שישי 24 במאי 2019
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צילום : ידיעות אחרונות
  ממון • 28.08.2016
  אחרי שמרת הזורע: ויסמן קונה את משכל
  מותג רהיטי הילדים והתינוקות נקלע לחובות של 44 מיליון שקל • הוא יירכש מכונס הנכסים על־ידי קבוצת ויסמן, שקנתה באחרונה גם את שמרת הזורע ואת רהיטי עין חרוד
  נווית זומר

  לאחר שרכשה את המותגים שמרת הזורע ורהיטי עין חרוד, רוכשת קבוצת ויסמן הירושלמית את מותג רהיטי הילדים והתינוקות 'משכל' מכונס הנכסים.

   

  משכל, מותג ותיק בבעלות משפחת שורק, נקלע לפני ארבעה חודשים לקשיים ולחובות של 44 מיליון שקל. בשבוע שעבר רכשה קבוצת ויסמן את משכל מכונס הנכסים, עו"ד ראובן בילט, ובכך תיכנס לראשונה לתחום רהיטי התינוקות.

   

  אריה ויסמן, מנכ"ל הקבוצה, אמר ל"ממון" כי מוצרי משכל יוזלו כעת ב־10%־15% משום שבניגוד למשכל, שייצרה את הרהיטים בארץ ולכן סבלה מעלות גבוהה של המוצר ביחס ליבוא, תייבא שמרת את הרהיטים מ־12 מפעלים בחו"ל הקשורים עימה ונמצאים תחת בקרת האיכות שלה.

   

  הרכישה הנוכחית הגיעה לאחר כמה רכישות של מפעלים בתחום הרהיטים על ידי ויסמן. לפני 15 שנים הוא רכש מהקיבוצים שמרת והזורע את המפעל ואת רשת החנויות שלהם. לפני ארבע שנים רכש ויסמן את מותג חדרי הילדים והנוער הוותיק רהיטי עין חרוד, שפעל בקיבוץ עין חרוד והיה בבעלות משפחת לודמיר החרדית עד שנקלע לקשיים וסגר את שעריו. תחת קבוצת ויסמן חדלה עין חרוד לייצר בארץ והיא מייבאת את רהיטי הנוער מחו"ל. כיום מפעילה הקבוצה 11 חנויות שמרת הזורע, 25 זכיינים של רהיטי עין חרוד, חברה ליבוא רהיטים בסיטונות, וכעת גם את משכל, שלדברי ויסמן תחלק גם היא זיכיונות.

   

  המנכ"ל אריה ויסמן | צילום: ירון ברנר
  המנכ"ל אריה ויסמן | צילום: ירון ברנר

   

   

  ויסמן אמר כי משכל היא המשך הקו האסטרטגי להרחבת הקבוצה באמצעות רכישות מעבר לחדר המגורים, פינות האוכל וחדרי השינה. לדבריו תתחיל הקבוצה בימים הקרובים בהליכי פיתוח של חדרי ילדים ותינוקות שייוצרו באירופה, עם פיקוח קפדני על טיב ואיכות הרהיטים ובהתאמה לקהל הישראלי המאופיין בילודה גבוהה ובחדרים קטנים יחסית.

   

  ויסמן: "בישראל יש כ־2 מיליון ילדים ותינוקות שצריכים ריהוט מתאים. משכל הוא מותג ישראלי שורשי, עם ותק של יותר מ־40 שנה. כמו עם שמרת הזורע ורהיטי עין חרוד, נציע לצרכן הישראלי ריהוט התואם את צרכיו".

   

  navitz@yedioth.co.il

   

   


  פרסום ראשון: 28.08.16 , 20:59