yed300250
הכי מטוקבקות
  ZOHARON
  24 שעות • 04.09.2016
  רואה לכם בעיניים
  אחרי אלבום ומופע הילדים המצליח, עלמה זהר חוזרת עם שיר לקהל הבוגר: "כחולת עיניים". ויש גם הפתעה: שיתוף פעולה עם דודו טסה. "הייתי חייבת מישהו חדש שיאתגר אותי, ודודו הכי טוב". האזינו לפני כולם לחיבור המסקרן
  רז שכניק

  עלמה זהר הפתיעה ב־2008 עם אלבום בכורה שהגיע משום מקום וטילטל את הרדיו, לאחר מכן הפתיעה כשהלכה לציבור כדי לגייס כסף לאלבום והמשיכה להפתיע עם אלבום ילדים ("פלא"), שהוליד גם מופע מצליח. עכשיו היא מתחברת לדודו טסה, בדרך, אולי, להפתעה חדשה, בשיר חדש "כחולת עיניים". קוראי "ידיעות אחרונות" יכולים להאזין לשיר ראשונים באמצעות האפליקציה של האלבום, הזמינה להורדה חינם.

   

  מספיקות שניות בודדות של האזנה כדי לנחש ש"כחולת עיניים" הולך להיות הלהיט של סוף הקיץ, בואכה הסתיו. זה השיר הטוב ביותר של זהר בשנים האחרונות. הניחוח הוא מזרחי קל, עם ארומה של סבנטיז שעולה מההפקה. את המילים כתבה זהר, שגם שותפה ללחן יחד עם טסה. את ההפקה לקחו על עצמם טסה וניר מימון. "דודו ואני מכירים שנים", צוחקת זהר, "וכבר הרבה זמן חיפשתי משהו שירענן אותי מעצמי. יש משהו מאוד מובהק בסאונד שלי שמגיע מהחיבור למפיק הקבוע אסי איילון. היה לי צורך שמישהו יביא משהו חדש, שיאתגר אותי ושיוצא אותי מהמקומות המקובעים שלי. דודו הכי טוב פשוט, אז היה ברור שזה יהיה הוא".

   

  לא בטוח שהזוגיות המוזיקלית תסתיים באלבום מלא אבל זה בוודאי לא ייגמר בשיר אחד. "עובדים בינתיים על שלושה שירים. זה הראשון מביניהם ועוד שניים בקנה. המושג הזה של אלבום כבר קצת לא קיים בעולם אז נראה אם אנחנו ממשיכים הלאה. בסך הכל התחלנו לעבוד לפני חודש והוצאנו את השיר מאוד מהר".

   

  למה בעצם?

   

  "הייתה לנו תחושה שזה חם. הרי השיר לא נולד מאיזו תוכנית־על מסודרת. פשוט השיר הלהיב אותנו ודודו החליט שמוציאים את זה עכשיו. אפשר להגיד לו משהו?"

   

  זהר תמשיך לגייס כסף מהציבור באמצעות הדסטארט גם באלבומים הבאים שתוציא. "אני מאוד מאמינה בזה בתור מהפכה בתעשיית המוזיקה. אני מאמינה שככה עושים אלבומים ושהדרך הזו היא ההווה והעתיד. מבחינתי זה לא היה פרויקט ניסיוני. להתחיל שוב במתכונת של חברת תקליטים או להוציא כספים מהבנק לעוד אלבום — זה לא הגיוני".

   

  כי?

   

  "בדרך של גיוס יש תקשורת בין האמן לקהל ואני מאוד אוהבת שהקהל הוא חלק מהמערכת ושאני עובדת אצלו. בפעם הקודמת הוצאתי שני שירים לרדיו ואז פתחתי את הגיוס. נראה לי סוג של הוגנות לתת לקהל לשמוע שניים שלושה שירים לפני שקונים ממני אלבום".

   

  אז עלמה זהר וחברות תקליטים כבר לא?

   

  "עלמה זהר היא חברת תקליטים עם עוד שני שותפים. תן לי סיבה אחת לחזור לשם. אני מתפרנסת יותר טוב ונהנית וחופשית לעשות מה שאני רוצה. לדעתי אין שום סיבה לאף אחד להיות בחברת תקליטים. גם את רוב הבוקינג אנחנו עושים בעצמנו. אני שואפת לשלב שבו אהיה מספיק חזקה כדי לעצב את העטיפות של עצמי".

   

  זהר, נשואה ואמא להלל בן השנתיים וחצי, משלבת בפשוטת בין האמהות לקריירה. הילד מגיע איתה לבמות. "הוא קלישאת הילד של מוזיקאים. אנחנו מגדלים אותו לעולם הזה בידיעה שאולי זו לא הבחירה המקצועית הכי קלה בעולם. אז אולי היינו צריכים לגדל אותו להיי־טק, אבל זה מה שהוא מכיר".

   


  פרסום ראשון: 04.09.16 , 19:29
  yed660100