ראשון 21 בינואר 2018
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
צילום : ידיעות אחרונות
ממון • 28.08.2016
משקפי המציאות המדומה שיעזרו לכאבי הגב והצוואר שלכם
המוצר שמפתחת VRphysio ידריך את המטופל בתרגילי פיזיותרפיה תוך כדי משחק, עם פידבק לו ולמטפל • המכירות יחלו עד סוף השנה
שגיא כהן

מה החברה עושה?

 

VRphysio מפתחת משקפי מציאות מדומה שנועדו לסייע בפיזיותרפיה. הם כוללים משקולות וחיישנים ומתממשקים עם הסמארטפון של המטופל, וכך מאפשרים אימון פיזיותרפיה תוך כדי משחק מציאות מדומה.

  משקפי מציאות מדומה לסיוע בטיפולים פיזיותרפיים

 

המטופל משחק במשחק מציאות מדומה שמדריך אותו לבצע את התנועות הדרושות בצורה נכונה, ומקבל פידבק בזמן אמת, שמייעל את הטיפול. בתום האימון יישלח הפידבק למטופל וגם למטפל. בחברה מסבירים שבכל גיל, וגם ללא ידע טכנולוגי, ניתן לשחק משחק שמסייע בשיקום. תהליך הייצור כבר החל, והמכירות יחלו עד סוף השנה.

 

 

צילום : ידיעות אחרונות
צילום : ידיעות אחרונות

 

איך נולדה החברה?

 

החברה הוקמה בידי ערן אור (34), ששירת 15 שנה בתפקידי פיקוד בחיל האוויר. לפני כארבע שנים אובחנה אצלו פריצת דיסק צווארית שנגרמה עקב השירות, והוא החל בטיפולי פיזיותרפיה. לדבריו, "למרות טיפול מדהים של פיזיותרפיסטים שונים, ועל אף שידעתי שתרגול עצמאי הוא חשוב לא פחות, לא הצלחתי להתמיד בו. כך עלה לי הרעיון לשלב את טכנולוגיית המציאות המדומה לטובת תהליכי השיקום".

 

החברה מעסיקה שמונה עובדים באתרים שונים. שמה, VRphysio, משלב את התחומים שבהם היא עוסקת, מתוך כוונתה לחבר את עולם השיקום אל תוך המציאות המדומה.

 

 

איך עושים מזה כסף?

 

החברה מדווחת כי סיימה לאחרונה קמפיין מימון המונים דרך אתר Exitvally, בגובה 725 אלף דולר. ומאין יגיעו ההכנסות? לדברי אור, "מודל ההכנסות מבוסס על מכירת המוצר, שמיוצר ומשווק כמוצר רפואי לאנשים הסובלים מפציעות שונות. קהל היעד הראשוני הוא אלה הסובלים מפציעות צוואר אחרי תאונת דרכים (הפציעה הנפוצה ביותר עקב תאונה), מפציעות ספורט, ומפציעות שנגרמות מישיבה ממושכת מול המחשב או עקב בהייה ממושכת במכשירי הסמאטרפון".

 

 

ומה לגבי המתחרים?

 

אור: "יש כמה חברות שמספקות שיקום מרחוק בטכנולוגיות שונות, לרוב דרך טכנולוגיות צילום ועיבוד תנועות על ידי מצלמה. למיטב ידיעתנו, אנחנו הראשונים בעולם המנסים לשלב טכנולוגיה של מציאות מדומה, במטרה לייצר שינוי גופני באופן מדעי־רפואי".

 

 

איפה תהיו בעוד חמש שנים?

 

"אנחנו מתכננים לבצע מהפכה בעולם השיקום והפעילות הגופנית המונעת בעזרת מציאות מדומה, ולהפוך את ה־VRP (טיפול פיזיותרפי באמצעות מציאות מדומה) לשיטת השיקום המובילה בעולם".

 


פרסום ראשון: 28.08.16 , 20:27