ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  ׳™׳“׳™׳¢׳•׳× ׳׳—׳¨׳•׳ ׳•׳×
  ממון • 05.09.2016
  סטודנטים בלחץ: בקשת פירוק נגד מכללת קווים
  את הבקשה הגישו עובדים במכללה שטענו: "לא קיבלנו משכורות יולי" • סטודנטית: "אני תלויה באוויר" • המכללה: "נעשה הכל כדי שהתלמידים ינסו להשלים את לימודיהם"
  ליטל דוברוביצקי

  עובדים במכללת קווים המכון לעיצוב ואדריכלות הגישו בימים האחרונים לביהמ"ש המחוזי מרכז בקשת פירוק נגד המכללה. לטענתם, מצבה הכספי בכי רע. טרם ניתנה החלטה לגבי מינוי בעל תפקיד.

   

  נ', סטודנטית במכללה, אמרה אתמול ל"ממון" כי אין לה מושג מה יעלה כעת בגורלה המקצועי. "אני תלויה באוויר", אמרה. "אין לי גם מושג מה יהיה עם התעודה שלי. אני אמורה לסיים עוד חודש".

   

  העובדים ביקשו, באמצעות עוה"ד ליזה חדש ויובל ארד, למנות למכללה מפרק זמני, שיבחן אפשרות להפעיל את החברה כעסק חי, ויאתר רוכש פוטנציאלי שימשיך את פעילותה. בבקשה לא צוין כמה סטודנטים לומדים במכללה, וכמה נרשמו לשנה הבאה.

   

  בבקשת הפירוק שהגישו נטען שחברת קווים המכון לעיצוב ואדריכלות מפעילה מכללה עם שלוחות ברחבי הארץ, אשר נותנות מענה מקצועי לכלל אוכלוסיית המעצבים. נטען שהמכללה מציעה כמה תוכניות – מלימודי מכינה לסטודנטים לעתיד ועד לימודי המשך מקצועיים למעצבים ואדריכלים בוגרים.

   

  "למכללה מערך ענף של מסלולי לימוד מקצועיים וחוץ אקדמיים, לימודי תעודה, קורסים מקצועיים וסדנאות העשרה, וייחודה הוא בהדגשת הפרקטיקה המקצועית, ובהכשרת המעצבים לעבודה המעשית בעולם האמיתי", נטען.

   

  צוין כי החברה מפעילה שלוחות בתל־אביב, חיפה, ירושלים, ראשון־לציון, צומת רעננה, באר־שבע, וכן שלוחות למגזר החרדי בירושלים ובבני־ברק. העובדים טוענים כי למיטב ידיעתם, "מצבה הכספי של החברה בכי רע. יש עובדים שלא שולמו להם משכורות יוני, ולכל העובדים לא שולם שכר עבור חודש יולי. בנוסף, זה חודשים ארוכים לא מועברים כספים לקרנות הפנסיה וביטוחי המנהלים. נכון למועד זה עולה, כי החברה אינה יכולה לעמוד בהתחייבויותיה השוטפות".

   

  טרם הוגשה תגובת המכללה לבית המשפט. בא כוחה, עו"ד נעם גבעולי, מסר: "החברה לומדת את הבקשה ותגיב בבית המשפט. בראש מעייניה של החברה נמצאת טובת התלמידים, והיא תעשה ככל שביכולתה, כדי שהם ינסו להשלים את לימודיהם".

   


  פרסום ראשון: 05.09.16 , 20:26