ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  השלישייה הפותחת. אור, מור ודור אשתר מקריית־אתא
  חדשות • 22.07.2016
  שלישייה כפול 3
  הם נולדו כשלישייה, בזמנים שונים וביישובים שונים —וחשבו שהם מיוחדים במינם • אולם אז גילו אור, דור ומור כי יש בישראל לא אחת, אלא שתי שלישיות נוספות, עם אותם השמות בדיוק
  ישראל מושקוביץ

  אור, דור ומור, שלישייה מקריית־אתא, חשבו שהם יחידים ומיוחדים בעולם. זאת עד שגילו השבוע כי קיימות בישראל שתי שלישיות נוסף הנושאות בדיוק את אותם השמות. כעת הם פתחו קבוצת פייסבוק והעבירו את השמחה גם אל הווטסאפ תחת הכינוי "טריפל אור מור ודור" — ובקרוב אפילו יתקיים מפגש פסגה משולש.

   

  הכל החל כאשר לפני כמה ימים החליטה מור אשתר, חיילת בת 20 מקריית־אתא המשרתת ליד צומת גולני, להעלות פוסט לאתר חיילים מצייצים ובו תמונה משותפת עם שני אחיה לשלישייה אור, הנמצא בקורס בעיר הבה"דים, ודור, שוטר ביחידת המעברים של המשטרה הצבאית. התמונה זכתה לתהודה רבה והגיעה גם אל מור לוי מנצרת־עילית — שגם היא חלק משלישיית אור, דור ומור משלה. "הבנתי שהם בני 20 וקצת מקריית־אתא", סיפרה מור לוי בחיוך, "ומיד שלחתי לה הודעה בפייסבוק וסיפרתי לה שגם אנחנו שלישייה עם אותם שמות בדיוק. מיד נוצר בינינו קשר". גם מור אשתר התלהבה מהחיבור: "התחלנו לדבר והיה מדהים", סיפרה אשתר, "עד לפני שבוע לא חשבנו שיש עוד שלישייה כמונו". אולם הסיפור לא מסתיים פה. מתברר שמור לוי כבר שמעה בעבר על שלישייה בדיוק עם אותם שמות — הפעם דווקא מכוכב־יאיר. "יש לי חברה ששירתה איתי בצבא מכוכב־יאיר", שיחזרה לוי, "וכשסיפרתי לה על האחים שלי היא סיפרה לי על השלישייה מכוכב־יאיר — אבל לא יצרתי איתם קשר".

   

   
  "חשבתי שאנחנו היחידים בעולם". אור, דור ומור גרונר מכוכב־יאיר עם אחותם ליאור (מאחורה)
  "חשבתי שאנחנו היחידים בעולם". אור, דור ומור גרונר מכוכב־יאיר עם אחותם ליאור (מאחורה)

   

  אולם את הקשר אל השליישיה השלישית לא היה ניתן לעצור. השבוע, מיד לאחר ששלישיית אשתר פירסמה את הצילום המשותף, הגיב דור מכוכב־יאיר על התמונה בפייסבוק בסטטוס הומוריסטי במיוחד. "כרגע גיליתי שאנו לא השלישייה היחידה שזכתה בשמות דור, אור ומור", כתב, "עכשיו המשימה היא למצוא אותם ולהקים עמותה לנפגעי הניסוי־בבני־האדם ההזוי הזה". אז התברר כי בכוכב־יאיר חיה שלישיית גרונר, אור, דור ומור בני 28. דור, סטודנט למדעי המחשב במרכז הבינתחומי בהרצליה, אור, רופא בחיל האוויר, ומור, סטודנטית לעיצוב תעשייתי בחולון. "הייתי משוכנע עד לפני כמה ימים שאנו השלישייה היחידה בעולם עם השמות האלה", סיפר דור. "כששאלנו את ההורים למה הם נתנו לנו את השמות האלה — הם אמרו שזה נחמד. הקטע הכי מצחיק בבית היה כשצילצל הטלפון וכשצעקו אור, כולנו זינקנו". גם שלישיית לוי מנצרת־עילית הייתה בטוחה שהיא מיוחדת במינה. "כשגיליתי שיש עוד שלישייה כזו, התלהבתי", סיפרה מור, חיילת משוחררת שאחיה אור משרת כלוחם מג"ב ודור כמפקד טירונים. "מיד צחקתי ואמרתי לאמא 'את לא כזו מקורית'".

   

   

  "מיד נוצר קשר בינינו". אור, מור ודור לוי מנצרת־עילית
  "מיד נוצר קשר בינינו". אור, מור ודור לוי מנצרת־עילית