ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  הרב יוסף קלנר
  חדשות • 29.07.2016
  הרב הסביר בשיעור: "הומואים סוטים אומללים"
  אחרי סערת "נאום הסוטים" של ראש המכינה הקדם־צבאית בעלי, הרב יגאל לוינשטיין, מתברר שרב נוסף מצוות המכינה טען במהלך שיעור שנתן בעבר כי "משכב זכר הוא תועבה — ובמילים מודרניות: גועל נפש" • במכינה לא מתרגשים: "המרדף אחרי כל התבטאות של רב מעידה על דבקות במשימה"
  אלישע בן־קימון

  "נאום הסוטים" של ראש המכינה הקדם־צבאית בעלי, הרב יגאל לוינשטיין, עורר סערה גדולה וגרר גינויים מצה"ל — עד שנאלץ לפרסם מכתב הבהרה. כעת מתברר שרב נוסף מצוות המכינה בעלי התבטא בעבר במילים קשות נגד חברי הקהילה הלהטבי"ת וכינה אותם "סוטים אומללים".

   

  הרב יוסף קלנר, שנמנה עם צוות הרבנים במכינה בעלי, הסביר בשיעור שנתן לפני שלוש שנים לתלמידיו כי אנשי הקהילה הלהטבי"ת הם אנשים "סוטים וחולים". בין היתר הסביר הרב קלנר לתלמידים כי "כתוב ואת זכר לא תשכב משכבי אישה תועבה היא תועבה — במילים מודרניות: גועל נפש".

   

  הרב קלנר הסביר לתלמידיו בקשר להומואים כי "אלה אומללים שזה מצבם. יכול להיות שהם נולדו ככה או שלא בהכרח נולדו ככה אלא נסיבות החיים הובילו אותם לכך. זו הפרוורסיה של האיש. כך הוא מרגיש ולא יכול לחשוב אחרת. אדם שנולד כזה אינו אדם רע. אין לנו שום דבר נגדו".

   

  בהמשך ביאר הרב את דבריו ואמר כי: "לא כתוב אדם בעל נטיות הפוכות הוא התועבה, אלא אם אתה מתפקד מינית ע"פ נטייתך הפרוורטית זו התועבה — אבל אם הוא לא, הוא צדיק עליון".

   

  מעמותת "כמוך - הומואים דתיים אורתודוקסים" נמסר בתגובה: "אנו קיבלנו מרבותינו שאין מקום שבו התורה מגדירה הומואים כסוטים, כחולים, כבעלי סטייה או כדבר שאינו נורמלי. מעבר לדיון בהגדרה היבשה, יש ששכחו שגם הומואים הם בני אדם וגם להם יש רגשות — ונכון לברור היטב את המילים כדי שלא לעבור על איסור הלבנת פנים".

   

  במכינה בעלי הגיבו אתמול על הדברים ואמרו כי "המרדף אחר כל התבטאות של כל רב ב־30 שנות קיומה של מכינת בני דוד מרשים ומעיד על חריצות יתר ודבקות במשימה".