ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  מורן סמואל באתר התחרות | צילום: באדיבות מרכז דניאל לחתירה
  ספורט • 04.09.2016
  קפצו למים
  נבחרת החתירה הישראלית למשחקים הפראלימפיים כבר החלה לבדוק את התנאים באתר התחרות • סמואל: "כבר מחכה לתחרות עצמה"
  אורן אהרוני ואברהם תשובה

  יומיים לפני טקס פתיחת המשחקים הפראלימפיים בריו וההתרגשות בשיאה, כאשר המשלחת הישראלית ממשיכה בהכנות האחרונות, כולל אימונים באתרי התחרויות במטרה להתרגל למקום.

   

  "זה היום החמישי שלנו בריו וביום שישי הקרוב מתחילים להתחרות", אמרה החותרת הפראלימפית ואלופת העולם לשעבר, מורן סמואל. "עבדנו קשה בימים הראשונים כדי להכין את הסירה ולהכיר טוב יותר את המים והתנאים בריו".

   

  עוד הוסיפה סמואל על רצינות ההכנות: "תנאי מזג האוויר ובייחוד הרוח משתנים לפעמים כל חצי שעה, אז אנחנו מתכוננים לכל אפשרות. אנחנו הנבחרת הראשונה שבדקה את המים באתר התחרות, ועכשיו כבר כמעט כולם כאן ומתחילים להרגיש אווירה תחרותית. ביום רביעי בערב יתקיים טקס הפתיחה ואיתו ההתרגשות שתחלחל לבטן. אני כבר מחכה לתחרות עצמה".

   

  ראובן מגנג'י, חותר נוסף שיפתח את השתתפותו ביום שישי בשלב המוקדמות של תחרות הזוגות, סיפר אתמול: "אנחנו מתגוררים קרוב למתקן החתירה ובודקים את התנאים על המים שמשתנים משעה לשעה ולא פעם יש גלים. אנחנו מקווים שבזמן התחרויות נזכה למזג אוויר נוח יותר. אנחנו מתאמנים כבר כמה ימים בבוקר ואחר הצהריים ומרגישים טוב מאוד על המים".

   

  קיקולר ומשפחתו בביקור אצל המשלחת | צילום: הוועד הפראלימפי
  קיקולר ומשפחתו בביקור אצל המשלחת | צילום: הוועד הפראלימפי

   

   

  בת זוגו לתחרות, יוליה צ'רנוי: "התנאים במים נורא קשים, משתנים בתכיפות גבוהה ואי־אפשר לנבא מה יהיה ביום התחרות עצמו. בכל מקרה אנחנו מתאמנים, מרוכזים וממתינים שהכל כבר יתחיל".

   

  שחקן טניס השולחן, דני בוברוב, שקיבל את הכרטיס לריו ברגע האחרון בעקבות השעיית הנבחרת הרוסית, אמר: "יש התרגשות גדולה וזה מדהים כל מה שקורה פה מסביב. נכון שהיו כמה בעיות בחדרים, אבל הכל סודר וגם התנאים ומתקן התחרות ממש מעולים. השאיפה שלי היא כמובן למדליה".

   

  ביום חמישי תהיה זו השחיינית הצעירה ורוניקה גירנקו שתזנק ראשונה למימי בריכת השחייה בריו ובכך תפתח את השתתפות ישראל ביום הראשון של המשחקים. באותו יום יתחרו גם השחיינים ענבל פיזרו ויואב ולינסקי, שחקני טניס השולחן ונבחרת הכדור־שער שתתמודד נגד יפן. היום קיים הצוות הישראלי סיור היכרות במסלול האופניים שבו יתחרה קובי ליאון.

   

  אתמול הגיע לבקר את המשלחת הישראלית מנכ"ל הוועדה המארגנת של המשחקים האולימפיים והפראלימפיים, היהודי לזלי קיקולר. הוא הגיע עם נכדיו ובני משפחה נוספים ואף הצטלם עם חולצת הסגל הישראלי.

   


  פרסום ראשון: 04.09.16 , 23:54