חמישי 13 בדצמבר 2018
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צילום: שאול גולן
  חדשות • 08.08.2016
  עונת הדובדבנים
  היא פועלת מדי לילה בעומק השטח הפלסטיני ואחראית על מעצרם של המחבלים האכזריים והמתועבים ביותר • על מבצעיה הרבים, שחלקם עדיין אסורים לפרסום, החליט הרמטכ"ל להעניק צל"ש ליחידת דובדבן בשל "דבקות במטרה, אומץ לב, חתירה למגע ויצירתיות"
  יוסי יהושוע | כתבנו לענייני צבא

  לוחמיה עצרו את רוצחי בני הזוג הנקין ז"ל, את רוצחו של דני גונן ז"ל, את רוצחי מלאכי רוזנפלד ז"ל, את המחבל שרצח את דפנה מאיר ז"ל, וביצעו עוד מאות מעצרים בשטחי יהודה ושומרון. עכשיו החליט הרמטכ"ל, רב־אלוף גדי איזנקוט, להעניק את צל"ש הרמטכ"ל ליחידת המסתערבים דובדבן.

   

  צילום: דובר צה"ל

  צילום: דובר צה"ל

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  לוחמי היחידה המובחרת של פיקוד מרכז - שאוגדה השנה, לצד היחידות רימון ואגוז, לחטיבת הקומנדו החדשה של צה"ל - פיתחו במהלך הלחימה בגל הטרור אמצעי לחימה חדישים שהעצימו את הלחימה המסוערבת בעומק השטח הפלסטיני.

   

  את צל"ש הרמטכ"ל מקבלת היחידה על פעילות רצופה, מקצועית ומדויקת באיו"ש במהלך השנה האחרונה. היחידה, בפיקודו של סגן־אלוף ק', שסיים לפני כחודש את תפקידו, הובילה בכמות ובאיכות המבצעים, וביצעה מדי לילה מספר מבצעים במקביל בערים ובכפרים שונים.

   

  בשנה האחרונה ביצעה היחידה מאות מבצעים, שאת חלקם לא ניתן לפרט.

   

   

  צילום : ידיעות אחרונות
  צילום : ידיעות אחרונות

   

  דובדבן ביצעה את פעילותה תוך שיתוף פעולה הדוק עם שירות הביטחון הכללי ועם כלל גופי הביטחון, וניצבה למעשה בחוד החנית של פעילות הכוחות, שהביאה לירידה משמעותית בפיגועים בגל הטרור ולסגירה מהירה על מחבלים שביצעו פיגועים.

   

  את ההמלצה להענקת צל"ש ליחידה הגישה הוועדה המטכ"לית לעיטורים ולציונים לשבח, בראשותו של נשיא בית־הדין הצבאי לערעורים.

   

  מצה"ל נמסר שנימוקי הוועדה נשענו על כך ש"יחידת דובדבן הובילה בשנה האחרונה לחימה רציפה ומתמשכת בגזרת יהודה ושומרון בפיקוד המרכז, תוך ביצוע פעילות מבצעית מורכבת. היחידה השתתפה במאות מבצעים, בתנאי לחימה מורכבים, במטרה לעצור מבוקשים, לסכל פיגועים ולפגוע בתשתיות הטרור".

   

  עוד נאמר בהמלצה: "הציון לשבח יוענק למפקדי היחידה, לוחמיה וחייליה על כך שהפגינו בפעילותם דבקות במטרה, אומץ לב, חתירה למגע ויצירתיות בביצוע משימותיהם".