רביעי 27 במאי 2020
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  עומס יתר באימונים. מוקי | צילום: אורן אהרוני
  ספורט • 27.07.2016
  שגיא מוקי מושבת
  שבוע לפני פתיחת המשחקים, אלוף אירופה בג'ודו בשנה שעברה ואחת התקוות למדליה פצוע בגב ולא מתאמן • הוא ייצא לריו ויעבור טיפולים מיוחדים כדי להכשירו
  נדב צנציפר

  שבוע לפני פתיחת המשחקים האולימפיים בריו, דאגה גדולה בנבחרת הג'ודו. שגיא מוקי, אחת התקוות הגדולות למדליה ישראלית, סובל מפציעה בגב ומושבת מאימונים.

   

  מוקי, המדורג בין ארבעת הראשונים בעולם בקטגוריית משקל של עד 73 ק"ג ואלוף אירופה ב־2015, אמנם צפוי על פי ההערכות לההתחרות בעוד 11 ימים, אך לא ברור באיזה מצב גופני יגיע לקרבות ועד כמה יהיה מוגבל.

   

  גורמים בנבחרת אומרים כי סיבת הפציעה היא עומס אימונים גבוה. בערב הגיבוש ביום שני האחרון הוא התקשה לעמוד על רגליו וישב עם כרית תמיכה לגב. עקב כך הוחלט בנבחרת להפסיק מיידית את אימוניו ואף שקלו לעכב את יציאתו לברזיל ביום שלישי הקרוב, אבל בסופו של דבר הוא ייצא כמתוכנן.

   

  בנבחרת מודעים לסיכוי הגדול של מוקי להגיע לקרבות על מדליה, ולכן במקביל לטיפולים המיוחדים ולהפסקת האימונים מוקי יעבור הכשרה מיוחדת.

   

  הספורטאים עודכנו: מי שמודח - חוזר מיד הביתה

   

  בוועד האולימפי עידכנו את הספורטאים שהחלו ברכבת האווירית לריו, כי מי שיסיים את חלקו במשחקים יחזור ארצה מיד ולא יישאר בכפר האולימפי, על מנת לא לגרום לירידת מתח אצל יתר חברי המשלחת.

   

  אחרי שפורסם שתושבי ריו מתלוננים על כך שמתוך בתי החולים באזור הוצאו מיטות טיפוליות שהועברו לכפר האולימפי, הישראלים לא לוקחים סיכונים ולא מסתמכים על השירות הבריאותי המקומי, ומעדיפים להגיע מוכנים מראש. המשלחת תצא עם ציוד רפואי במשקל של כרבע טון ותקים מרפאה עצמאית עבור הספורטאים הישראלים. את הציוד מספק המרכז הרפואי "מאיר".

   

  דורוז'ון שוב לא השיגה קריטריון

   

  מטילת הכידון מרגריטה דורוז׳ון לא הצליחה גם אתמול להשיג את הקריטריון האולימפי, לאחר שנכשלה בהטלה למרחק 60 מ'. במהלך תחרות ההזמנה המיוחדת שאורגנה עבורה, בהדר יוסף, רשמה דורוז'ון תוצאה מאכזבת של 48.75 מ', וגם זה רק בהטלה השישית והאחרונה. הוועד האולימפי העניק לה זמן נוסף עד סוף החודש כדי להשיג את המינימום, ובאיגוד האתלטיקה ממתינים לראות אם היא תבקש להתחרות פעם נוספת, או לוותר על הנסיעה לברזיל. (אבינעם פורת)

   

  נדאל ויתר על טורניר היחידים בריו

   

  התכוננתם לראות את רפאל נדאל בריו 2016? כנראה תיאלצו להסתפק במשחקי הזוגות. בכלי התקשורת בספרד דווח שהטניסאי שוקל לא להשתתף בטורניר היחידים מאחר שהוא מעוניין להחלים מהר יותר מהפציעה בכף היד.

   

  כזכור, נדאל פרש מהרולאן גארוס ומווימבלדון והחמיץ גם את טורניר טורונטו המתקיים בימים אלה. הוא היה אמור לחזור לטורניר האולימפי, בו התכונן לנסות לחזור לפודיום אחרי שזכה בזהב בבייג'ינג.

   

  הספרדי ישתף פעולה עם בני ארצו, מארק לופס בגברים וגרבינייה מוגורוסה במעורבים. את טורניר היחידים נטשו כבר רוג'ר פדרר, מילוש ראוניץ', דומיניק תים ותומאס ברדיך. (נדב צנציפר)

   

  עוד ספורטאים רוסים קיבלו אישור להשתתף במשחקים

   

  כבר מספר ימים הספורטאים במשלחת הרוסית למשחקים האולימפיים מחזיקים אצבעות וממתינים לתשובה האם יוכלו להשתתף בריו, זאת בעקבות פרשת הסמים הגדולה במדינה. עד כה 20 אחוז מהמשלחת, שהייתה אמורה למנות 387 ספורטאים, הושעו מאירוע הספורט הגדול בעולם. כמעט חצי מהתאחדויות הספורט עדיין לא נתנו את תשובתן הסופית וממשיכות לערוך בדיקות. למרות זאת, יש גם חדשות טובות עבור המשלחת, כאשר אושרה השתתפותה של נבחרת ההתעמלות האמנותית, כמו גם השתתפותם של מתעמלי המכשירים וקופצי הטרמפולינה, נבחרת הסיוף והטריאתלון. (אורן אהרוני)

   


  פרסום ראשון: 27.07.16 , 23:44
  ידיעות אחרונות