ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  אוהד דנוס
  ממון • 16.08.2016
  בכולנו תוקפים: דוח השמאי הממשלתי הוא דוח מוטה
  עופר פטרסבורג

  מפלגת כולנו נגד השמאי הממשלתי הראשי: על רקע נתוני הלמ"ס שפורסמו שלשום ושמצביעים על ירידת מחירי הדיור - מגמה הפוכה מזו שעליה הצביע השמאי הראשי - נשלח אתמול יו"ר סיעת כולנו, ח"כ רועי פולקמן, כנציגו של שר האוצר משה כחלון, לתקוף את השמאי הראשי.

   

   

  רועי פולקמן
  רועי פולקמן

   

  "דוח השמאי הממשלתי הוא דוח מוטה", אמר פולקמן. "יש 80 ערים, 257 יישובים, ורק 16 ישובים נבדקו. בנוסף, הדוח לא כלל את הנתונים הכוללים את 17,000 השיווקים של מחיר למשתכן. מפלגת כולנו נמצאת 15 חודשים על הגה נושא הדיור, ואנו רואים שבעשרות יישובים בארץ יש כבר ירידות מחירים. יש שונות עצומה בין דירות בתל־אביב לדירות ברחובות, בדיוק כמו שיש הבדל בין מכונית יוקרה למכונית משפחתית. בנינו שוק נפרד לזוגות צעירים ומחוסרי דירה, שזוכים כבר היום בהנחות של 30%־40%".

   

  יו"ר לשכת שמאי המקרקעין, אוהד דנוס, מסר בתגובה: "רצוי להתעמק בנתונים ולא לתקוף עבודה מקצועית של פקיד ממשלתי, אשר עושה מלאכתו נאמנה ובאותה הדרך כבר 9 שנים. לגופו של עניין, 17,000 היחידות בהן זכו יזמים אינן ניתנות לשקלול מהטעם הפשוט שטרם נחתמו חוזים והן טרם דווחו למס שבח. גם לאחר שייחתמו עדיין לא ניתן יהיה לשקלל את המחיר, מאחר שהוא מחיר מיוחד לאוכלוסייה מיוחדת שאסור לה למכור את הדירות שרכשה במשך 5 שנים. בדיקת השמאי הממשלתי היא הנכונה והמשקפת ביותר מכל הבדיקות שעורכים גופי השלטון. הייתי מציע למקבלי ההחלטות לשתף יותר את השמאי הממשלתי בדיוניהם, יכול להיות שבידיו תובנות לפתרון המשבר במהירות גדולה יותר.

   


  פרסום ראשון: 16.08.16 , 20:18