ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  הרוצח. שמעון קופר | צילום: יריב כץ
  חדשות • 06.09.2016
  תביעת מיליונים נגד "רוצח הנשים"
  שמעון קופר הורשע ברצח שתיים מנשותיו ונשלח לשני מאסרי עולם • בנותיה של אחת הנרצחות תובעות פיצוי של מיליוני שקלים ממנו ומד"ר מריה זקוטסקי, שסייעה לו ונחלצה בעונש קל
  יורם ירקוני

  רוצח הנשים שמעון קופר (55) לא ישלם על מעשיו רק בישיבה בכלא לכל ימי חייו. שרית ורינת מלמד, בנותיה של אשתו השלישית ג'ני מור־חיים (47) ז"ל, יגישו נגדו הבוקר תביעה אזרחית לפיצויים על סך מיליוני שקלים.

   

  הבוקר, באמצעות עורכי הדין זיו זמרן, מיכל זמרן וליאור טומשין, יוגשו לבית־המשפט המחוזי בלוד שתי תביעות נזיקין: האחת נגד קופר עצמו, והשנייה – אף היא על סך מיליוני שקלים – נגד הרופאה המרדימה ד"ר מריה זקוטסקי, לשעבר, מבית־החולים מאיר בכפר־סבא שסייעה לו במעשיו ונחלצה מהפרשה בעונש קל.

   

   

  עו"ד מיכל זמרן
  עו"ד מיכל זמרן

   

  קופר, שכונה "רוצח הנשים", הורשע לפני כחודשיים וחצי ברצח אשתו הראשונה ואם שני בניו אורית דורון ז"ל וברצח אשתו השלישית ג'ני מור חיים ז"ל, ונשלח לשני מאסרי עולם מצטברים.

   

  מעשיו נחשפו רק לאחר מותה של מור חיים, אותו ניסה קופר להסוות כהתאבדות כשפיזר כדורים רבים סביב מיטתה. אלא שבנותיה של מור חיים חשדו בו ולא האמינו שאמן שלחה יד בנפשה. כתבה ששודרה בתוכנית "עובדה" בערוץ 2 וחקירה יסודית של המשטרה הביאו למפנה הדרמטי שהסתיים בהרשעתו של קופר.

   

   
  עו"ד ליאור טומשין
  עו"ד ליאור טומשין

   

   

  שתי התביעות שיוגשו הבוקר מתבססות על ההרשעה הפלילית בבית־המשפט שקבעה, בין היתר, שמור חיים הומתה באמצעות חומר הרדמה בשם סקולין, שהוצא בגניבה מבית־החולים מאיר על ידי ד"ר זקוטסקי. זקוטסקי, שיוצגה על ידי עו"ד דוד יפתח, הצליחה לסיים את התיק נגדה בהסדר טיעון עם הרשעה על רשלנות בלבד וחצי שנה עבודות שירות.

   

  בתביעה טוען עו"ד זיו זמרן שאחריותה של ד"ר זקוטסקי לנזקים שנגרמו לבנותיה של מור חיים, נובעת בין היתר מכך שסיפקה לקופר את חומר ההרדמה, ומאמינה לו, שכביכול, הוא זקוק לחומר על מנת לבצע משימה עבור המוסד. יחד עם זאת כאשר נודע לה על מותה המוזר של מור חיים לא טרחה לדווח למשטרה שנתנה לו את החומר המסוכן.

   

  עוד נטען בתביעה שקופר מנע מבנותיה של מור חיים גישה לחפציה האישיים של אמן, למכתבים אלבומי ילדות וקלטות וידיאו, ובכך לא רק שלקח מהן את אימן אלא ניסה גם לקחת מהן את הזיכרון ממנה. עוד עולה מהתביעה שמאז רצח אימן השתבשו לחלוטין חיי בנותיה שעברו טלטלה נפשית עזה בעקבות הטרגדיה.

   

  בין קופר לבנותיה של מור חיים מתקיים מאבק משפטי נוסף, שבו מתעקש קופר שלמרות הרשעתו, הוא היורש של מור חיים על פי הצוואה, שהוא עצמו שיכנע אותה לערוך זמן קצר לפני מותה.