שלישי 24 בנובמבר 2020
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  ורד אדיר
  24 שעות • 10.08.2016
  מי ייקח את פרס אופיר?
  המרוץ לקראת טקס פרסי אופיר מתחמם: פורסמה רשימת הסרטים שיתחרו על הפסלון. הסרט המנצח ייצג אותנו בקרב על האוסקר
  ­­­­יואב בירנברג

  המרוץ לקראת פרסי אופיר — האוסקר של הקולנוע הישראלי — מתחיל: "אבינו", סרטו של מני יעיש, ו"סופת חול" של עילית זקצר מובילים עם מספר המועמדויות הגדול ביותר (12 כל אחד) לטקס הקרוב. אחריהם, עם 9 מועמדויות, נמצא סרטה של רמה בורשטיין "לעבור את הקיר". "שבוע ויום" של אסף פולונסקי קיבל 7 מועמדויות, ו"מעבר להרים ולגבעות" של ערן קולירין — 6 מועמדויות.

   

  חמשת הסרטים שיתמודדו על פרס הסרט הטוב ועל הזכות להשתתף באוסקר ההוליוודי הם "אבינו", סרטו של מני יעיש על מאבטח שחולם להיות אבא ומסתבך לצורך כך עם עבריינים מהעולם התחתון; "לעבור את הקיר" של רמה בורשטיין, קומדיה רומנטית שבמרכזה חוזרת בתשובה שעומדת להתחתן, אבל ארוסה מבטל את החתונה חודש בלבד לפני החופה; "מעבר להרים ולגבעות" של ערן קולירין, סיפורו של סא"ל המשתחרר מהצבא אחרי 27 שנים בקבע, מתחיל לעשות את צעדיו הראשונים בחברה האזרחית ומסבך את עצמו ואת בני משפחתו; "סופת חול", סרט הביכורים של עלית זצקר, שזכה בפרס בפסטיבל סאנדנס, ועוקב אחר שתי נשים בדואיות שנאבקות לשנות את גורלן; ו"שבוע ויום" של אסף פולונסקי, סיפורו של אב שמתקשה לחזור לשגרה בתום השבעה על בנו, לוקח מההוספיס את המריחואנה הרפואית של בנו המנוח, מפתה את הבן של השכנים לבוא ולעזור לו לגלגל ג‘וינטים ויוצא איתו למסע התמודדות משל עצמו.

   

  במאי הסרטים האלה מועמדים גם לפרס הבימוי. שמות הזוכים ייוודעו בטקס שיתקיים ב־22 בספטמבר בהיכל התרבות באשדוד.

   

  סופת חול:

   

   

  על פרס התסריט מתחרים שבעה תסריטאים: איתן גרין ("חדרי הבית"), אסף פולונסקי ("שבוע ויום"), ארז תדמור ושלמה אפרתי ("נמל בית"), מני יעיש ("אבינו"), עילית זקצר ("סופת חול"), ערן קולירין ("מעבר להרים ולגבעות") ורמה בורשטיין ("לעבור את הקיר").

   

  על פרס השחקן הראשי הטוב ביותר יתמודדו בני אבני ("להציל את נטע"), יורם חטב ("נמל בית"), מוריס כהן ("אבינו"), שי אביבי ("שבוע ויום") ותאמר נאפר ("ג'נקשן 48"). בקטגוריית השחקנית הראשית הטובה ביותר נאבקות אניה בוקשטיין ("לב שקט מאוד"), יבגניה דודינה ("שבוע ויום"), ליהי קורנובסקי ("הפורצת"), למיס עמאר ("סופת חול") ונועה קולר ("לעבור את הקיר").

   

  חמישה שחקנים יתחרו על פרס שחקן המשנה המצטיין: אביב אלוש ("ישמח חתני"), אלון דהן ("אבינו"), דודו טסה ("הכל שבור ורוקד"), שמיל בן ארי ("נמל בית") ותומר קפון ("שבוע ויום"). שחקנית המשנה המצטיינת תהיה אחת מחמש המועמדות הבאות: אורנה בנאי ("ישמח חתני"), יאנה יוסף ("הרמוניה"), רובא בלאל־עספור ("סופת חול"), רותם זיסמן־כהן ("אבינו") ושירי נדב נאור ("מעבר להרים ולגבעות").

   

  שבוע ויום:

   

   

  בקטגוריית הסרט התיעודי הטוב ביותר (מעל 60 דקות) מתמודדים "המתנחלים", "מיסטר גאגא", "עד קצה הזריחה", "פוטו פרג'" ו"פרינסס שואו". על פרס הסרט התיעודי (עד 60 דקות) מתמודדים "אל תוך הרשת האפלה", "בית האילמת", "מוות בבאר־שבע", "שבוע 23" ו"שלושה אחים ומערה".

   

  פרס מפעל חיים יוענק לבמאי המוערך דן וולמן ("מחבואים", "מיכאל שלי", "התמהוני", "חייל הלילה", "פלוך" ו"מחבואים"), ובפרס להישגים מקצועיים יתכבד המעצב האמנותי איתן לוי.

   

  מעבר להרים ולגבעות:

   

   

   


  פרסום ראשון: 10.08.16 , 20:35