ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  ישראל יוסף
  חדשות • 31.08.2016
  הראשון בניהול
  בימים שבהם העדה האתיופית סוערת, מוכיח הרב גדי בקיה שהשמיים הם הגבול • לפני שנה הוא עשה היסטוריה כשמונה למנהל בית־ספר בבאר־שבע • "נכון שהצבע מהווה חסם ראשוני, אבל המסר שאני מעביר לתלמידים הוא שאם תהיה טוב – תצליח"
  תמר טרבלסי חדד | כתבתנו לענייני חינוך

  "להיות מנהל בית־הספר הראשון מבני העדה האתיופית זה דבר מחייב, אבל מי שבחר בי לתפקיד עשה זאת בשל הכישורים שלי והיכולות הניהוליות בלבד". כך אמר אתמול הרב גדי בקיה, מנהל בית־הספר היסודי אמי"ת חזון עובדיה בבאר־שבע, והדגיש: "אני מנהל בית־ספר לא בגלל שאני בן העדה האתיופית".

   

  בקיה (36), אב לארבעה ילדים, נולד בגונדאר שבאתיופיה וכשהיה בן 11 עלה עם משפחתו לישראל. הוא הדריך בבני עקיבא באשקלון, למד בישיבת הסדר, שירת כלוחם בצנחנים, השלים תואר ראשון בהוראה ותואר שני במנהל עסקים והמשיך להוראה. לפני שנה הוא התמודד במכרז על תפקיד מנהל בית־הספר וגבר על המועמדים האחרים.

   

  לדבריו, אחרי שמונה למנהל הוא התקבל במאור פנים על ידי המורים, התלמידים וההורים. הוא כמובן מודע לכך שהעובדה שהוא המנהל הראשון מבני עדתו מעוררת עניין, אבל מסביר שכמי שעלה לארץ בגיל צעיר הוא מרגיש כמו כל מנהל ישראלי ותיק אחר. "נכון שהצבע מהווה חסם ראשוני לבני העדה האתיופית, אבל אני מאמין בעבודה קשה. אם תהיה טוב תצליח. זה המסר שאני מעביר לתלמידים", אמר בקיה. "אני באופי שלי ישראלי. באופן אישי מעולם לא חוויתי אפליה או פגיעה על רקע המוצא שלי. בבאר־ שבע ובדרום בכלל האנשים חמים וכולם מקבלים את כולם ללא הבדל".

   

  ערב פתיחת שנת הלימודים חשוב לרב בקיה להדגיש שהוא "מאמין בקהילה החינוכית שהתגבשה בבית־ספרו. יש פה צוות מורים מצוין והורים שאכפת להם. אני בא כל יום לבית־הספר באמונה ובתפילה שלכל תלמיד יש פוטנציאל עצום ושהוא יכול להיות חתן פרס נובל, הרב הראשי לישראל או מפקד חיל־האוויר. הכל תלוי במסר שהמנהל והמורים מעבירים לתלמידים".

   

  בקיה גם התייחס לדבריו מעוררי המחלוקת של מפכ"ל המשטרה, רב ניצב רוני אלשיך. "הוא התכוון לטוב, אבל לקחו את זה לכיוון שלילי", אמר. "המפכ"ל קרא לבעיה בשמה כדי לפתור אותה. כשמגדירים את הקושי ניתן להגדיר את הפתרון".

   

  ואילו מנכ"ל רשת אמי"ת, ד"ר אמנון אלדר, סיכם: "גדי הוא דוגמה של מנהיג חינוכי יצירתי ומקורי, שמצליח לגבש קהילה חינוכית לומדת ולאחד בהצלחה את ההורים והמורים".

   

   


  פרסום ראשון: 31.08.16 , 23:51