ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צילום: אלעד גרשגורן
  חדשות • 01.08.2016
  עד 120 (אלף שקל)
  עובדת איבדה תיק שבו כ־120 אלף שקלים של מעסיקיה • למזלה, מי שמצא אותו היה ישראל סיידר שלא היסס והחזירו לבעליו שנדהמו: "לא האמנו שיש אנשים כאלה"
  ישראל מושקוביץ וליאור אל־חי

  מה אתם הייתם עושים אילו הייתם מוצאים תיק עמוס בהמחאות ובכסף מזומן בסכום של יותר מ־120 אלף שקלים? ישראל סיידר (56) מרמת־ישי — גמלאי של חיל הים ומדריך מוערך של טיולים בחו"ל — לא התלבט לרגע. הוא איתר את החברה ששמה היה רשום על התיק, הגיע אליה והשיב את האבידה.

   

  בשבוע שעבר, ביום חמישי סמוך לשעה 10 בבוקר, נשלחה עובדת ותיקה בחברה לייבוא אביזרי רכב במפרץ חיפה להפקיד סכום כסף של מעסיקיה בבנק בעיר נשר. הכסף, חלקו בהמחאות וחלקו במזומן, היה נתון בתיק שחור.

   

  "לאחר זמן קצר התקשרה העובדת בבהלה ואמרה שהיא לא יודעת איפה התיק עם הכסף", שיחזרה אתמול בתיה לאופר, בעלי החברה. "ברגע שהיא ירדה מהמכונית התיק שבו היה הכסף נפל לה מהיד והיא לא הבחינה בכך. היא הייתה מאוד לחוצה, רעדה ונראתה רע מאוד. היא אפילו לקחה כדור הרגעה".

   

  למרבה המזל, מי שמצא את התיק היה ישראל סיידר שהגיע אף הוא לאותו סניף בנק. "ראיתי ארנק שחור זרוק, פתחתי אותו והייתי פשוט בהלם", סיפר אתמול. "מלא כסף וצ'קים. זה נראה כמו זכייה בפיס. סגרתי מהר את הרוכסן ואז ראיתי שעל התיק כתוב שם החברה".

   

  סיידר לא חשב פעמיים, איתר באינטרנט את כתובת החברה ונסע למקום. "לא התלבטתי. היה ברור לי שאני מחזיר את הכסף לבעליו", הסביר. "שאלתי מי בעל הבית, וכשהגיע בחור צעיר שלפתי את התיק ושאלתי אם הוא שלהם. הוא עמד מולי המום, ואז התקשר לאמו וסיפר לה שהגיע מישהו עם התיק. היא כבר נסעה עם עוד עובד לחפש את הכסף. הם חשבו שאולי מישהו גנב את הכסף והשליך את הארנק בין השיחים, ואז הוא בדק ואמר שהכל בסדר ושלא חסר אפילו חצי שקל".

   

  "אי־אפשר לתאר מה חשנו כשישראל החזיר את התיק ובו הכסף", אמרה לאופר. "המעשה שלו הוא משהו שלא האמנתי שעוד יכול לקרות. מעשים כאלו נותנים תקווה שעדיין לא הכל כל כך גרוע, ושיש אנשים טובים וישרים במדינה שלנו".

   

  "היו כמה אנשים שאמרו לי שהייתי פראייר, אבל אני שלם לגמרי עם ההחלטה שלי והייתי חוזר עליה בכל רגע נתון", אמר סיידר.