ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  מימין: מתן אלמלם, לירית שמואלי , אמיר נחמיה הדר שמואלי.
  ממון • 14.08.2016
  אפליקציה לכל עובד
  האתר של Connecteam מספק לעסקים קטנים אפשרות קלה לבנות לעצמם רשת פנים־ארגונית המקשרת את כל העובדים דרך הנייד. צפו ולימדו
  שגיא כהן

  חברת קונקטים פיתחה פלטפורמה המאפשרת לכל עסק להשיק אפליקציה פנים ארגונית. אז איך זה עובד?

   

    

  מה החברה עושה?

   

  חברת Connecteam פיתחה פלטפורמה המאפשרת לכל עסק - ממסעדה, דרך מפעל ועד רשת קמעונאית - להשיק אפליקציה פנים־ארגונית עבור העובדים, ללא צורך בידע טכנולוגי או בתמיכה טכנית. בית העסק יכול להשיק אפליקציה עם לוגו העסק ולשלוח אותה למכשירים הניידים של העובדים. למנהלים האפליקציה מאפשרת בין השאר לשלוח הודעות לעובדים, להעלות תכנים מקצועיים ולעקוב אחרי ביצועי העובדים; לעובדים ניתנת גישה לקורסים ולמידע של החברה, לסקרים, לשעון נוכחות ועוד. יצירת האפליקציה נעשית דרך אתר Connecteam.com, והיא מוצעת בעברית ובאנגלית.

   

  למה בכלל צריך את זה?

   

  על פי קונקטים, כ־70% מהעובדים בשוק העבודה האמריקאי, ושיעור דומה בישראל, אינם עובדים במשרד ואין להם גישה למחשב במהלך יום העבודה - למשל בענפי לוגיסטיקה והובלות, מלונאות, ייצור ועוד. התוצאה היא שהתקשורת עם העובדים נעשית באמצעים מיושנים, כמו התכנסויות עובדים, תליית מודעות ועוד. זה מוביל לחוסר יעילות ולהוצאות מיותרות. "תאגידים כבר הבינו שהפתרון הוא פיתוח אפליקציות פנים־ארגוניות משלהם", מסבירים בחברה, "אולם העלויות היקרות ותהליך הפיתוח הארוך הופכים את הפתרונות הקיימים לבלתי ישימים לעסקים קטנים ובינוניים. אנחנו משנים את השוק הזה".

   

   
  אפליקציה פנים-ארגונית
  אפליקציה פנים-ארגונית

   

   

  איך נולדה החברה?

   

  Connecteam נוסדה ב־2015 על ידי המנכ"ל אמיר נחמיה (28); לירית שמואלי, סמנכ"ל טכנולוגיות (29); הדר שמואלי (37), סמנכ"ל פיתוח; ומתן אלמלם (29), סמנכ"ל תפעול. "הרעיון נולד כשעבדנו על מיזם אחר שעסק בהדרכת עובדים", מספר נחמיה. "נדהמנו לגלות שהתקשורת הפנים־ארגונית בחברות רבות לא יעילה ובזבזנית. הבנו שחברות יכולות להפוך את הניידים של העובדים הלא־משרדיים לכלי לתקשורת ישירה. הפתרון: אפליקציה פנים־ארגונית, פשוטה ליישום".

   

  המימון הראשוני של כמיליון דולר הגיע מצוות המייסדים של חברת WIX הישראלית, שעוסקת בתחום דומה: פלטפורמה המאפשרת לעסקים קטנים להקים לעצמם אתר אינטרנט בקלות. היום החברה מעסיקה 13 עובדים בתל־אביב.

   

  איך נרגעים ביום לחוץ?

   

  נחמיה: "יש לנו כלי נגינה ופינת זוּלה, ולפעמים מנגנים יחד".

   

  איך עושים מזה כסף?

   

  האפליקציה חינמית לכולם, וניתן לשדרג לתוכניות בתשלום בהתאם לצורכי הלקוח. החברה מדווחת על עשרות לקוחות משלמים, בישראל ובצפון אמריקה, כמו קבוצת קרסו, סודהסטרים, שיכון ובינוי, ועוד.

   

  מי המתחרים שלכם?

   

  "אין שחקן דומיננטי אחד בתחום, וזו מבחינתנו ההזדמנות הגדולה. רוב הפתרונות שקיימים בשוק הם לחברות גדולות", אומר נחמיה. "מדובר בחברות תוכנה שמפתחות עבור ארגונים גדולים אפליקציה פנים־ארגונית במחיר גבוה ועם זמן פיתוח ארוך, או פלטפורמות דומות שהן יקרות בהרבה ומורכבות לתפעול".

   

  איפה תהיו בעוד 5 שנים?

   

  "החזון הוא להיות ה־WIX של האפליקציות הפנים־ארגוניות, שכל עסק קטן, חברה או ארגון שרוצה אפליקציה פנים־ארגונית יידע שאצלנו הוא יכול, חינם ומהר, לקבל אפליקציה מעולה ופשוטה לתפעול".

   

  Sagi-c@yedioth.co.il

   


  פרסום ראשון: 14.08.16 , 20:47