקאווי, אבל הסתבך בחובות של מיליונים לשוק האפור ונאלץ להימלט מישראל. כיום הוא חי בפרנקפורט עם אשתו השנייה ושני ילדיהם. גם אנה ואחותה אורלי היו דוגמניות מצליחות. אבל גם הן לא הצליחו למנף את הקריירה ולהסתדר מבחינה כלכלית. בראיון ל"פנאי פלוס" סיפרה אנה בכאב על התמכרותה למשככי כאבים ועל הגמילה שעברה. ואלה לא הצרות היחידות במשפחה: האחות קארין נאבקת כבר שנים במחלת האנורקסיה.

   

  לתוך הקלחת הזו נכנס לאחרונה הזמר שימי תבורי. חייו של תבורי אף פעם לא היו משעממים, אבל נדמה שגם הוא לא היה מוכן לסערה התקשורתית שעוברת עליו בשבועות האחרונים בעקבות הזוגיות עם יהודית באומן. אחרי חמש חתונות ושבעה ילדים, ואולי גם בת שמינית, תבורי אומר לכל מי שמתקשר אליו כי "מצא את האהבה האמיתית של חייו". אחרי שהתחתן עם באומן והעמיד את ביתו למכירה, יצאו בניו של תבורי נגדו ונגד האהבה החדשה שלו. הם אף שכרו חוקר פרטי כדי שיבדוק לעומק את טיב היחסים בין אביהם ליהודית באומן, והעלו את החשש כי המטרה של באומן היא להשתלט על הכספים שצבר לאורך הקריירה הארוכה שלו.

   

  חברו הטוב של תבורי ואמרגנו בשלושים השנה האחרונות, יואל בן־אמו, אומר לנו דברים מדאיגים וכואבים בשיחה שקיימנו עימו. "שימי מסתגר בביתו, הוא אמר לי שאני לא חבר שלו יותר וביקש שאוריד מהאינטרנט את האתר הרשמי שלו. מהצד זה נראה כמו כישוף, כאילו יהודית כישפה אותו. ניסיתי לדבר עם שימי המון פעמים, וגם חברים אחרים ניסו. אבל הוא לא נותן לאף אחד להגיע אליו". וזה לא הכל. תבורי הפציע ברבנות עם זקנקן וכיפה שחורה, וחבריו הקרובים אומרים שהוא נמצא בעיצומו של תהליך התחזקות. "הוא חזר בתשובה והשיל המון ממשקלו", מספרים החברים. "הוא ביטל 32 הופעות, וכאילו ויתר על החיים הקודמים שלו ועל כל האנשים שהיו קרובים אליו".

   

  בתחילת הסאגה התקשורתית שמרו תבורי ובאומן על תגובות מאופקות. אבל לאחר שצפו מהצד כיצד הרומן שלהם הופך לאחד הסיפורים הגדולים במדינה בשבועות האחרונים, הם החלו לענות לשאלות העיתונאים והדגישו בכל מקום כמה הם מאושרים ביחד. "טוב לי עם יהודית", אמר לנו תבורי, "שימותו הקנאים".

   

  "רוצים שיניחו לנו כבר"

   

  אם תבורי חשב שאחרי הראיונות המשותפים שהעניק עם יהודית, הוא ימצא קצת שקט — הוא התבדה. הטלפון שלו לא הפסיק לצלצל, וחברים ועיתונאים ביקשו לשמוע מה יש לו להגיד על הפרשה החדשה. "בהתחלה ניסו להסיט את הילדים שלי נגדי", אמר תבורי למקורביו, "עכשיו משתמשים בילדים של בטי. כואב לי, חבל שזה הגיע למצב הזה. אנחנו רק רוצים שיניחו לנו".

   

   
  לא מדברת עם אמא יהודית. אנה באומן
  לא מדברת עם אמא יהודית. אנה באומן

   

   

  "אני חושב שההתנהגות של רוקאווי לא הייתה יפה", הגיב לנו תבורי, "היא הייתה ידידה טובה של יהודית וציפינו שהיא תגיד עליה רק דברים טובים. יהודית היא נשמה טובה, אבל בטי תמיד כעסה עליה שהיא התערבה בקריירה של הילדים שלה בזמן שבטי הייתה הסוכנת שלהם. יהודית היא אשתי לחיים ואני יודע שכל מה שבטי כתבה זה מאינטרס אישי ואעשה הכל כדי להגן עליה. בעקבות הדברים שיהודית כתבה על בטי פנו אליה הרבה בנות שהיו דוגמניות אצל בטי. הם אישרו את הדברים שלה ושיבחו את אומץ הלב של אשתי שיצאה נגד בטי ואמרה את האמת".

   

  אבל הפרשה לא נגמרת כאן. אנה באומן עצמה הגיבה לפוסט של רוקאווי והביעה בה תמיכה: "בטי אני אוהבת אותך", כתבה אנה, "אל תשימי לב, אני יודעת את האמת".

   

  "תודה אנל'ה שלי", כתבה לה בחזרה בטי, "יש אלוהים בשמיים והעיקר שאת ניצלת, זה הדבר הכי חשוב".

   

  לאחר ההתכתבות הזו, פנינו שוב לרוקאווי. "אני שמחה שאנה הצליחה להתנתק מאמא שלה. מזל שהיה לה בעל מלאך שהיו לו סבלנות ואורך רוח כדי לעבור איתה את כל התהליכים הקשים האלה". 

   

   
  הפוסט של רוקאווי שהתחיל את הסערה
  הפוסט של רוקאווי שהתחיל את הסערה

   

   

  דבר אחד בטוח, זה לא סוף הסיפור בפרשה הזו, תבורי ובאומן לא אמרו את המילה האחרונה והזוגיות שלהם לא תפסיק לספק לנו כותרות גם בימים הקרובים. אחרי הפרשיות האחרונות, אפילו החברים הקרובים שלהם כבר לא יודעים, מה עוד מצפה לנו מהזוג הכי מתוקשר בקיץ 2016.

   

  ידיעות אחרונות